Jak upolować misia – edycja DAX Futures

Jak upolować misia – edycja DAX Futures

przez -
22 2621
Udostępnij na:

Na dwa tygodnie przed wygaśnięciem marcowej serii terminowej, DAX Futures zbliżyły się na 577.5 pkt do wyznaczonego na początku stycznia poziomu 12 253. Dodatkowo z punktu widzenia analizy technicznej pojawiło się wyjście ponad 200-tygodniową średnią kroczącą.

dax 200SMA Jak upolować misia   edycja DAX Futures

200-sesyjna średnia krocząca jeszcze nie została sięgnięta, a patrząc na piątkowe zamknięcie indeksu DAX, inwestorzy mogą ponownie ulec grze emocji

dax 200SMA D1 Jak upolować misia   edycja DAX Futures

Aby cel został osiągnięty, handel na DAX Futures musi odbywać się w pozytywnej strukturze pivotowej. Bez tego nie ma mowy o strzeleniu 12 253. Z racji tego, że na DAX Futures w przeciągu ostatniego roku średnio tygodniowy zasięg wynosi 366 pkt, szansa na strzelenie 12 253 jest nadal wysoka.

Tygodniowe wsparcia i opory na DAX Futures
Opory: 11 674, 11 739, 11 846
Wsparcia: 11 461, 11 395, 11 288

Pivot na poziomie 11 567

Na tę chwilę kampania wzrostowa DAX Futures Marzec 2019 jest spekulacją roku 2019. W przypadku strzelenia poziomu 12 253 lub zbliżenia się notowań na 185 pkt, będzie to spekulacja wszechczasów. Niestety bądź stety niebawem będzie trzeba szukać nowych modeli. Powód jest prozaiczny. Dobre strategie spekulacyjne wraz z upływem czasu stają się po prostu średnie. Będąc uczestnikiem rynku nie można sobie pozwolić na bycie średnim jeśli jest się ukierunkowanym na sukces.

W tym tygodniu będę szukać kolejnych okazji do maksymalizacji ekspozycji w pozycje długie na DAX Futures. Najbliższe takie okazje pojawią się powyżej piątkowych szczytów. Może coś dodatkowego poleci z intraday.

Wsparcia i opory intraday na DAX Futures na 04.03.2019
Opory: 11 668, 11 704, 11 762
Wsparcia: 11 551, 11 515, 11 456

Punkt kierunkowy na poziomie 11 609.


Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem oraz obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.
Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

22
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
9 Comment threads
13 Thread replies
12 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Patrycjusz

troche offtopic ale spodobal mi sie twoj wpis na twitterze :)
https://twitter.com/spklnt/status/1102696770814005248

mozna sie zastanowic skad sie wzielo ponadprzecietne zainteresowanie tradingiem u bardzo mlodych ludzi. ja przynajmniej zacząłem przez handel kryptowalutami, ciekawi mnie to z ekonomicznego i pokoleniowego punktu widzienia. :)

Screen-Shot-2018-07-30-at-3.57.45-PM.png
Krest

Witam,
Czy jest na blogu wpis dotyczący ogólnych założeń strategii stosowanej przez autora bloga (krótko i długoterminowej, opisu średnich, pivota etc.) tłumaczonej nieco łopatologicznie :)
Po doświadczeniach z różnymi systemami, w tym opartymi na intuicji chyba pora wrócić do starych dobrych średnich. Blog jest prowadzony już ładnych parę lat więc mimo, że przewertowałem sporo wpisów, bez powodzenia, albo zwyczajnie przeoczyłem. Byłbym wdzięczny za podesłanie linka albo wytłumaczenie na czym polegają założenia strategii. Z góry dziękuję.

Tomasz

Spekulant odpaliłem opcje na vix dzisiaj?

Bożena

Skąd spekulant ma wiedzieć czy odpaliłeś? Podaj mi hasło i login do konta to Ci sprawdze czy było to wczoraj czy dzisiaj.

Tomasz

Pomyliłem się. Ma być:
Spekulant odpaliłes opcje na vix dzisiaj?

Marcin

Kontrakt na dax dzisiaj ładnie domknął piątkową lukę, oczywiście tylko za sprawą jankesów. I jak niemal zwykle okazało się że dax lubi domykać luki :)
A wydawało się że to będzie nudna sesja.

@Bart, ta strona powstała aby każdy mógł czerpać z niej garściami. Jeżeli Panu Maksymilianowi podeszły teksty Dawida, nie pozostaje nic innego jak tylko cieszyć się, że udaje mu się to wykorzystać w życiu zawodowym i na rynkach. Z Dawidem rozmawiałem wielokrotnie o Trading Club i zawsze miło wypowiadał się o Panu Maksymilianie. My na tym nic nie tracimy, nic nie zyskujemy. Z fragmentów, które wkleiłeś nic nie wynika. Można kogoś lub czegoś nie lubić, ale fakty bronią się same. Dla mnie analizy Dawida nie są przydatne, bo handluję w zupełnie inny sposób, ale jak widać komuś to posłużyło. I jak… Czytaj więcej »

Patrycjusz

ładnie spx przewozi ulice, 80% na ikstebe sprzedają. a vix ciągle spada :)
trend following, gra pod wybicia szczytu lekko kolidują z pomysłem „sprzedawania paniki i kupowania euforii” czyli tak naprawde mean-reversion promowanego przez Zaorskiego. a slyszeliscie o najnowszej akcji marketingowej, czyli prawo poboru na książke? :)

a tu jeszcze wrzuce spółeczke dino polska sa. bralem po 99.50 pod kontynuacje momentum.

download.png
Bart

A comparic znow kopiują Twoje teksty. Dla mnie to jest wałek i ściema z tym ich swing longiem. speku: „Na dwa tygodnie przed wygaśnięciem marcowej serii terminowej, DAX Futures zbliżyły się na 577.5 pkt do wyznaczonego na początku stycznia poziomu 12 253.” comparic: „Faktem jednak jest, że DAX osiągnął poziom 11.670, co oznacza, że ledwie 100 punktów dzieliło nas od średnioterminowego celu dla indeksu, o którym piszę tutaj już od.. blisko dwóch miesięcy.” To jest najlepsze: Comparic 3 stycznia: „W dniu wczorajszym słyszałem również różne teorię na temat rzekomego pozycjonowania się dużych graczy pod zagrywkę natychmiastowego wyciągania wykresu ku gorze… Czytaj więcej »

Marek

spekowi to nie przeszkadza a tobie przeszkadza? może zatrudnij się jako detektyw sklepowy :-)

Orno

Wystarczy jedna sesja na minimum 2,5 % i na samych stop losach dowiozą Niemiaszków do 12253 :) Gratuluję dobrego wyczucia rynku.

Szymon

A co sądzisz o spadających wycenach obligacjach w USA? Czy za chwilę nie będzie przynajmniej lekko uwalony rynek akcji w USA żeby ratować rynek obligacji?