Historyczny moment

Historyczny moment

przez -
20 1779
Udostępnij na:

Od początku roku indeksy giełdowe biją wszelkie rekordy, a to najwyższy kilkudniowy wzrost w historii, najbardziej dynamiczny wzrost, a to największy spadek zmienności itd. Jeżeli nic się nie zmieni, a na razie wszystko wskazuje na to, że nic się nie zmieni, podczas dzisiejszej sesji padnie kolejny rekord. Zamknięcie kwartału w USA z najwyższym wzrostem SPX od 20 lat, co będzie również najwyższym wzrostem w całej historii nowojorskiej giełdy.

Ostatni rekordowy kwartał SPX należy do tego z 1998 roku, który zakończył się wzrostem 212.22 pkt. Obecny – jeśli zostanie utrzymany poziom 2805 punktów – zamknie się z wynikiem ponad 300 pkt. Zabawnym jest fakt, że ten historyczny wzrost przypada na kwartał poprzedzony wizjami armagedonu. Każdy chyba pamięta ja w grudniu rodzime i zagraniczne media trąbiły o nadchodzącym zniszczeniu.

Czy Q2 2019 również będzie rekordowy? I tak i nie. Zależy jak na to patrzeć. Oczekiwania są dość jasno sprecyzowane. Podobnie jak w 2019, oczekuję powolnego wzrostu SPX w kierunku 3000 punktów z możliwością wystąpienia silnego tąpnięcia do 17 lipca. Czyli możliwość wystąpienia rekordowego spadku w Q2 lub na początku Q3.

To podejście odzwierciedla strategia z zastosowaniem opcji na VIX Futures.

vix pozycje 2 Historyczny moment

Pozycjonowanie się w kierunku 3000 punktów z zastosowaniem E-mini S&P 500 Futures, jest nadal uzależnione od wyjścia FANG+ powyżej 200-SMA i utrzymania się handlu powyżej tej bariery przez minimum trzy sesje.

nyfang 2 Historyczny moment

E-mini S&P 500 Futures w intraday cały czas spokojnie.
Wczorajsza pozycja długa dołożyła +7.25 pkt do wyniku.

e mini intra 2 Historyczny moment

W dniu dzisiejszym sygnał do wejścia w long na poziomie 2817. Czyli rynek musiałby zejść poniżej 2815, a następnie ponownie przekroczyć 2817 o 1 tick aby zostało zrealizowane zlecenie zakupowe.

Short od 2802.50.


Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem oraz obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.
Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

20
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
3 Comment threads
17 Thread replies
5 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Andrzej

Witam, podawane przeze poziomy wczoraj z sugestią „raczej Long” z uwagi na koniec kwartału i „wybieranie lokalnych dołków”
DAX 11477 SP: 2820
Poziomy obecnie to
DAX 11564 SP 2839
Nie przewiduję spadków od poniedziałku, na razie nie wygląda nawet na to żeby CAŁY przyszły tydzień miał być spadkowy. Na razie trzeba trzymać L, SL wchodzi na BE.
Pozdrawiam i życzę fajnego weekendu

spo

analiza analiza analiza, rownie dobrze moglbys rzucic kostka
a jak w grudniu polecial wodospad na indexach tez ci to wyszlo z analizy ?
opamietajcie sie z ta wasza wieczna hossą jesli nie chcecie potem plakac, przyszly tydzien bedzie pamietny.

Rafal

Skad wniosek o mozliwym spektakularnym tapnieciu i data do 17 lipca ?