Szczyt hossy

Szczyt hossy

przez -
32 2648
Udostępnij na:

Wyższy szczyt w obecnym trendzie wzrostowym zarówno na DAX oraz SPX jest już wyraźnie widoczny na wykresie. Od 8 maja pojawiło się kilka sygnałów, które mogą sugerować pojawienie się wyższego dołka, co w konsekwencji mogłoby doprowadzić do pojawienia się kolejnego szczytu hossy.

dax Szczyt hossy

spx Szczyt hossy

Po pierwsze SPX/VIX (niski skew/wysoki VIX) od kilku dni sugeruje pojawienie się potencjalnej pułapki na giełdowe misie. Mówiąc trochę innym językiem. Uczestnicy rynku opcyjnego nie oczekiwali i nie oczekują na tę chwilę większego cofnięcia na indeksie SPX. Index SPX od tego momentu pogłębił dołek o jedyne 37.21 pkt, natomiast wzrósł o 65.92 pkt.

skew Szczyt hossy

vix Szczyt hossy

Zamknięcia VXV:VIX poniżej 1.00 w ubiegłym tygodniu sygnalizowały możliwość wystąpienia ruchu w dół, jednak ten ruch w dół nie był powalający z nóg – w punkcie kulminacyjnym sięgał -58.66.

vxv vix Szczyt hossy

Z racji tego, że reakcje uczestników rynku głównie kierowane były doniesieniami z linii frontu Chiny-USA, trochę w tym wszystkim przypadku. Także możliwe, że pojawi się powrót do normalności. A ten z pewnością widoczny jest na VIX Futures i ETN TVIX.

Podczas wtorkowej sesji pojawił się rekordowy wolumen na TVIX, jednak kupujący TVIX mieli jeden problem. Nabywali przewartościowany instrument, który musiał ostro tąpnąć w tym minionym tygodniu.

tvix 1 Szczyt hossy

Indeks SPX od szczytu hossy spadł o 128.74 pkt. co może być oczekiwanym cofnięciem przed sięgnięciem poziomu 3000 pkt.
Co winno być wspierane przez FANG+ oraz amerykańskie banki. Wybicie 200-SMA na BKX oraz utrzymanie 200-SMA na FANG+ będzie dla mnie sygnałem do zwiększenia piątkowej ekspozycji pozycji długiej na E-mini S&P 500 Futures.

bkx Szczyt hossy

FANG Szczyt hossy

Z racji tego, że pojawiła się zwiększona zmienność, strategia intraday na E-mini S&P 500 Futures wygenerowała kilka znaczących strat w ubiegłym tygodniu.

e mini intra Szczyt hossy

Na DAX Futures bez zmian. Cel na serii czerwcowej nie uległ zmianie i pozostaje na poziomie 12 745.

DAX Futures H4 swing long

Zamknięcie H4 powyżej poziomu 12 178.50 wygeneruje sygnał zakupowy w tej strategii.

Tygodniowe wsparcia i opory na DAX Futures
Opory: 12 316, 12 408, 12 557
Wsparcia: 12 018, 11 926, 11 777

Tygodniowy punkt kierunkowy na poziomie 12 167.

Zamknięcia sesji powyżej tego poziomu będą okazją do zwiększenia ekspozycji w pozycje długie na DAX Futures.


Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem oraz obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.
Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

32
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
11 Comment threads
21 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Nie

Jutro powinno być brutalnie, cel 2610

Seba

Kolega pewnie miał na myśli reakcje rynku kasowego w USA po inwazji kosmitów kiedy ukradną 220 punktów najlepiej w ciągu 15 minut, wiadomo z zajętą uprzednio pozycją krótką na cfd :D

Radek

Ok Panowie. Tylko patrząc z perspektywy lat 2008 do 2019 czyli na przestzeni 11 lat indeks sp 500 był min na 666 punktów a max tegoroczny okolice 2950 czyli jakieś 450%. Troszkę to nie jest normalne. Rynek potrzebuje równowagi i myślę niedługo wyceny trochę albo też znacznie się skoryguja i nie myślę tu o 5 czy 15 %. Cykl już trwa długo…. PS. Jest to moim zdaniem najlepszy i najbardziej konkretny blog w Polsce. Pozdrawiam gospodarza

Waldon

Niby dlaczego Panowie? Co to za sexizm? :) wyobraź sobie że są kobiety które zarobiły górę cashu np na tych ruchu 2008-2019:)
PS a cytując Gospodarza to przy każdym lekkim spadku(póki co) ujawniają się tabuny graczy „wieczna korekta”

Patrycjusz

niejednemu kryptowaluciarzowi dopamina daje sie juz we znaki. nie wiem czy spekulujecie na btc ale mysle ze jest szansa ze znowu temat bedzie popularny i nawet tvny znowu będą trąbiły o btc wiec przestrzegam.

download.png
Nie

A do soboty przypominam o clach Trumpa na EU będzie ciekawie

Nie

Fala 3w3 zrobi swoje cel 2600 zasięg 200pkt

Radek

Troszkę miałem racji z tym „cukierkowaniem” i czarowaniem rynkow od początku roku. Urealnilo się troszkę bo wszyscy już widzieli max maxow hiper UP BIG dael a tu zonk. Pozdro

Kacper

SPX zaliczył swoje ATH, a wystrzał w górę pierwszego kwartału był największy od dwóch dekad, także był „max maxow” i „hiper UP”, pozdrawiam :)

baja bongo

Lewacki VIX się nie podoba ? Sam użyłeś tego określenia :)

Łuki

Dawid
dołek przebity, czy podtrzymujesz zakres dolny dla wyższego dołka 11 866?
jeśli zostanie przebity to neguje to aktualny trend wzrostowy, scenariusz 12 750 na serii czerwcowej?
pisałeś o pułapce na misie, jak teraz widzisz te spadki, podsycane tweetami i zagrywkami Trump-Chiny? nadal jako pułapkę?
ja brałem pozycje na dołkach 960, 12k, 12 020, i niestety poległy, stąd pytania
będę wdzięczny za odpowiedź,

Ogórek

Okolice 11900 to OB dla mnie potencjalny setup na long z targetem ath.

Jacek

Pytanie z innej beczki, przekierowali mnie do Ciebie. Od dłuższego czasu pracuje nad pewnym projektem i nie potrafię poradzić sobie z jedną rzeczą. Oceniam analizy pracowników biur maklerskich i portali ekonomicznych. Chcę zrobić duży niezależny ranking. Zauważyłem, że wiele osób pisze podobnie: „wzrost nie powinien przekroczyć poziomu 110-130 zł”. 20 zł to prawie 18% różnicy! Są sytuacje, gdzie kurs dojdzie do 107 zł i zawróci. Analitycy wtedy tłumaczą, że rynek nie jest dokładny i nie musi rosnąć do 110 zł. W sytuacji, gdzie kurs dojdzie do 110 zł, twierdzą że rynek jest dokładny, a oni dokładnie przewidzeli rynek. I tak… Czytaj więcej »

Waldon

Bez obrazy ale kto Ci dał to do zrobienia skoro nie masz o tym zielonego pojęcia? :))))

Tomasz

Zamknięcie H4 powyżej poziomu 12 786.50 wygeneruje sygnał zakupowy w tej strategii???
Chyba nie ten poziom.