Daleko jeszcze admirale?

Daleko jeszcze admirale?

przez -
13 1763
Udostępnij na:

DAX Futures niczym bezlitosny ponury żniwiarz z dnia na dzień zbiera co raz więcej ofiar wśród amatorów handlujących na krótkoterminowe i średnioterminowe pozycje krótkie. Nie daje im jakichkolwiek szans. Reakcje sfrustrowanych amatorów z obozu niedźwiedzi poznamy pewnie niebawem, gdy DAX Futures cofną się o 300 pkt. No, ale co to jest to marne 300 punktów? Niedouczeni goście o plebejskich gustach będą zalewać Internet tymi farmazonami, że byki zostały rozjechane. Przy ponad 1000-puntkowym ruchu w górę, te 300 punktów jest cebulą. A rozjechanymi bykami pewnie zostały sfrustrowane i wyczyszczone do granic możliwości giełdowe miśki :-) No co? Nie ma się co dziwić. Taka natura frustratów.

W czwartek DAX Futures zbliżyły się na 771.50 punktów do mojego celu wynoszącego 12 253 na serii marcowej. Jeszcze 1.5 miesiąca temu ta odległość wynosiła 1825.50 pkt.

Nowy wyższy szczyt jest już faktem, tak samo jak wyższy dołek z 08.02.2019. Jeżeli trend wzrostowy ma być kontynuowany to oczywiście musi się pojawić kolejny wyższy dołek i kolejny wyższy szczyt. Czyli cofnięcie nieprzekraczające poziomu 10 863.56 na indeksie DAX będzie czymś normalnym. Trendy tak już działają.

dax Daleko jeszcze admirale?

Zejście poniżej 10 863.56, ale nieprzekroczenie 10 279.20 będzie dla mnie oznaką wejścia rynku w szeroki trend boczny. Będę wtedy szukać wybicia dołem pod cel z ubiegłorocznej formacji potrójnego szczytu. Ale o tym dopiero jak się wydarzy (jeśli się wydarzy).


S&P 500 Futures

Amerykański kontrakt zbliżył się na 8.75 pkt do poziomu 2800, co dla wielu może wydawać się absurdem. Trochę jest takim absurdem, nie ukrywam, ale do irracjonalności jeszcze kawałek. Może dzisiaj.

Wynik w strategii intraday na naruszenie strefy popytowo-podażowej przekroczył w tym tygodniu 300 pkt. Jednak w dniu dzisiejszym pojawił się stop loss dla pozycji długiej! Pierwszy od ponad miesiąca. Także, kto wie. Może w piątek pojawi się tygodniowy dołek na amerykańskim kontrakcie.

W tej chwili sygnał short z naruszenia 2773.75. Za niespełna 35 minut przekonam się, czy da dzisiaj zarobić, czy będzie kolejnym stop lossem.

spx intra 3 Daleko jeszcze admirale?

Generalnie widać wyraźne odejście od szybkiej strefy cen uśrednionych, także rynek musi się uspokoić. Czy wygeneruje się sygnał sprzedażowy? Przekonam się jutro lub w następnym tygodniu. Nieistotne kiedy.

esf 1 Daleko jeszcze admirale?

Jak widać powyżej, żniwa odbyły się też za oceanem :-)


Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem oraz obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.
Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

13
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
7 Comment threads
6 Thread replies
6 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Ogórek Kiszony z Chili

9 tygodni wzrostów skończy się srogo, kiedyś były słowa o iracjonalizmie USA teraz mówi się nie ma granic. Jak w grudniu kupowałem ropę patrzyli na mnie jak na idiotę bo Trump powiedział, teraz może być podobnie wzrost nadzieji na podstawie kontraktu z chinami, który nadal jest w trakcie negocjacji? Wątpliwe

czytelnik

koniec końców Trump może zawsze napisać Tweeta: „Nie rozumiem Chińczyków, chcą Nam odebrać wspaniałą Amerykę, musimy się bronić!”

zwykly czlowiek

Ifo w Germanskim narodzie najniżej od 5 lat zapowiada sie to co się zapowiadało :-)
„Rynek dyskontuje wszystko nawet trzęsienie ziemi”

Czorcik

Grubasy nabijają w butelkę leszczy. Powoli sprzedają na górkach i zabezpieczają na opcjach, Vixach i innych wymysłach przed walnięciem w przepaść. Czeka nas niezły armagedon w najbliższych miesiącach.

czytelnik

na głównej stronie JP Morgan piszą przecież ze ich celem jest 3000 :), jeszcze w drugim kwartale jest to możliwe, Trump przedłuży rozmowy handlowe na 60 dni i tak ich nadzieja wywiezie do nieba, a ten rynek już jest pompowany przez kilka czynników jak baybacki więc to zarządzanie baybackami szwankuje, bo przecież jako zarząd kto rozsądnie decyduje o tych działaniach blisko historycznych szczytów, czy nie lepiej by było zbierać gotówkę na „gorsze czasy” i wykupić swoje akcje 60% przecenione?

Marcin

Buyback jest po to, zeby mozna bylo sprzedac akcje drogo i do tego uniknac podatku. Robia to wlasnie ludzie zarzadzajacy spolkami.

Piotr

I robia to od lat. Perspektywa zarzadzajacych jest tylko od kwartalu do kwartalu. Cala kasa z Tax Cut poszla w zasadzie na buy backi.

oll

przedstaw zrodlo na podstawie ktorego takie wnioski odnosnie lfo? bo np. 3 lata temu tj. 02/2016 lfo-98,6 (prawie tyle samo co dzisiaj), zaś niżej niż dzisiaj było najwczesniej – 12/2014 wtedy lfo – 98,2
zrodlo – https://www.cesifo-group.de – instytut ktory podaje ten wskaznik

zanim – cos napiszesz i posiejesz zamet, przemysl to, poczytaj, zasiegnij wiedzy, administratora tej strony prosze o usuwanie takich idiotycznych komentarzy,

Jan

Czwartkowy szczyt FDAX oparł się o linię trendu spadkowego z czerwca. Jest to też blisko cofnięcia 38% Fibo dla tego trendu, wiec miśki będą miały o czym gadać.

czytenik

To ja dodam ilustrację potencjalnego sygnału sprzedażowego po zamknięciu w piątek, dołek tej realizacji zysków jest możliwy w poniedziałek lub wtorek jeśli dobrze rozumiem:)

US500-MAR19Daily.png
Andrzej

na Daxie zapowiada się powtórka z SP500, czyli wzrost z coraz większym niedowierzaniem i coraz wiekszym pozycjonowaniem S retaila.

FUS30.H4.png
FDE30.H4.png