Pierwsze cele zrealizowane

Pierwsze cele zrealizowane

przez -
63 3618
Udostępnij na:

DAX Futures

Tygodniowe wsparcia i opory na DAX Futures
Opory: 12 062, 12 107, 12 181
Wsparcia: 11 915, 11 870, 11 796

Tygodniowy punkt kierunkowy na poziomie 11 988.5

Trend wzrostowy podobnie jak kampania wzrostowa są już dosyć mocno rozbudowane. Jeśli trend wzrostowy ma być kontynuowany, co pozwoliłoby na realizację celu 12 745, musi pojawić się wyższy dołek w przedziale 11 866.5 – 11 285. Poprzednie dwa dołki pojawiły się 8 lutego oraz 25 marca.

Z tego powodu SL dla kampanii wzrostowej DAX Futures podniesiony na +200 pkt. co pozwoli wyłapać potencjalne cofnięcie i ewentualne wejście w pozycje długie poniżej 11 800.

Swing Short DAX Futures H4

Być może do wyłapania cofnięcia pomocna okaże się strategia swingowa. Zamknięcie H4 poniżej 11 916 wygeneruje mi sygnał sprzedażowy w tej strategii.

Na H1 handel wybił się dołem ze strefy 10-SMA, więc kwestią czasu jest wejście ceny w strefę cen uśrednionych 50-SMA. Być może wybicie strefy 50-SMA zejdzie się w czasie i poziomach z aktywacją sygnału short w strategii swing.

DAX Pierwsze cele zrealizowane

Niemniej jednak, póki brak aktywacji sygnałów do handlu na krótko i brak aktywacji sygnału sprzedażowego w kampanii wzrostowej, pozycja długa nadal na rynku.


S&P 500 Futures

Ponowne uwzględnienie w handlu intraday na E-mini S&P 500 Futures notowań nocnych europejskich. Przestudiowałem zachowanie E-mini S&P 500 Futures bez wliczania notowań nocnych i rzeczywiście nie wygląda to ok w okresach trendowych. W okresach konsolidacji nie ma większej różnicy. Natomiast w trendach wiele ciekawych ruchów pozostaje bez pozycji po prostu.

Po niespełna miesiącu wynik na strategii oscyluje w okolicach zera na progu opłacalności.

emini Pierwsze cele zrealizowane

Co prawda podobne okresy zdarzały się w poprzednich latach. Głównymi pozycjami tracącymi w tej strategii są „shorty”. Być może, wprowadzenie dodatkowego filtru ulepszyłoby performance.

SPX i 2900

Strzelenie poziomu 2900 na otwarciu w piątek 15.04 aktywowało zlecenia sprzedażowe w kampanii wzrostowej po 2909.75 na E-mini S&P 500 Futures. Tym samym został zrealizowany niespełna 120 pkt zysk oraz pozycja długa została zredukowana o 3/4. Reszta pozycji czeka na wypadek strzelenia SL +80 pkt lub celu 3000 pkt. W przypadku ruchu na poziom 3000 ekspozycja w pozycje długie wzrośnie ponownie po naruszeniu ATH.

Oczywiście nie obędzie się bez filtracji. Jeśli poziom irracjonalności wśród retaili osiągnie poziom ostrzegawczy, pozycje całkowite zostaną porzucone. A w tej chwili amerykański retail wygląda jakby się zbyt mocno nakręcał na wzrosty.

nulong Pierwsze cele zrealizowane

Wychwycenie mean reversion na E-mini w standardowy sposób. Sygnał sprzedażowy w postaci wybicia 10-SMA, potwierdzeniem sygnału wybicie 10-SMA(low).

e mini Pierwsze cele zrealizowane


Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem oraz obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.
Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

63
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
15 Comment threads
48 Thread replies
10 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
34 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Sk8

Pojawia sie nagonka na L wiec bedzie S Wezolych Swiat Najlepszy Blog w na swiecie !!!! DeDe. Pozdro

Marzena

Trzeci tygodniowy opór prawie siegniety .jak przewala i potwierdza …ucieczka :)

Ogórek Kiszony z Chili

Pierwsza korekta licząc od grudnia miała około 500 pkt i wzniosła rynek o 400 pkt nad wierzchołek tego swinga wzrostowego i zainicjowała kolejną korektę na kolejne 500 pkt . Teraz jesteśmy około 350 pkt od wierzchołka poprzedniego. O ile ta harmonia na wykresach będzie dalej trwać to może pojawić się zjazd niedługo na 11700 +- i szansa na kontynuacje wzrostu. Czas pokaże.

Marzena

Jest moc w Daxie …ogromna . Dawida poziom coraz bliżej

Rum

Widzę, że na DAX nie biorą jeńców. Moje wczorajsze S już dawno po SL. Nowe L nadrobiły stratę z nawiązką :-)

Rudy Zeus

Ja życzę wszystkim Wesołych Świąt – zrealizowałem się przed Świętami ze wszystkiego – zobaczymy. Źle , dobrze —- nie wiadomo – Jest zysk i odpoczynek kilka dni. Kampania wzrostowa nadal w grze.

Andrzej

Ludzie dajcie sobie spokój z tymi Shortami bo popłyniecie. Nie teraz, przyjdzie czas na S. Wszystko toczy się wokół Big Dealu, no plus teraz sezon wyników USA. Nawet teoretycznie słabe wyniki nic nie będą znaczyć w kontekście ogłoszenia „sukcesu negocjacji” przez DT. Rzut oka na wykres „Chińczyka” i chyba wszystko jasne. Poważna luka spadkowa zakryta i dopóki indeks nie wróci pod lukę prawdopodobieństwo wzrostów jest dużo wyższe niż spadków. Chińczyk pokazuje siłę a to wcale nie musi być koniec wzrostu. Moim zdaniem w tej chwili S to kaskaderstwo. Tak jak napisałem rano, jeśli ktoś boi się L (bo „za późno”)… Czytaj więcej »

CHNComp+Weekly.png
Marzena

Andrzej , spokojnie . Co za odwaga …” dajcie sobie spokój” .no no ..jak ja nie lubię takich pewników na rynku , który jest nieprzewidywalny i podatny na wahania i newsy. Każdy widzi wykres i potrafi ocenić . Ja tez . I nikt nie neguje siły rynku i wzrostów średnio lub długoterminowych. Jednak wykres nie będzie szedł liniowo, a kiedy zawróci i będzie chciał zrobić cofnięcie lub korektę ….zapewniam . Nie poinformuje wcześniej „ uwaga , będę spadał „ . Nie zaryzykujesz , nie będziesz w ruchu. Używaj SL , a próby nie będę bolesne natomiast mogą byś opłacalne. Każdy… Czytaj więcej »

Filip

Chciałem właśnie miesiąc czy dwa spróbować podobnie, czyli nie liczyć na długi ruch a wyłapać np 2x po 10 lub 2x po 15 pkt co powinno udać się każdego dnia zrobić, a przy dużej wielkości pozycji pozwoli na satysfakcjonujący zwrot. Mniejszy wolumen byłby zaangażowany w swing. Gdzieś tylko muszę przewalczyć temat kolejnych zagrań po zrealizowaniu planu punktowego na dany dzień.

Marzena

Długie ruchy są fajne ….tez je lubię ;)

Rum

Andrzej, uważasz, że nie będzie korekty na indeksach przed nowymi max-ami ?

Andrzej

Tego nigdy nie wiadomo, ale myślę że nie będzie. Grubi się obłowili na wzrostach i za zarobione na F pieniądze (zabrane retailowi) dokupują akcji. Wiadomo że indeks to ważona suma kursów akcji, czyli grubi są wielkich zakupach od stycznia. Kiedyś puszczą ale raczej nie przed ATH. Pozdr

Jarek

Gospodarzu, swing short DAX Futures H4 przesunięty na 12039 ?

Rum

To, że DAX rośnie to OK, ale z czego wynika taki pośpiech/dynamika ?
Czy to normalne czy manipulacja ?
Tak czy siak da się zarabiać :-)

Marzena

No jak to skąd ? Dawid się niecierpliwi …i czeka na swoje 127xx;)
Z tym zarabianiem to qrcze teraz ciężko . Na longi odwagi mi brak w myśl zasady pod oporem tylko shorty , Ciezko już wsiąść do tego pociągu . Shorty niepewne jak diabli .
Chyba sobie poskalpuje ;)

Rum

Właśnie chyba w tym jest tajemnica: większość boi się L, bierze S a „gruby” kosi kasę ciągnąc w górę i to jest cała prosta filozofia. Też wziąłem dzisiaj S i dołączyłem do stada „wieczna korekta” czy jak tam Speku to nazywa ?
Zobaczymy najwyżej będzie SL.

Marzena

No nie …..pod oporami ja zamykam longi. Szczęśliwie potrafię grać w dwie strony . Jak cofnięcie jest przyzwoite to dlaczego z tego nie skorzystać ?
Już jeden short dzisiaj swoje zrobił. Wynik ……d….u nie urywa ale trochę na plus wpadło . Longi przy głębszym cofnięciu maja sens . Teraz nie chce ryzykować.
Przy wybiciu szczytu i zamknięciu h1 powyżej ja uciekam ….daaaaleko daleko

Rum

Ostatnio odnoszę wrażenie, że DAX ma głęboko gdzieś klasyczne opory/wsparcia/korekty, przynajmniej na D1. Metoda Speka chyba jest lepsza…
czyli model liczy, trader zajmuje pozycję zgodnie z wyliczeniem i się nie przejmuje przez dłuższy czas – idzie na piwo ;-)

Marzena

A pewnie , ze metoda Dawida jest lepsza tylko Dawid jest długoterminowy , a ja uprawiam trading na dzień , dwa czy trzy no chyba , ze pozycja pięknie zarabia i poziomy w moim kierunku pękają pięknie, wtedy dłużej .

Marzena

Dzisiaj w nocy Azjaci poszaleli trochę .

Marzena

Qrcze…właśnie skusiłam się na shorta . Sl przyzwoity …chociaz mam pewne obawy. Dużej krzywdy sobie zrobić nie dam ;) Opór ma szanse ich zatrzymać . Na jak długo ? Okaże się .

Bobik

U mnie na s&p 500 brakuje tylko ośmiu punktów do zamknięcia na margin call. Mam S ze średnią 2730.

Marzena

O matko …Bobik …kisisz straty. Strasznie dużo jak na S&P. Sl są jednak bardzo ważne. Uważam, ze masz szanse się uratować ale tez jak się Jankes rozbuja to jeszcze okolice 2950 mogą być siegniete. Ja ustawiłam się na Daxie już na BE . Krótko ale nie chce by mnie sponiewierali.

Deser

U mnie już też sss liczę na mean reversion, zauważyłem Marzena że często mam podobne pozycje do Twoich, często idziemy w podobnym kierunku… :)

Marzena

Hehehe…tzn, za mamy się niezle na tym zwariowanym rynku;) ja nie jestem długoterminowa , łapie co rynek daje ;)

Marzena

Drugi tygodniowy opór siegniety . Wyglada na to, ze statystyka Wielkanocna się nie załamie również w tym roku :)

Rudy Zeus

I witamy się z poziomem 12100 a wszyscy S mają WIELKI pytajnik na nosie i co teraz ??????????? Przecież miało spadać !!!!!

Andrzej

dla spóźnialskich to myślę że w20 pociągnie wkrótce ponad 2400. Teraz 2370. Pomoże KGHM

Andrzej

Dobrze na L wygląda Copper. Biorę 3 po 2,9483. Zna ktoś jakąś wiarygodną platformę do Coppera ? Saxo ? Z polskich to widzę najmniejszy spread na BOSiu.
Biorę też Silver L po 15,00, 10 Lotów

Andrzej

ciekawa sprawa jest taka: silne spadki paźdz-grudzień odbywały się przy olbrzymim akompaniamencie mediów („bessa”, „jest pole do dużych spadków”, „recesja”, „koniec najdłuższej hossy w historii” etc), natomiast wzrosty sty-kwie są jakby „po cichu”. Niewiele w mediach, jakby to całe towarzystwo wieszczące armageddon po prostu ucichło. Trzeba pamiętać że grubi, oprócz obecnie olbrzymiej ilości Longów „mają w kieszeni” nie tylko polityków, w pewnym sensie szefów wielkich korporacji, ale też i dziennikarzy. A ci cichutko siedzą. No to może takie jest „polecenie” od grubych. To by tylko znaczyło, że za jakiś czas gryzipiórki się uaktywnią. Na spadki ? Tak jak pozycjonuje się… Czytaj więcej »

Deser

Dax ma jeszcze trochę miejsca do górnego ograniczenia megafonu, potem może zobaczymy jakieś większe cofnięcie, może do 50sma. To mój scenariusz :). Ogólnie chyba wszystkie ważniejsze rynki już chyba powyżej 200sma. Ostatnio nawet japoniec wyskoczył, patrząc na średnie wygląda to pro wzrostowo.

Paweł

Po zeszło/tegorocznych jazdach mam bardzo podobny pogląd na obecna sytuację. Spadki wydaja mi sie wrecz nieprawdopodobne bo niby z jakiego powodu? Sadze ze minimum ATH, potem media i nagle jebut choc mozliwe ze skromne….co ja tam wiem, leszcz jestem.

Andrzej

Witam, „wszyscy” czekają na jakieś spadki (jakkolwiek je nazwiemy – cofnięciem, korektą czy czymś innym). A tu jak na złość nie chce…… Ja pozamykałem zyskownie wszystkie L tj. Hiszpanię, DAXa, DJ (nie zamknąłem jedynie L w20) i….. czekam. Może i sentyment retaila w USA jest na wzrosty jak pisze Spek ale sentyment retaila na platformach który widzę jest mocno na S. Brakuje mi wciąż wybicia ATH np. na fali ogłoszenia Big Dealu, totalnej porażki Misiów, medialnego hałasu p.t „…jednak hossa, ludzie kupujcie….” i wtedy trzeba się czaić na S (pomocne będzie LOP na indeksy w USA). Na razie to nie… Czytaj więcej »

czytelnik

niektórzy czekają na spadki żeby wziąć L-kę w dobrym momencie:) cel 3000 jest realny i przy takim poziomie na spx będą wieszczyć kolejną hossę i patrzeć optymistycznie w przyszłość, lecz warto też szukać okazji do krótkiej sprzedaży, od dziś do czwartku jest spora szansa na S i była okazja na krótki SL powyżej szczytu

Andrzej

Niektórzy tak, większość jest jednak poważnie poturbowana bo maja stratne Ski i ….. no modlą się żeby spadało (poza modleniem się nie ma już innych opcji)

Max Initio

Teraz tez zaczynaja sie raporty. Dane z Goldan i Citi troche wachnely rynkiem. Ale one sa raczej neutralne.

Pytanie co moze byc katalizatorem ewentualnego cofniecia?

Takze ja caly czas jest na L na NASDAQ. Teraz to rynek rosnacy z mala zmiennoscia.
Oczekiwanie kiedy znow zmieni sie natura rynku.

czytelnik
Max Initio

Widzialem. Dziekuje za uwage. NASDAQ dzis jest relatywnie slaby w stosunku do SP500. Moze tez troche Alon Musk napsol:).
Tez troche niepokojacy jest zmniejszajacy sie fear index (ale juz widze greed sie obnizyl – strach jak sie szybko NADAQ przesunal dzis o 50 pkt w dol).:
https://money.cnn.com/data/fear-and-greed/

Andrzej

rynki chyba bardziej czekają na katalizator do ataku na ATH, mamy podejście pod ATH i czajenie się do ataku. A sygnał da DT w postaci ogłoszenia Big Deal’u

Max Initio

Co do ATH, tak bardziej stawiam na long. Katalizatory do wzrostu to:
– USChin big deal
– Trump vs FED (w końcu wydrukować mogą ile chca)
– Trend jest wzrostowy
– Skup akcji
– Plunge protection team:)
Katalizatory do spadku:
– Seria złych wyników (sezon otwarty)
– USChin – zerwane negocjacje

Bobik

Chyba tak jest. Brałem S jeszcze w lutym i tak się zafiksowałem na spadek, że zacząłem dopłacać i zrobiła się strata dziesięć razy większa. Straszny błąd i pozostają mi jedynie nadzieja, że coś się stanie albo ktoś duży zacznie sprzedawać. Bez pomysłu na wyjście. Dopłacać nie mam już z czego. Depozytu starczy jeszcze na około 20 punktów.

Andrzej

Współczuję znam ten ból. No niestety trzeba będzie małymi kroczkami się odbudować czego życzę. Ale 20 pkt to jeszcze jest nadzieja, rynki są nieobliczalne. Jak zacznie spadać to „pomogę” w zdołowaniu Ameryki :) Na razie Goldman mówi że nie będą sprzedawać bo Big Deal za rogiem i czekają na euforię

Marzena

Bobik , chyba każdy zna ten ból :( ja współczuć nie będę bo, przepraszam, za głupotę ponosi się konsekwencje. Tez takie poniosłam i to ogromnie bolesne. Najważniejsze żeby wyciągnąć wnioski i poradzić sobie z wrednym kortyzolem. Tego Ci życzę. Trzymam kciuki żebyś się uratował i wyszedł z tej lekcji niezbyt mocno poturbowany.

Max Initio

Z tego co widac dzis i po wynikach wyglada ze bedzie ATH bez cofniecia.
Ciekawe jak ile shortow ma SL powyzej ATH to moze ladnie jeszcze poszybyowac do gory poza ATH.

Wiekszosc pro spodziewa sie jescze sie spodziewa cofniecia nie wliczajac wiecznych szortow w trendzie wzrostowym. Wiec ogolenie zaskoczeniem bedzie jak cofki nie bedzie.

Ogórek Kiszony z Chili

Co oznacza irracjonalność krótkoterminowego rydex według Ciebie. Odczyt powyżej jakiegoś poziomu?

drdax

Bardzo dziękuję za … za wszystko…. za to ze dzielisz się swoja przeogromaną wiedza, za poświecony czas…. oby jak najwieksze grono ludzi z tego korzystało a pieniazki były wykorzystane w madry sposób….

Cowboy

Z ochotą się przyłączam do podziękowań i życzeń