Wciąż tanie zabezpieczenia

Wciąż tanie zabezpieczenia

przez -
23 1520
Udostępnij na:

Jedną ze zmor handlu długoterminowego jest uleganie krótkoterminowej presji cenowej. Uczestnik rynku podążający za długoterminowym trendem bardzo często zapomina, że idea stojąca za podążaniem za trendem wyklucza kupno na dołkach i sprzedaż na szczytach. Price discovery informujące o zmianie trendu nie odbywa się w ciągu minut, godzin, dni. Patrząc z perspektywy długoterminowej trwa to tygodnie, ba nawet miesiące. Ignorowanie tego czy też uleganie wspomnianej presji powoduje porzucenie pierwotnej strategii podążania za trendem. Moim zdaniem głównym powodem takiego stanu rzeczy jest czynnik psychologiczny, ale być może jest to coś innego. Niedługo poznam odpowiedź lub chociaż wskazówkę prowadzącą do wytłumaczenia tego.

Indeks SPX zamyka kwartał z rekordowym wynikiem +327.55 punktów, co jest dużym pstryczkiem w nos dla perma bears.
Pierwszy tydzień kwietnia będzie zatem ciekawy z kilku powodów.

Krótkoterminowi i średnioterminowi inwestorzy mają argument do realizacji zysków z pozycji długich. Argumentem tym jest oczywiście cena. Z drugiej strony mają idealną sytuację do zabezpieczenia zysków strategiami opcyjnymi i maksymalizacji zysku bez konieczności redukcji portfela.

Natomiast długoterminowi inwestorzy mogą wykorzystać momentum i zwiększyć alokacje w aktywa ze wzrostową perspektywą. Jako, że jest to pierwszy tydzień kwartału, uczestnicy amerykańskich planów emerytalnych stanowiący jedną z większych grup longtermów, mogą być głównym źródłem napływu nowego kapitału na rynek akcyjny.

Niski odczyt indeksów SKEW oraz VIX wskazuje na brak chętnych do kupna zabezpieczeń opcyjnych. Co za tym idzie, amerykańskie instytucje na tę chwilę bardzo nisko wyceniają silniejsze spadki.

vix 1 Wciąż tanie zabezpieczenia

skew 2 Wciąż tanie zabezpieczenia

FANG+ wychodzą ponad 200-SMA, co prawda jest to tylko kosmetyczne wyjście, ale jeśli tendencja utrzyma się będzie to dla mnie znak do większego wejścia w pozycje długie na E-mini S&P 500 Futures ukierunkowane na poziom 3000 punktów.

nyfang 3 Wciąż tanie zabezpieczenia

Pomimo pozytywnego momentum, oczy i uszy w pełnej gotowości. Może to być bardzo niespokojny kwartał.

vix futures term structure 1 Wciąż tanie zabezpieczenia


Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem oraz obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.
Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

23
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
10 Comment threads
13 Thread replies
15 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Andrzej

Witam, misie nie będą miały z rana dobrego humoru…. Luka w Chinach, luka w Japonii. Lki w natarciu. Wciąż, od stycznia rynki grają na „big deal”. Teraz było pociągnięcie „pod koniec kwartału”. Najczęściej, zauważam to od wielu lat, nie zaczyna spadać (o ile ma spaść nawet short-term) od razu z rozpoczęciem nowego kwartału. Zazwyczaj jeszcze ciągną gdzieś do 10-go i potem może się odwrócić. Ale do czasu big dealu nie liczyłbym na katastrofę. Indeksy USA w ogóle są w ciekawym miejscu. Próbując analizy fal to mamy tak: pierwsza do 2011 trzecia do 2015 piąta: no jednak wychodzi że do paźdz… Czytaj więcej »

Max Initio

Ciekawi mnie teraz zmiana ukladu sil. Tworzy sie powoli sojusz Rosja/Chiny/Turcja/Iran/Katar/Syria/Niemcy (Nordstream II)/Wlochy (ostanie rozmowy w sprawie drog)/Pakistan. Rosja/Chiny to siedza na zlocie. Chiny maja kontrakty na rope denominowane w juanach. Tez mi sie wydaje ze te wszystkie wydarzenia to raczej walka o handel (np. jedwabny szlak). To juz jest duza przeciwaga do hegemona. Chiny tez duzo zainwestowaly w EU. W Afryce to juz Chiny dominuja. Z drugiej strony chiny tez robia dodruk. I tez maja problemy strukturalne (biedna/bogata czesc) a ich dane np. GDP to troche propaganda. Ale jak w Chinach autostrada powstaje w pol roku a w EU/US… Czytaj więcej »

Maciek

https://www.zerohedge.com/news/2019-03-27/janet-yellen-suggests-strengthening-fed-put

Fed będzie skupować akcje i obligacje korporacyjne liczone w bilionach dolarów. Inflacja będzie bez znaczenia, na Wall Street co roku będą nowe szczyty.

I don’t know what the seven wonders of the world are, but the eighth is compound interest.’– Baron Rothschild”

Max Initio

Czy ktos moze sie orientuje dlaczego fundy graja na krotko na firmach zajmujacych sie rynkiem obsulugi dlugu? Dajmy na to na GPW jest duzo sprzedazy krotkiej na KRUK (nak krotko graja fundy zagraniczne: Marshall Wace LPP, Baybrook Capital LPP, Thunderbird Partners LPP). Po za tym np na Hoist Finance AB (tez pare fundow jest na krotko), PRA, Aroow tez. Wyglada na to ze od ponad roku czasu duzy kapital zaklada sie o to ze rynek obslugi dlugu w EU nie bedzie sie mial dobrze (stad sprzdaz krotka na firmach tej branzy). To jest dla mnie dosc dziwne. Dajmy na to… Czytaj więcej »

Tomek

Możliwe, że przewidują większą zmienność na rynku co jest często powodem duzych nagłych wyprzedaży a przy tym tez zdażają sie nie rzadko bankructwa. To takie moje bardzo skrócone rozumowanie.

spain

To jutro widzimy na budziku okolice 600

Jaro

Speku trochę z innej beczki. Co sądzisz o wojnie tjs z fraktałem? Wiem, że nie na temat, ale może przedstawisz swoje zdanie?

Max Initio

Czy ktos moze sie orientuje dlaczego fundy graja na krotko na firmach zajmujacych sie rynkiem obsulugi dlugu? Dajmy na to na GPW jest duzo sprzedazy krotkiej na KRUK (nak krotko graja fundy zagraniczne: Marshall Wace LPP, Baybrook Capital LPP, Thunderbird Partners LPP). Po za tym np na Hoist Finance AB (tez pare fundow jest na krotko), PRA, Aroow tez. Wyglada na to ze od ponad roku czasu duzy kapital zaklada sie o to ze rynek obslugi dlugu w EU nie bedzie sie mial dobrze (stad sprzdaz krotka na firmach tej branzy). To jest dla mnie dosc dziwne. Dajmy na to… Czytaj więcej »

Max Initio

Bedzie ciekawie. Sesja w Azji bedzie na plus. Wiec pewnie i wszystkie futures pociagnie. Chin pokazaly fajne PMI.
https://www.zerohedge.com/news/2019-03-31/inflection-point-chinese-mfg-pmi-jumps-back-expansion-after-5-months-contraction

Wroclove

Polecam poobserwować pejsów przed startem jankesa. U nas w Polsce mało się o nich mówi, a w Stanach są prawie jak wyrocznia.

Max Initio

TA 35 wyglada ok. Tu handel zaczyna sie w niedziele a konczy w czwartek. Wiec jakby nie patrzyc nawet sa przed Azja na weekend. Dla mnie to i tak juz bez roznicy bo wszedlem pare dni temu i jestem ze 100 pkt do przodu (NASDAQ). Mysle ze jak Azja sie otworzy to US futures/DAX pojda do gory. Zadecyduje czy wtedy juz nie zamkne czesci pozycji dlugiej.

TA35_3101.JPG
Fan

Chińskie PMI zaskoczyły na plus. Pojawiło się pierwsze ożywienie od 4 miesięcy. Niemiecki indeks IFO również pokazał polepszenie nastrojów wsród inwestorów. Nie wydaje mi się, że ktoś sam od siebie będzie sprzedawał i w dodatku handlował na krótko bez wyraźnego sygnału z zewnątrz. Jakby miał być spadek w przyszłym tygodniu to tylko na podstawie jakiegoś wydarzenia. Moje cele to 2850 na s&p 500 i 11800 na daxie.

Jacek

Ta dama https://www.alphasimplex.com/our-team/kathryn-m-kaminski-ph-d/, poza pieknym polskim nazwiskiem i polskimi korzeniami, ma rowniez sporo do powiedzenia w kwestii momentum. W badaniach siegnela 800 lat wstecz, chyba rekord w robieniu backtestow. ;-)

chele

Odnośnie wcześniejszego wpisu Andrzeja, dotyczącego pompowania w ostatnich dniach kwartałów, na bloombergu pojawił się ciekawy artykuł szczegółowo opisujący ten proceder związany unikaniem płacenia podatków. Jeżeli ktoś dysponuje takimi środkami jak wspomniany w artykule niezidentyfikowany zarządzający funduszami, to jest w stanie bujać indeksem jak mu się tylko żywnie podoba, tak też chyba było wczoraj. Jak zacznie wychodzić z biznesu za w poniedziałek lub wtorek to może być ostra jazda w dół:

https://www.bloomberg.com/graphics/2019-etf-tax-dodge-lets-investors-save-big/?srnd=premium-europe

Marcin

Z artykuku wynika, ze nie. Akcje nie sa sprzedawane na rynku, lecz przenoszone z portfolio ETF do portfolio banku. Nie ma wplywu na kurs akcji.

Hammer

Działa tak samo jak amerykańskie 401k. Podatek jest naliczany dopiero przy wypłacie środków. Indeksem możesz bujnąć nawet 1 milionem USD, a możesz w ogóle nie bujnąć przy rzuceniu 100 miliardów USD.

Filip

Psyche wszystkim rządzi :) pewnie nawet jakbym zaprogramował jakaś mega maszynę to i tak w którymś komencie moja głowa zaczęłaby płatać figle :) A tymczasem piękny rekordowy kwartał i teraz proszę Dax na 10000>

czytelnik

ostatnio przeglądałem sobie wykres DAXA na interwale tygodniowym.. i co ciekawe jeżeli wyjdziemy ze strefy cen średniej 200 tygodniowej to raczej pędzimy przełamać 13000, strefa cen 200 tygodniowa nie zdarzała się zbyt często w ostatnich latach, a wyjście ceny ponad kończyło się fajną falą wzrostową