Poniedziałkowa sesja przypadków

Poniedziałkowa sesja przypadków

przez -
48 2955
Udostępnij na:

Tak jak poniedziałkowa sesja zaczęła się bardzo losowo, tak też się zakończyła. Gdyby nie kilka przypadków, a właściwie ten jeden związany z zawirowaniami na linii USA-Chiny, sytuacja na rynkach terminowych mogłaby wyglądać zupełnie inaczej.


VIX Futures

Przypadek zadecydował o realizacji scenariusza wzrostowego na majowej serii VIX Futures i realizacji zysku w postaci +10%. O ile strategia zakładała wzrost na majowej serii w ramach mean reversion to nie zakładała, że 5 maja Donald Trump powie coś, co będzie miało wpływ na wzrost tej serii terminowej.

Oczywiście każdy ulegający poważnemu błędowi poznawczemu jakim jest heurystyka reprezentatywności, mógłby powiedzieć o wystąpieniu mean reversion.

Skoro wiadomo, że przypadek zadecydował o wyskoku na majowej serii VIX Futures to z całą pewnością nie był to wynik rekordowej ilości pozycji krótkich wśród non-commercial traders na kontraktach terminowych. Instytucje posiadające te pozycje nawet nie odczuły tego wyskoku.

vik19.f Poniedziałkowa sesja przypadków

Co więcej, redukowały te pozycje. Także już w piątek powinien pojawić się raport, gdzie ilość pozycji krótkich na VIX Futures powinna być mniejsza od tej z ubiegłego tygodnia. Powodem redukcji nie był wyskok i zamykanie na stracie, a chwilowe pojawienie się tzw. backwardation.

backwardation Poniedziałkowa sesja przypadków


DAX Futures

Przypadek #1 – DAX Futures H4 swing short

Realizacja scenariusza swingowego to tylko i wyłącznie czysty przypadek. Gdyby nie zawirowania na linii USA-Chiny pozycja najprawdopodobniej w ogóle nie zostałaby aktywowana z poziomu 12 216. Zysk z tej pozycji to +67 pkt. Cel w postaci 100-SMA (12 149) został strzelony, jednak naruszony o 5 pkt, więc można było jeszcze więcej wyciągnąć. Spekulacja ogólnie słaba z uwagi na niekorzystny stosunek ryzyka do zysku i sterowana przypadkiem.

Przypadek #2 – cofnięcie na rozpoczęciu rynku

Rynek DAX Futures na starcie sesji terminowej cofnął się o 51.5 pkt i otworzył się na poziomie 12 281.50, a następnie zszedł do poziomu 12 261. Cofnięcie nie było spowodowane nadludzką podażą, a losowym zdarzeniem związanym z zawirowaniami na linii USA-Chiny.

Przypadek #2 stanawi niejako zagrożenie dla wznowionej pozycji długiej w ramach kampanii wzrostowej DAX Futures. Pozycja długa została wznowiona po godzinie 17:20 (12 293.5), gdy doszło do wybicia poziomu 12 274. Z racji tego, że pozycja została otwarta poniżej poziomu zamknięcia starej pozycji długiej oraz udało się wykorzystać swing short, kampania wzrostowa zyskuje dodatkowe +107.5 pkt. I w takim też miejscu zostaje postawiony SL na -107.5 pkt.

Założenia pozostają bez zmian na tę chwilę.

Wsparcia i opory intraday na DAX Futures 07.05.2019
Opory: 12 356, 12 405, 12 484
Wsparcia: 12 198, 12 149, 12 071

Punkt kierunkowy na poziomie 12 274.

Z punktu widzenia intraday, dzisiaj ma miejsce sesja idealna. Po godzinie 9:05 short poniżej, long powyżej. Oczywiście wszystko na podstawie wybić z interwałów 5-minutowych.

Dołożenie do pozycji długiej po wybiciu poziomu 12 356.


Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem oraz obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.
Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

48
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
13 Comment threads
35 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
31 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Wilk

@Dawid,@Kocioł z Ziołami – jak móglibyście spojrzeć swoim fachowym okiem na Banana…
Dokąd to ścierwo może polecieć?

Joker

Twoja spekulacja odnosnie L od 12100 przeniosla sie chyba w czasie I bedzie miala miejsc dzis .

morrofx

Przypadek nie sądzę :). 5 dni temu w dyskusji dodałem zdjęcie z prawdopodobną dystrybucją (ewentualną reakumulacją). Wyszła z tego korekta, a może to dopiero początek dużej korekty. DAX wszedł w dużą zmienność 300 punktów na sesje to sporo. Fotke wrzucę z kompa bo z komórki niestety nie dołącza sie.

morrofx

Teraz weszło, dodatkowo SP 500 które robi 1:1 w punkt, jak tu ich nie lubić

sp500 1do1.png
dax distrib M15 v3.jpg
dax distrib H1 v2.jpg
dax distrib H1.jpg
Mateusz

Moim zdaniem w tym tygodniu sytuacja na rynku jest wyjątkowo zależna od geopolityki. Sądzę że rozmowy na linii USA-Chiny planowane na czwartek i piątek wyniosą wykresy na nowe szczyty, a poziom 12750 będzie na wyciągnięcie ręki:). Aktualne zejście traktuje jako coś w rodzaju gigantycznego short squeeze. Pozycja na DAX z poziomu 12100 zabezbieczona:) Oczywiście zaznaczam że to moja ocena, pozdrawiam.

morrofx

Wszystko możliwe, patrząc na NQ :) jak utrzymali sie w kanale i w owerbalansie… sp 500 to samo.

NQ kanal OB.jpg
Marzena

Jest zmienność , jest zabawa . Zmienność to okazja do zarabiania . Dax jak za dawnych czasów ;) Ostrożność jednak wskazana. Każdy kierunek możliwy tak jak napisałeś . Fundamenty na te chwile rządzą. Staram się łapać swingi od poziomu do poziomu. Jeśli zejście to pierwszy target 11930, góra od 12190. To wg mnie i poziomów na IC .

Adrian

Dawid co ty masz na 274 lt? Fibo czy co

Martino

Co za mecz!!! Co za widowisko!

Filip

Hejka! Czy ty masz dostęp do danych które pokazują bieżące ruchy dużych graczy opcyjnych? Czy ost dwa dni coś u nich zmieniły ?

Wilk

@Marzena-ponawiam pytanie z przed 3 lat….
Podzielisz się swoją strategią? ;)

Marzena

O matko….ona prosta jak budowa cepa ;) kilka średnich, pivoty i konsekwencja . To wszystko na krótkie terminy chociaz ważna dla mnie jest h1, h4 i d1. To wszystko :) wszyscy , którzy byli na moim radio znają moje zagrania doskonale.

tomas

a gdzie to radio nadaje?

Marzena

Tomas , radio już nie nadaje hehehehe. Nadawało przez dwa lata ale czas nie pozwolił mi na bywanie przez wiele godzin codziennie i padło . Chociaz wciąż odzywają się do mnie bywalcy z prośba o reaktywacje ;) Fajnie było, a przede wszystkim super ludzie. Radio nie było dla wszystkich. Ścisła selekcja dlatego było cudnie :) Nawet było kilka spotkań…..echhh….niezapomnianych ;) Prawda Dawid …? :-D

tomas

OK. Dzięki za odpowiedź.

Jarek

Gospodarzu czy zejście poniżej 12071 i ponowne wyjście ponad poziom 12071 wygeneruje u Ciebie pozycję długą?

Mateusz

Piękny zjazd na indeksach :) Wygląda to na jakieś grubsze zejście…

baja bongo

VIX wzrósł, bo był maks zszorconych pozycji i nie ważne są wartości, tweet Trumpa to tylko pretekst. Najlepsze jest to, że to może być nie koniec wzrostu zmienności.

Marzena

To prawda ….sporo przypadkowych poziomów się pojawiło dzięki DT. Wczorajszą świece minutowa na prawie 100 pkt zapamiętam na długo . Pojawiła się ułamek sek po tym jak otworzyłam shorta i patrzyłam jak pięknie zapunktował fizyczną gotówka , której nie mogłam wziąć bo zamknęli rynek na IC wcześniej niż powinni. Nie pogryzłam iPada ale mało brakowało. Zrealizowałam zysk po ponownym otwarciu o 20 pkt plus poszerzony spread wyżej . Szczęście i przypadek:)