Za ciosem

Za ciosem

przez -
64 4679
Udostępnij na:

Na rynku obecnych jest kilka rodzajów ogromnych podmiotów, które będą zawsze handlować na wzrosty. Są to m.in. fundusze emerytalne, fundusze inwestycyjne mutual i modne w ostatnich czasach fundusze indeksowe. Zasada działania tych podmiotów jest prosta „kup i trzymaj” – pasywne zarządzanie. Oprócz nich jest cała rzesza funduszy hedgingowych i instytucji, które handlują na wzrost i spadek – aktywne zarządzanie.

Załóżmy, że średni poziom wejścia wielu z w/w podmiotów w „nowe pozycje” długie na rynku akcyjnym w przełożeniu na poziom E-mini S&P 500 Futures to 2420-2580. Być może i ten poziom jest faktyczny. Przy E-mini S&P 500 Futures na poziomie niespełna 2880 ich ekspozycja w pozycje długie jest przeogromna.

Wydawać by się mogło, że nic lepszego. Ale nie dla instytucji. Profesjonalni traderzy handlują inaczej w odróżnieniu od retaili. Dlatego niespełna 80% instytucji nie kończy każdego kwartału na minusach. Gdy ekspozycja profesjonalnego tradera w long jest za duża, trzeba się hedgować lub redukować pozycje. Najczęściej jest to wystawianie opcji call lub nabywanie opcji put.

Póki VIX utrzymuje się na niskich poziomach, wiadomo że największy kapitał obecny na Wall Street nie hedguje się opcjami put, a sprzedaje opcje call.

vix Za ciosem

Z drugiej strony hedgowany kapitał musi zawierać z kimś transakcje. Wbrew retailowym baśniom, drugą stroną transakcji nie jest przeciętny Kowalski. Na rynku opcyjnym w 99.8% jest to market maker. W takim przypadku market-maker ma ekspozycję na wzrost, ale jak wiadomo te podmioty nie mogą brać ryzyka kierunkowego, więc muszą shortować SPX. Warto zapamiętać, market maker ma w głębokim poważaniu, czy pozycja tradera zarobi lub nie. Skoro market maker musi shortować, musi być jakiś nabywca.

Tym samym na rynek idą miliardy dolarów i nie są w stanie ruszyć rynkiem w dół, a gdy tych dolarów idzie mniej w popyt, rynek robi duży ruch w górę. Nie wierzycie, że tak jest?

spy short Za ciosem

W tym momencie nawet potencjalny spadek o nawet 150 punktów nie zrobi jakiejkolwiek krzywdy podmiotom mającym ekspozycję na wzrosty (kontrakt/etf/koszy akcji/pojedyczne akcje). Chyba, że będzie to jednodniowy spadek, wtedy najbardziej ucierpią market makerzy. Później efekt kuli śnieżnej i już cierpi cała reszta. Najgorsze co może być dla market makera to „zasypy”. Oni tego nienawidzą. Dla nich najlepiej gdyby rynek stał w miejscu.

Techniczny aspekt został wyjaśniony.

Amerykańscy retaile po wczorajszej sesji jakoś niespecjalnie kupili wzrosty.

nu 1 Za ciosem

Możliwe, że aspekt psychologiczny wziął górę, bo znowu media ekonomiczne pitolą o nadchodzącym armagedonie :-)

Banki utrzymują momentum, więc szansa na strzelenie 2900 na SPX jest większa niż jeszcze wczoraj.

bkx 1 Za ciosem

Patrząc na SPX z perspektywy klasycznej analizy technicznej, 2900 jest jak najbardziej w zasięgu.

spx klasyk Za ciosem


DAX Futures

Z perspektywy klasycznej analizy technicznej, indeks DAX stoi przed szansą wejścia ponownie w dawną formację, o której zostało wspomniane 11 marca – Ostatni tydzień marcowej serii

dax Za ciosem

Wybicie dołem z tej formacji miało idealny zasięg (co prawda przeskoczyło o kilka punktów, ale gwarantowało przynajmniej realizację zleceń) 35%.

dax klasyk Za ciosem

Oczywiście powyższe to dawna formacja, także w tym momencie patrzę na DAX z perspektywy nowej formacji megafonu.

dax megafon Za ciosem


Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem oraz obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.
Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

64
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
15 Comment threads
49 Thread replies
12 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
34 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Andrzej

Witam, do jutra „plaża”. Dopiero EBC i minutki FED ruszą rynkiem. Sp ? „Wszyscy” czekają na korektę – no to chyba jej nie będzie, rynek praktycznie dobił do 2900 i teraz 2945 na horyzoncie. Tam (ew. nieco wyżej o ile wyjście nie będzie fałszywką) to się rozegra najważniejsza gra tego roku – czyli czy dalej hossa ? Moim zdaniem „pociągną” ponad 2945, powiedzmy 3027 (113% zniesienia jesiennej fali spadkowej) i wtedy może dojść do korekty/zmiany trendu. Niedobitki osłabionych Misiów pękną po wyjściu ponad 2945, zacznie się naganianie medialne „dalej hossa” i dopiero wtedy może być zwrot. Ale to tylko jedna… Czytaj więcej »

Marzena

Dla mnie jak puści 11900 możliwe zejście o 200 pkt w ramach korekty . Nawet więcej. 11602. Jeśli nie, to północ nadal w grze . Poki co shorty zarabiają ale bardzo krótki SL bo szkoda kilkudziesięciu punktów zysku tracić.

Max Initio

Teraz Trump zaczyna z sankcjami na EU. Airbus/Boeing.
To chyba wątek dodatkowy.

Ogórek Kiszony z Chili

Czy według Twojego postrzegania Rydex w okoliach 100 nie jest symptomem korekty? Co prawda SKEW jeszcze nie doszedł powyżej 140, ale zbliża się do okolic sprzed poprzedniego zjazdu na 100 pkt

czytelnik

bump and dump, a potem powtórka tylko ze z poziomem 3000 na wykresie:)

Waldek

Jakas szansa ze dzis skoncza cisnac ? Czy ma byc dzis 12100 i 2920 na liczniku ? Takie tempo raczej nie do utrzymania.ciekawe czy „opoznienie” przemieni sie w wodospad.

czytelnik

trudno powiedzieć z dokładnością do 1 punktu na co jest szansa.. jedyne co możemy to poczekać na mocniejszą reakcję i ewentualnie odwrót lub nie. Pisałem Ci ze myśle o S ale dopiero z niższych poziomów, być może na tp w okolice średniej 200 na początek.

Ta silniejsza reakcja to dla mnie dynamiczny ruch na H1

Rafał Z.

Proszę o pomoc w potwierdzeniu informacji odnośnie rozliczenia podatku. Rozliczamy podatek za 2018 i mogę do 5 lat wstecz odliczyć straty. Przy czym z danego roku czyli np. 2013 mogę jedynie 50% tych strat odliczyć? Druga sprawa gdybym jednak zdecydował się mieć konto u zagranicznego podmiotu i konto np. w dolarach US. By na bieżąco sobie obliczać do rozliczenia, to było by to np. załóżmy kupiłem EURUSD za 10$ straciłem 2$ sprzedałem za 8$. Biorę kurs dolara z dnia poprzedzającego zamknięcie pozycji mnożę razy stratę czyli np. 2$ * 3,8 = 7,2 zł (kosztu uzyskania przychodu). Gdy jest zysk to… Czytaj więcej »

pa-dji30-w1-2019-04-05-12-21-40.GIF
primo

Wystawianie opcji call to handel na wzrosty? Jak ktoś już zauważył na innym forum: mając długą w akcjach będę się hedgować wystawianiem call?

lukasz

nabycie calla jest w przypadku gdy zakladasz wzrost.

Pan Tofel

Czy dobrze rozumiem, że megafon na Daxie dziś odpalił i lecim na Szczecin realizować Twój target?

Deser

Chyba raczej dojdzie do odbicia od jego górnego ograniczenia i kierunek południe na tą chwilę

czytelnik

s&p 500 przy wartościach około 2800: powyżej 90% spółek było powyżej swojej 50 dniowej średniej, taka sytuacja powtórzyła się tylko 1 raz w poprzednich 5 latach.
teraz pomimo wzrostu do 2885 już 14% spółek mniej jest powyżej swojej średniej 50 dniowej:).. to tylko obserwacje wykresu, ale sądzę, że rynek dochodzi do swojego „naturalnego” ograniczenia i wsparcia dla dalszego wzrostu do poziomu 3000 będziemy szukać przy 2640-2650

Waldek

Ja juz dwa razy wychodzilem z l czekajac na wodospad. Ten jednak nie nadchodzil i chcac nie chcac wskakiwalem wyzej do pociagu na polnoc. Teraz tez cos nie chce spadac.ale kiedys zacznie

czytelnik

trzeba wszystko brać ze spokojem.. poczekajmy na świecę tygodniową:) S możemy szukać po 2840 i nie ulegać emocjom Armagedonu przy 2640

to jest tylko wymyślona sugestia spekulacyjna, jeżeli ktoś chce za dużo zaryzykować to nawet niech tego nie czyta:)

Waldek

Jak zwykle jestem bez pozycji .wczorajsze L zamkniete .co jest w planach ? Wyglada mi na konsole paliwo moze sie chwilowo wyczerpywac .zebranie sil potem mala cofka i 2900 scenariusz bazowy .

czytelnik

The non-farm payrolls number mogą być zapalnikiem do wyprzedaży, myślę ze to będzie szybka i mocna korekta, dołek może wypaść w poniedziałek 15 kwietnia (oczywiście przy założeniu ze tydzień zamknie się poniżej 2840)

Waldek

Mysle nad S .trzeba by jakis poziom chwycic pewnie beda jeszcze stukac od dolu w 2900 i 12000 trzeba by poczekac dokad dojda i przyszorcic tak z lekka i na ktotkiej smyczy

Waldek

Latwiej z pociagiem jechac. To chyba nie czas jeszcze na S

czytelnik

temu pociągowi kończą się tory, a Trump jest konduktorem i nawet jak nie widzi torów przed sobą to pisze tweety, że „wszystko idzie dobrze” „już niedługo dojedziemy” i już tak 3 miesiące, a pasażerowie są bardzo głodni i spragnieni.
A potem konduktor będzie jechał Off road pociągiem a pasażerowie bedą wyskakiwać z okien:D

waldek

Może i Tory sie kończą .Niestety dla wielu zanim się skończą to się skończy depo. Disiaj „odbyła” sie korekta na dax , spadł z rańca o całe 70 punktów. Ale juz sie skończyła bo znowu jest koło 12000 :(

Damian

Siemka.
Moglbys podrzucic gospodarzu linka do short volume na SPY?
Z gory dzieki!

Marzena

Widok niecodzienny jak się Jankes obsuwa , a dax ma się super :) warto to zobaczyć ;)

Andrzejek

Marzena powiedz mi jak ty jeszcze się utrzymujesz na powierzchni, kiedy nie zajrzę Twój wpis daje do zrozumienia że jesteś na dax short, zawsze w drugą mańkę. Boisz się panicznie longów czy co?

Marzena

Andrzejek….co Ty opowiadasz ? Ja do tej pory miałam nastawienie prolongowe. Cały prawie czas wybierałam przy korektach . Nie doszacowałam ruchu stad mój short wczoraj . Proste . Wyleciał na Sl i po płaczu !
Poczytaj trochę wstecz , a bedziesz wiedział

Andrzejek

Marzenko przecież Ty nie tylko te forum odwiedzasz więc pisałem to w odniesieniu do wpisów na fx parkiecie np :) ciągle sell i ciągle w plecy

Marzena

Andrzejek ….ja pierdykam …. no ręce opadają ! Zapewniam, ze nie jednemu psu Burek na imię . To jest JEDYNE forum , które odwiedzam i czasami coś napisze . Nie mam czasu na aktywność w necie , a i ochoty mało . To tyle . Ty nic o mnie nie wiesz , a i poczytać nie masz nawet gdzie ….aż mi się Ciebie żal zrobiło ;
A Tobie życzę tylko takich setupow jakie mam ja ; )

Piotrek

Na marginesie: S&P 500 fut w ciągu ostatnich 3 miesięcy (ponad, bo od dołka pod koniec grudnia) urósł 25% – robi wrażenie! Patrząc na wykres w długim terminie – ostatnio tak intensywny wzrost w takim okresie miał miejsce 10 lat temu.

Marzena

Póki co jest sielanka na daxie . Mnie zmiotło na SL dużo niżej . Korci sell ale jest im tak dobrze , ze aż mi niedobrze ;) Szwajcar ….no no …trzymam kciuki

Andrzej

Na DAXie, tak jak pisałem po szaleńczych wzrostach SP, rozegra i już rozgrywa się ten sam scenariusz. Kaskaderzy biorą S „bo wysoko” i zostaną zmieceni z rynku. Tak samo jak zmiotło Misiaków na wzrostach SP w tym roku. DAX będzie szedł do góry ku coraz bardziej powszechnemu niedowierzaniu. Jak wysoko ? Na razie trudno powiedzieć, aż zmieciony z rynku zostanie ostatni ochotnik na S. Trzeba na sentyment retaili patrzeć.
No chyba że zbanowany „sop” ma rację, w tym tygodniu ma być wg niego Armageddon – a pisał to przy bodaj 2820

krosno

Szwajcar selluje daxa z overbalance po 11800 i sl 12000, ma target 10270. Dla mnie poziom 12745 jest zbyt wysoki i bardziej widzi mi się duży spadek tak jak u Szwajcara. Mam sella po 750 i teraz trochę mnie wiezie, ale nie zapowiada się na aktywację stopa. Przy jakim poziomie będziesz mieć negacje 12745 i w jakim czasie przewidujesz ruch na ten poziom?

Marzena

Mam obawy czy Szwajcar sobie „pogra” ….nie wyglada to dobrze dla krótkich

Max Initio

Lepiej chyba grac z trendem. A trend jest do gory. Po co sie sugerowac opinia innych.
Lapanie dolkow jest b. trudne zwlaszcza jak sie gra przeciw trendowi. Tutaj chodzi o kase trzeba miec raczej wlasne zdanie. Rynek nie reaguje na dane okonomiczne – wiekszosc na czerwono.

Filip

Pamietam jak kiedyś pisaliście tu ze wybicie stref dziennych 50sma w formacji megafonu może w kolejnych sesjach działać prospadkowo. Ustawie się na ten scenariusz.

Trans

Chyba tak w nieskonczonosc nie moze to trwac.
Ile jeszczeee??? Odpowiadam:
Albo teraz zawroci, albo juz nigdy nie wróci w to miejsce
Fajny wpis