Ostatnia przeszkoda

Ostatnia przeszkoda

przez -
40 3495
Udostępnij na:

Ostatnią przeszkodą dla dalszych wzrostów E-mini S&P 500 Futures jest techniczno-psychologiczny poziom w postaci 200-SMA. Zarówno na kontrakcie jak i na indeksie.

esh9 1 Ostatnia przeszkoda

Moje założenie jest stosunkowo proste w tym przypadku. Nieutrzymanie 200-SMA może być sygnałem do wyprowadzenia korekty w obecnym ruchu wzrostowym. Okazją do zajęcia pozycji krótkiej pod potencjalną korektę będzie oczywiście wejście pod strefę cen uśrednionych 10-SMA. Czyli klasyczne zagranie pod mean reversion.

Aczkolwiek biorę pod uwagę to, co działo się w 2017. Czyli potencjalne korekty wynikające z wejścia poniżej strefy cen uśrednionych 10-SMA były mało zyskownymi cofnięciami. Utrzymanie się powyżej 200-SMA to utorowanie sobie bezpiecznej drogi do poziomu 3000.

es history Ostatnia przeszkoda

W strategii intraday – z uwagi na brak kasowego w poniedziałek i niski wolumen na kontraktach – poziomy wejść pozostają bez zmian:

  • Short poniżej 2754.25
  • Long powyżej 2771.75

VVIX – indeks zmienności implikowanej dla indeksu zmienności implikowanej – nadal wspiera otwarte kampanie na spadek zmienności. Oczywiście może to się zmienić jeśli pojawią się sygnały spadkowe, ale póki co ich nie ma.

vvix Ostatnia przeszkoda


DAX Futures

Tygodniowe wsparcia i opory na DAX Futures
Opory: 11 340, 11 435, 11 588
Wsparcia: 11 034, 10 940, 10 787

Tygodniowy punkt kierunkowy na poziomie 11 187.

Reszta bez zmian.


Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem oraz obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.
Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

40
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
5 Comment threads
35 Thread replies
12 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
23 Comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Andrzej

Co dalej ? Bez zmian, L lub bez pozycji. Retail wciąż ustawiony na S i dziś dostał nadzieję bo trochę spadło w USA. Jedyne co mnie zaniepokoiło dziś to zwałka w20 – dość gwałtowna, a myślałem że 2400 „na wyciągnięcie ręki”. Trzeba poczytać czy są jakieś newsy z naszego podwórka (typu frankowicze) bo jeśli są to temat jest lokalny. Pozycjonowanie retaila na USA i DAXa wciąż samobójcze, nawet na DAXie zrobiło się 64% Short w XTB, czyli zwiększa S w rytm wzrostu DAXa (to samo co na SP od 7.01 – im indeks wyżej tym retail bardziej S). Ciekaw jestem… Czytaj więcej »

FUS30.H4.png
ssi_spx500_body_us5000.png
Rum

Speku, niecałe dwa tygodnie temu wątpiłem, że DAX będzie powyżej 11400 i swoją opinię napisałem w komentarzach.
Zwracam honor – miałeś rację :-)

Marzena

Hehehehe, na kolana padniemy chyba jak dax wyjdzie powyżej 12200 ;) pozdrawiam

Monika

astroelliot pisal o 11400 pokazujac wszystko na wykresie juz dawno temu

Andrzej

Dawid masz CADa do którego się zabierałeś po 1,3245 czy zlecenie oczekujące było tylko na wczoraj ? Co tam teraz masz w portfelu o ile to nie tajemnica ?

Czarodziejka

Dzisiaj pełnia i super księżyc, będzie największy w 2019. Wygląda na szczyt tygodnia.

Orno

Od końca grudnia wszystkie szorty są rozjeżdżane jak leci. Nie ma litości. Kiedyś ktoś pewnie trafi ze swoim szortem, ale do tego czasu to już może nie mieć za co szortować, albo już wypstrykał się z amunicji. Mowa o super trejderach amatorach.

Pan Tofel

No ja się zaliczam do takich super amatorów. W tym roku na szortach o 50% portfel zwiększyłem. Ale aktualnie dobrze zarobiony long.

Orno

Chyba liczone od tysiąca złotych i na lewarze 1:500. Na indeksach nie bylo ruchów, które dałyby zarobić 50%. Takie kity możesz wciskać swoim niczego nieświadomym znajomym.

Gryzli

Panowie, w tym miejscu pozwolę sobie zacytować słowa pewnego guru. „Nie ważne jak często masz rację lub się mylisz,
istotne jest jak dużo jesteś w stanie zarobić mając
rację i jak niewiele tracisz myląc się.”
Komentarz chyba zbyteczny, po prostu esencja tradingu.

marcel

Na dobry początek dnia. Tysiące podpisało petycję pod sprzedażą Kanadzie stanu Montana :) https://www.zerohedge.com/news/2019-02-17/thousands-sign-petition-sell-useless-montana-canada