Kluczowy tydzień

Kluczowy tydzień

przez -
15 3597
Udostępnij na:

Zgodnie z oczekiwaniem pojawiła się zmienność zarówno na amerykańskim rynku akcyjnym jak i samej zmienności oczekiwanej. Są to dobre i złe wiadomości. Dobra wiadomość tyczy się oczywiście przeładowanego shotguna na opcjach VIX Futures, choć na to prawdziwe uderzenie poczekam jeszcze kilka miesięcy. Póki co strategia wyszła ładnie ponad kreskę.

vix pozycje 1 Kluczowy tydzień

Zła wiadomość tyczy się strategii intraday, która na tę chwilę oscyluje w okolicach zera punktów. Czyli gdyby dodać do tego prowizje i opłaty, jest pod kreską.

e mini intra 1 Kluczowy tydzień

E-mini S&P 500 Futures zamykają się idealnie na dolnym ograniczeniu strefy cen uśrednionych 10-SMA, czyli dla mnie najgorsze z najgorszych zamknięć.

FANG+ oscylują w okolicach 200-SMA.

nyfang Kluczowy tydzień

A indeks SKEW szoruje po dnie.

skew 1 Kluczowy tydzień

To niejako może wskazywać, że wspomniana ostatnio pułapka na byka ma się ku końcowi i do łask wrócą strategie do handlu na wzrost indeksu SPX. Potwierdzeniem tego będzie utrzymanie się handlu w strefie 10-SMA podczas wtorkowej sesji. Zamknięcie poniżej tej strefy będzie nadal faworyzować pułapkę na byka w postaci cofnięcia.

Wyjście FANG+ Futures powyżej 200-SMA i utrzymanie się przez 3 sesje z rzędu potwierdzą mi drogę na poziom 3000 punktów na E-mini.

E-mini w intraday na wtorek:
Long: 2810.50
Short: 2789.25

Co ciekawe na DAX Futures pojawiły się pierwsze przedziały docelowe pomiędzy 13 400 – 13 800, aczkolwiek jest pewne zagrożenie ze strony niedźwiedzi z celem 9800. Niemniej jednak wszystko powinno się wyklarować na początku przyszłego tygodnia.


Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem oraz obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa

Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

15
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
5 Comment threads
10 Thread replies
6 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
sop

No Panowie oby Wam te longi nie daly pozniej powodow do dlugich przemyslen. W eu zaczyna sie robic syf mowiac wprost i bez ogrodek, nie inaczej bedzie w us. Marzec to ostani miesiac ułudy spokoju. Kazda pozycja S z obecnych poziomow niebawem bedzie cenniejsza niz gold. Polecam tez L na surowcach rolnych zwlaszcza WHEAT.

Seba

Witaj. Czy naruszenie stref popytu/podaży tzn. retest poziomu również traktujesz w swojej kampanii jako sygnał ? Czy tylko wybicie dołu w dół i góry w górę ?

Miquel Malaga

witam, mozna wiedziec skad wynika przerwa miedzy kampaniami kwartalnymi?

Filip

Czołem! Przy takich poziomach dax osiągnąłby szczyt szczytów :) ja jednak jestem po stronie 9800 jak na razie :)
Od rana sentyment pozytywny wiec dzis pewnie Byczo :)