Bez zmian – DAX Futures 12 745

Bez zmian – DAX Futures 12 745

przez -
11 2827
Udostępnij na:

Po aktualizacji WordPress ponownie pojawiły się drobne problemy techniczne. Kilkanaście wpisów poznikało, ale powinny pojawić się w przeciągu godziny. Niemniej jednak z punktu widzenia mojego tradingu jest to kompletnie bez znaczenia.

Co ma znaczenia (a może również nie ma) jest fakt, iż indeksy SPX i DAX stoją w miejscu. Po dość silnym pierwszym tygodniu kwietnia, który zrealizował oczekiwania co do ruchu, nastąpił powiedzmy to marazm cenowy.

DAX Futures znajdują się w neutralnej strefie pivotowej. Jednak na uwagę zasługuje zachowanie się DAX w ramach formacji megafonu. 5 kwietnia doszło do wybicia formacji górą, co prawda nie było to jakieś szczególnie spektakularne wybicie, ale było. Kolejne reakcje rynkowe natomiast były spadkowe. Także pierwszy „fail” bez wpływu na pozycję już się pojawił.

Jeżeli odbicie DAX Futures od górnego ograniczenia formacji będzie kontynuowane, okolice poziomu 11 600 będą najistotniejsze z perspektywy dalszych wzrostów i kontynuacji kampanii wzrostowej.

dax megafon3 Bez zmian   DAX Futures 12 745

Na ten czas kampania wzrostowa zabezpieczona zyskiem +150 pkt, a cel na obecną serię nie zmienia się. Być może zmieniłby się w przypadku głębszego cofnięcia w okolice dolnego ograniczenia megafonu, ale to już zależne od innych uczestników rynku opcyjnego i ich pozycjonowania się. Jak na razie tylko pozycja długa z zasięgiem 12 745.

Zdecydowana większość retaili liczy na spadek wartości DAX Futures, co jest spowodowane trzymaniem pozycji krótkich na już sporych stratach lub nieumiejętnością handlu w trendach lub podążaniem za trendem.


Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem oraz obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.
Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

11
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
5 Comment threads
6 Thread replies
6 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
luki

Spolka fajna ale plynnosc wola o pomste do nieba …… :D

Damian

Speku, mam pytanko, czy ograniasz tematyke opcji kwartalnych na SP500? Dokladniej – czy jest mozliwosc w ogole transakcji na nich dla retaila? Przy podejsciu makro, wystarczy skupic sie na wyznaczaniu GDP kwartalnego i taki long call kwartalny bardzo ogranicza downside, dlatego ciekawi mnie premia, koszta, etc. Pozdrawiam.

primo

Sprawdziłem, niewarto rezygnować z nocnych notowań /ES w intraday. Za duże luki są i zbyt mała zmienność po parę punktów. Strategia może nie wypalić na 6,5 godzin sesji.

Sebastian

Speku – WordPress masz świetną integrację(budowanie) na AWSie :)

Andrzej

Daxa praktycznie nie ruszyły pogróżki Trumpa. Ignorowanie złych wiadomości jest typowe dla fal wzrostowych. To raczej sygnał na wzrosty w najbliższym czasie. Trzeba pamiętać ze sporo jeszcze na rynku stratnych S które zostaną zamknięte przy wybiciu następnego oporu. I jest to kwestia niedalekiej przyszłości. Np ogłoszenie Big Dealu USA – ChRL. Speku wpuść sop niech poda kolejna datę końca swiata i dlaczego ostatnia prognoza no….. nie wyszła

Mateusz

Moim zdaniem dojdzie do pogłębienia dołka w rejony wsparcia 11600-11650 poźniej rajd na północ, co do eurusd poziom 1.12 zostanie naruszony po czym również wzrosty.