Złe i dobre wiadomości dla miśków

Złe i dobre wiadomości dla miśków

przez -
21 2774
Udostępnij na:

Jeśli nikt nie schował się głęboko w jaskini po przeczytaniu medialnych rewelacji z grudnia 2018 dotyczących indeksów giełdowych, z pewnością zauważył zbliżenie się amerykańskiego kontraktu E-mini S&P 500 Futures w okolice poziomu 2800 punktów, strzelenie 11 500 na DAX oraz zejście poniżej 14% na indeksie VIX.

Generalnie informacje wysyłane z rynku nadal w dużej przewadze są z korzyścią dla trzymających pozycje długie z sygnałów zakupowych na początku roku. Jednak jest też kilka informacji, które mogą zadziałać na korzyść giełdowych miśków próbujących łapać lokalne szczyty od czterdziestu dwóch sesji. Może za czterdziestym trzecim lub pięćdziesiątym razem uda się. W końcu wszystko co rośnie zawsze spada do swojej wartości uśrednionej.


S&P 500 Futures

63.80% spółek z indeksu S&P 500 znajduje się powyżej 200-SMA. Na tych spółkach może dojść do zmiany trendu i wejścia na wyższy poziom.

SPX200AR Złe i dobre wiadomości dla miśków

Bullish Percent Index wskazuje na sygnały zakupowe w 72.20% spółek z SPX. Tym samym można spodziewać się kolejnych spółek wychodzących poza swoją dwustusesyjną średnią kroczącą. Czy dołączające spółki będą mieć wpływ na wzrost indeksu? Ciężko ocenić.

bpspx 2 Złe i dobre wiadomości dla miśków

Z pewnością bez wpływu są handlujący na krótko.

short vol Złe i dobre wiadomości dla miśków

Spread pomiędzy indeksem zmienności implikowanej a zmiennością tego indeksu nie wykazuje żadnych anomalii na tę chwilę.

vvix 1 Złe i dobre wiadomości dla miśków

Spread pomiędzy 21-dniową zmiennością zrealizowaną indeksu SPX a indeksem VIX również na tę chwilę nie wykazuje anomalii, która mogłaby faworyzować handel na krótko na S&P 500 Futures.

spx real vix Złe i dobre wiadomości dla miśków

Mimo iż wśród uczestników amerykańskiego rynku jeszcze daleko do irracjonalności, to jednak kurs 2800 jest lekko absurdalny przy aktualnym zachowaniu retaili. Oczywiście patrząc z kontrariańskiego punktu widzenia. Może to być okazja dla giełdowych miśków spragnionych jakiegoś większego cofnięcia na indeksie S&P 500.

nu Złe i dobre wiadomości dla miśków

nulong 1 Złe i dobre wiadomości dla miśków

Oczywiście rozchodzi się o jednomyślność panującą na rynku. Jeśli pojawi się konkretny wyskok w górę w sentymencie giełdowych retail-byków będę spodziewać się dosyć rychłego cofnięcia przed dalszą wędrówką w okolice poziomu 3000 punktów.

Do końca serii zostały 3 tygodnie. Czyli w strategii intraday na naruszenia strefy popytowo-podażowej szansa na utrzymanie wyniku przekraczającego 300 punktów.

SPX Intraday Złe i dobre wiadomości dla miśków

W poniedziałek long powyżej poziomu 2793, short poniżej 2782.


DAX Futures

Cztery spółki z indeksu DAX nie wyszyły powyżej swojej 50-sesyjnej średniej kroczącej. Gdy to nastąpi, można spodziewać się jeszcze jednego ruchu w góre na DAX Futures.

dax vs dax stocks above 50d sma Złe i dobre wiadomości dla miśków

Czy będzie to rozstrzygający ruch i jeszcze na tej serii pojawi się 12 253? Nie wiem. W piątek kontrakt pomniejszył odległość i w kluczowym momencie brakowało już 751.5 pkt.Niemniej kampania wzrostowa na 3 tygodnie przed końcem serii jest już faktem i sukcesem na miarę spadkowych kampanii z 2018 r.

Tygodniowe wsparcia i opory na DAX Futures
Opory: 11 500, 11 563, 11 664
Wsparcia: 11 296, 11 233, 11 131

Punkt kierunkowy na poziomie 11 398.

W strategii swing short H4 okazja do zajęcia pozycji krótkiej poniżej poziomu 11 396. Nie będę z niej korzystać.


Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem oraz obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.
Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

21
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
5 Comment threads
16 Thread replies
6 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Orno

Europejczycy już sami siebie wystrzeliwują za oceanem. Ostre trzepanie leszcza i dobijanie ledwo zipiących. Coś czuję, że jak hamburgery zobaczą co się dzieje u nich, w ramach odwetu zrobią na daxie taką beatyfikację kursu jakiej do tej pory nie widzieliśmy.

Tomasz

Co masz na myśli? Beatyfikacja?

Orno

Chcesz definicję dla byle jakiego czy dla rasowego leszcza?

Tomasz

W ogóle
No comments!

Orno

To co teraz się dzieje :)

Gryzli

Zakładając dalsze wzrosty na Dax, moją uwagę zwraca spora negatywna dywergencja. Macd histogram w ogóle nie potwierdza ostatnich szczytów. W zasadzie to koncentruję się na walutach, a tam takie rozbieżności potrafią dać wiele figur zysku. Wskaźnik w takich sytuacjach bardzo rzadko się myli. Zobaczymy jak będzie tym razem. Z zaciekawieniem będę obserwował dalszy przebieg notowań. Z indeksów pozycje L zostały mi tylko na S&P, ostatnio za dotychczasową współpracę podziękowałem UK 100, bo chyba dostali małej zadyszki.

DAX.png
Orno

Teraz z zaciekawieniem trzeba obserwować wyniki negocjacji z Chińczykami i reakcje rynków na nie. Każy wynik podparty solidnym argumentem wywoła mocny ruch.

Gryzli

A czy Trump ma jakąś inną opcję oprócz tej dobijającej targu? Gość postraszył, zobaczył jak to odebrały rynki. Nikt chyba nie chciałby się zapisać na kartach historii jako ten zły. Wynik jest oczywisty, i pod to rynki grają od początku roku. Bardziej jestem ciekawy co będzie po ogłoszeniu tej radosnej nowiny.

Orno

Interwencja PPT na rynku futures też była pod negocjacje z Chinami? Widzę, że ciekawych rzeczy można się dowiedzieć :)

Max Initio

Po gorszych danych indeksy (np. SP500/NASDAQ/DOW) zeszly nizej i pozniej znow do gory. Tak sie zastanawiam czy istnieje wskaznik o ile cofa sie rynek w zwiasku z kluczowymi danymi ekonomicznymi. Widac ze kazde info o umowie US-Chiny rusza rynkiem mocniej. Sentyment retaili jest rzeczywiscie 70% na short (przynajmniej na FX book). Na NASDAQ widac ze hedgers mocno na long w przeciwienstwie do malych i duzych inwestorow. Moze jeszcze pojda stopy jak cena jeszcze pojdzie i bedzie ladny wystrzal do gory.

Pytanie sa jakies dobre materialy (ankiety) o bierzacym sentymencie z podzialem na malych i duzych investorow.

Capture.GIF
Orno

W przyszłym tygodniu ogromny zasyp samych kluczowych danych ekonomicznych. Będziesz mieć okazję zobaczyć o ile cofa się rynek :)

Max Initio

Juz mnie cofa jak czytam takie cwaniackie komentarze Twojego autorstwa. Moze tak cos konstruktywnego (a widzialem ze Cie stac).

Ogórek Kiszony z Chili

VIX nie zając, swoje pkt osiągnie. Trochę strzelone w kolano timing. 0,5% na rolowanie serii, szkoda tylko czasu.

Doman

Mam buy order na 15. Podobno mozna sie spodziewac vix w okolicach 50 w tym roku wiec niewielka inwestycja moze przyniesc spore korzysci

Ogórek Kiszony z Chili

Malo mnie interesuje taka abstrakcja, obstawiam 20-22 za rozsądny poziom

Doman

Oczywiscie nie bede czekal na 50. Jesli kupie za 15 bede co jakis czas stawial sl o ile bedzie rosnac

Ogórek Kiszony z Chili

nigdy nie dokładam do stratnych pozycji, vix mi pare procent zabieram , ale odda :)

Orno

Jeszcze niedawno pisałeś o bardzo dobrym zysku 8%, a jak Cię wiezie na ponad 10% na vix i 80 punktów na sapinie to parę procent zabiera? Na odległość widać, że to zwykła ściema.

Ogórek Kiszony z Chili

VIX z TP 20% nadal zostaje, nie jest żadną ściemą. Tak mam teraz na -10% i jest to prawdą. Tylko ViX mam na lewarze 1:5. Każdy ma swój sposób handlu i odpowiada własnym portfelem za niego. Podtrzymuje tezę że zamknę VIX na przynajmniej 20% jak nie na tej to na kolejnej serii.

Doman

Moge zadac pytanie? Co po osiagnieciu 12253? Czy uwazasz ze podejdzie tak wysoko w kolejnych 3 tyg i jesli mozna spodziewac sie jakiejs korekty to jak sporej? Nie mam tyle doswiadczenia i trudno mi sporzadzic wykresy i je odczytac. Jak wielu „miskow” spodziewam sie glebszej korekty chociaz widze coraz mniejsze szanse na jej wystapienie. Po prawdzie wolalbym zobaczyc 8k bardziej niz 12 czy 13 chociaz nie powinno to miec wiekszego znaczenia, staram sie handlowac zgodnie z trendem