Gotowanie żaby – trading ekstremalny

Gotowanie żaby – trading ekstremalny

przez -
33 1625
Udostępnij na:

Traderzy „wieczna korekta” mogą czuć się rozgoryczeni, bo „po takim wzroście bez korekty” nie pojawił się „taaaki zjazd bez korekty”. Zamiast tego są gotowani niczym żaba. Chociaż spotkałem się ze stwierdzeniem, że 60 pkt cofnięcie na DAX Futures zostało uznane za korektę. Oczywiście tutaj mowa o retailach na indeksowych kontraktach terminowych na SPX i DAX. Serio? 60 pkt to korekta? Niebawem dojdzie do sytuacji, że ruch o 1 tick będzie nazywany korektą.

Właściwie to wszystko.

DAX Futures 12 745. Longi w grze.
E-mini S&P 500 Futures longi w grze. Redukcja pozycji długiej, gdy SPX strzeli 2900.


Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem oraz obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.
Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

najnowszy najstarszy
Powiadom o
boonkers

Przeczytałem komentarze trola, przeczytałem wpisy na blogu. Trol miał chyba bardzo zły dzień…. Nie zmieniaj się przez jakiegoś debila z internetu.

chris

Po co dyskutujecie z jakimś trolem i jego chorą wyobraźnią? Rób swoje, pisz dalej i częściej. Nawet jak nie zgadzam się z czymś, nie przyszłoby mi na myśl żeby wysyłać Cię do schroniska dla bezdomnych psów. Warto znać odmienny punkt widzenia. Dobra robota speku i żałuję, że nie znałem tego miejsca wcześniej.

chris

Zapomniałem dodać, że od godziny słucham w kółko tej samej piosenki :)

Lukasz

Zwrócił ktoś uwagę na bardzo duży obrót przedwczoraj na spx?

primo

Patrzysz na stooq? Przypadkiem nie jest to błąd?

Bartek

Zanim grales bardziej mid/long termy rowniez krecily Cie takie korektuncie. Co wiecej – grales je i wyczekiwales byle cofniec. Wiec nie pitol i nie rob z ludzi debili.

Okeanos

Przypominam, że to nie miejsce do personalnych wycieczek. Dawid nigdzie nie wspomina, że nie kręcą go korektuncie. Czy jest mądry? Jeden z najmądrzejszych ludzi jakich znam.

Paweł

Musze podziekować moderatorom bloga za prezentowane wartości merytoryczne i podejscie do analizy rynku. No i Andrzejowi za jego spojrzenie ;p Śledzę bloga juz od ponad roku, zaczynajac od podejscia „nie no teraz to musi byc korekta” – po ruchu na 50 pkt na dow :p obecnie obserwując to co się dzieje na rynku i konfrontując to z tą odrobiną wiedzy jaką udało mi się stąd wyciągnąć (odrobiną bo świadomosć braków jest większa) zaczynam się w duchu śmiać bo o ile przyszłego kierunku nie znam, to przynajmniej mam przesłanki do tego by szacować jak wiele osób się myli (tak jak ja… Czytaj więcej »

Andrzej

Dzięki Paweł :) cały czas trzeba grać „pod prąd retaila”. Bo retail zawsze traci, czyli będąc po drugiej stronie raczej zarobimy. 2910 na SP, grubi „muszą” chyba wybić ATH i zyski mogą zamykać wraz z zamykanymi na SL stratami Misiów. Dla nich pojawi się wtedy płynność. Zna ktoś jakąś dobrą stronkę z LOP na indeksach USA ? Dane z CTFC? Logika by wskazywała że jeśli po wybiciu ATH dojdzie do gwałtownego spadku LOP to znak że grubi też zamykają Lki

Andrzej

najsłynniejszy kawałek to ten

ale mi osobiście tamten lepiej leży

Andrzej

Speku + koledzy, posłuchajcie, a może znacie Vitas’a. W PL nieznany, tymczasem w Rosji, a szczególnie Chinach – szał (no parę lat temu). Facet ma unikalny głos, moim zdaniem super

RaKo

Witalij Graczow miał swój epizod popularności w Polsce na początku obecnej dziesięciolatki ;-)
Nagrał zresztą nawet swój największy przebój „Krzykiem żurawi” w duecie z Marylą Rodowicz. Dla mnie to najlepszy męski głos w muzyce rozrywkowej (choć w operze z pięciooktawowym kontratenorem też pewnie byłby bezkonkurencyjny).

Tutaj oryginał „Krikom żurawlinym”:

primo

Przyłączam się do pytania. Skąd bierzesz tą muzę?? Nuta pierwsza klasa.

Rudy Zeus

:) dobry tekst – pomijam analizę – bo o czym tu gadać – ludzie będą ciągle popełniać błąd 25 pip przyciąłem jestem mistrzem świata. Kupiłem panikę bla bla bla………. . Moje pytanie jest zupełnie inne – skąd bierzesz tą muzę :) :) :) Miłego weekendu

Paweł

Jesteś Gość szacun. A wyszystkim misiom polecam film Big Short w końcu jednemu się udało.

Marzena

Ja właśnie od podwójnego szczytu na h1 jestem misiem . Miła byłaby korekta ale z solidnego cofnięcia tez będę zadowolona . Stracić już nie stracę wiec próba podjęta :) może będę jako druga z big shortem ;)