Beef deluxe

Beef deluxe

przez -
14 2089
Udostępnij na:

Wczorajsze zapędy giełdowych misków intraday nie okazały się na tyle mocne do kontynuacji ruchu spadkowego na niemieckim indeksie DAX i amerykańskim S&P 500 w dniu dzisiejszym.


DAX Futures

Strzelenie pierwszego wsparcia intraday nie wywołało w trakcie sesji dalszego osuwania się handlu na poziom 11 400 w środę. Poziom ten został strzelony w dniu dzisiejszym, gdzie przy okazji rynek zszedł do poziomu tygodniowego punktu kierunkowego po czym poszybował ku niebiosom. Na upartego można nazwać to omawianą wczoraj „formalnością” – no może trochę kreatywną formalnością. Jak zwał tak zwał. Nieistotne.

Odbicie od punktu kierunkowego może sugerować strzelenie pozytywnej struktury pivotowej na zamknięcie tygodnia, czyli minimum poziomu 11 664.

Osiem komponentów indeksu DAX (Beiersdorf, Deutsche Boerse, Deutsche Telekom, Henkel, Merck, Siemens, Thyssenkrupp, Wirecard) od wczoraj znajduje się pod 50-SMA. Mimo tego handlujący na niemieckim rynku dwoili i troili się, by zakończyć sesję na plusie. Udało się.

dax vs dax stocks above 50d sma params x x x x 1 Beef deluxe

Sesja terminowa jeszcze trwa jakby ktoś nie zauważył :-) Nadal czekam na poziom 12 253.


S&P 500 Futures

Za oceanem trochę ospale, ale byki jeszcze w kontroli. Wczoraj zostało doliczonych +5 pkt z sygnału sprzedażowego w strategii intraday na naruszenie strefy popytowo-podażowej. Dzisiaj natomiast pojawił się sygnał zakupowy po naruszeniu poziomu 2789, czyli long od 2790. Na tę chwilę +3 pkt, ale dzień się jeszcze nie skończył.

spx intra 4 Beef deluxe

Obecnie handel odbija się od strefy cen uśrednionych 10-SMA. Im dłużej powyżej tej strefy, tym większa szansa na strzelenie poziomu 3000 punktów w tym półroczu.

esf d1 Beef deluxe


VIX Futures

Od przyszłego tygodnia będę szukać okazji do przeładowania shotguna na opcjach kontraktowych VIX. Być może jutro. Podobnie jak w zeszłym roku będzie to strategia oparta o 1×2 bull spread, która będzie przynosić małe zyski, gdy rynek będzie sobie rosnąć tak jak rośnie do tej pory, ale nastawiona będzie na jakieś średnio mocne tąpnięcie w drugiej połowie roku.

Pewne anomalie wskazują na to, że spekulacja odbędzie się na opcjach z terminem wygasania 21 sierpnia. Kwestia strike’ów nadal otwarta.

Co ciekawe, w ubiegłym roku wyłapane anomalie na VIX wskazywały na bardzo spokojny sierpień oraz wrzesień z załamaniem w październiku i kulminacją w listopadzie. Teraz jest inaczej. Ale o tym jak już spekulacja znajdzie się na rynku.

Będzie epicko.


Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem oraz obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.
Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

14
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
7 Comment threads
7 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
kocioł z ziołami

Dyskryminacja (łac. discriminatio – rozróżnianie) – forma nieuzasadnionej marginalizacji (wykluczenia społecznego), objawiająca się poprzez traktowanie danej osoby mniej przychylnie, niż innej w porównywalnej sytuacji ze względu na jakąś cechę, np. okres rozwojowy, niepełnosprawność, orientację seksualną, płeć, wyznawaną religię, światopogląd, narodowość lub rasę…

@ Okeanos-Robson i Spekulant Dawid

A czemu Kocioł z ziołami „na czarno” w nickach występuje??
ot zapomniała gawiedź męska kto tu widzi co świat nie widzi i tam sięga gdzie Trump nie sięga?

foch :D

Okeanos

Prywatne wywody proszę uskuteczniać gdzieś indziej. To jest blog o spekulacji. Powodzenia

kocioł

Oke, ale ale ale ja nic nie mówię :(

Andrzej

Hiszpańskie byki w silnej ofensywie zwracam uwagę na ten indeks od kilkunastu tygodni – właśnie wybija silny opór. O ile jutro nie zgaśnie to mamy książkowe HH z wyjściem ponad opór. W międzyczasie (chyba przedostatni weekend Parkiet też zauważył ze „Hiszpan” ma spory potencjał m.inn. z uwagi na rozpisane nowe rychłe wybory i sondaże wskazujące na duże szanse wygranej koalicji prorynkowej kosztem rządzących jeszcze socjalistów. Od początku roku kupowałem praktycznie każdy dip. Teraz liczę na trwałe wyjście ponad opór i będę piramidować na korektach, zobaczymy czy się uda. Na razie Hiszpan dał w 2019 zarobić 35 tys PLN z zamkniętych… Czytaj więcej »

Danio

Sp500 raczej zaliczy 2720 jeszcze

Matteoo

Kto w gridzie przegrał życie. ? :)

Andrzej

to zależy czy gridował do góry czy na dół