USA na szczytach, dolar… na szczytach

USA na szczytach, dolar… na szczytach

przez -
7 2129
Udostępnij na:

Gdy SPY (ETF SPDR S&P 500) wybija szczyt wszech czasów 293.41 , dolar osiągnął najwyższy poziom niewidziany od dwóch lat 98.2. Jest to zupełnie odwrotna sytuacja od tej, która miała miejsce podczas strzelenia ubiegłorocznych szczytów wszech czasów – wtedy dolar osiągał najniższe poziomy.

dxvsspy USA na szczytach, dolar... na szczytach

Teoretycznie gdy spada moc dolara, nominalna wartość wszystkiego wyrażona w dolarach musi rosnąć. Teoria ta wykorzystywana jest przez media i mówców lubujących się w opowieściach o tych wszystkich duperelach fundamentalnych (stopy procentowe, pkb, inflacja i inne dyrdymały), przewidujących kryzysy dopisujących do tego historie niczym „Pieśń lodu i ognia”.

Jak widać powyżej tego typu opowieści można zamieść pod dywan.

Zarówno SPX jak i złoto wyrażone są w dolarach. SPX wyrażone w złocie obecnie znajduje się na bardzo istotnym oporze, który odegrał istotną rolę w ostatnim kwartale 2018.

spxgold USA na szczytach, dolar... na szczytach

Z jednej strony brak wyjścia powyżej oporu sugeruje wystąpienie lokalnego szczytu i cofnięcie, z drugiej zaś widać jeszcze sporo miejsca do wzrostów. Jeśli szczyt na indeksie SPX wyrażonym w cenie złota miałby się pojawić, poziom 3000 punktów byłby niewystarczający. W takim przypadku wzrosty na SPX połączone ze wzrostem mocy dolara mogą wynieść SPX na poziom około 3400-3500 punktów. Oczywiście w perspektywie kilku, ba nawet kilkunastu miesięcy.

Oczywiście stwierdzenie kilka miesięcy nie jest zbyt precyzyjne, niestety nie da się tego precyzyjnie ocenić lub po prostu nie umiem tego ocenić. Niemniej jednak sama idea jest oczywista i z pewnością nie ma wpływu na handel intraday, czy krótkoterminowe zachowanie indeksu SPX.

Jeśli w międzyczasie nie dojdzie do cofnięcia, decyzja o całkowitej redukcji pozycji długiej na E-mini S&P 500 Futures po strzeleniu poziomu 2900 SPX była dużym błędem. Kolejna, potencjalna pozycja długa byłaby przepłacone o około 100 punktów indeksowych. Czas pokaże.


Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem oraz obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.
Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

7
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
2 Comment threads
5 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Jarek

Gospodarzu czy swing short DAX Futures H4 jest jeszcze brany przez Ciebie pod uwagę ?

edek

Chcesz powiedzieć, że najpierw tresowali ludzi ze gieldy sa przewartosciowane w usa a teraz sie ma okazac ze sa mocno niedoszacowane. Komedia ale tak sie wlasnie kroi frajerow.