Poniedziałkowa rozgrzewka

Poniedziałkowa rozgrzewka

przez -
36 4392
Udostępnij na:

Poniedziałek nie przyniósł okazji do wejścia w pozycje długie na indeksowych kontraktach terminowych będących w centrum zainteresowania. W ciągu dnia pojawiło się kilka okazji spekulacyjnych do handlu na krótko, z których zostały jedynie wykorzystane te w strategii intraday na E-mini S&P 500 Futures.


VIX Futures

Dzisiaj mijają dokładnie dwa miesiące od przeładowania shotgun’a na lipcowej serii VIX Futures – Zakończenie kampanii wzrostowych. To właśnie 14 marca zostały zrealizowane zlecenia.

vix opcje Poniedziałkowa rozgrzewka

Strategia obecnie przynosi niespełna 57% zysku, który najprawdopodobniej niebawem zostanie zrealizowany. Być może podczas dzisiejszej sesji. Handel na opcjach VIX Futures jest jedną z lepszych metod jeśli chcemy wyciągać najwięcej z zawirowań na SPX i wyskokach VIX Futures.

Bardzo możliwe, że pogłębienie dołka o niespełna 25 punktów na SPX podczas wczorajszej serii jest właśnie tym możliwym cofnięciem, które miało być wyłapane przez zastosowanie strategii opcyjnej na VIX Futures. Założenie 14 marca było bardzo proste: powolny ruch w górę SPX z możliwością wystąpienia średnio-mocnego cofnięcia o około 150 punktów.

SPX od szczytu (1.05.2019) cofnął się o 152.7 pkt. Być może jest to właśnie ten ruch, który „był sygnalizowany” od dwóch miesięcy.

Co jest jednak ciekawe. Notowania SPX obecnie znajdują się w miejscu, gdzie były 14 marca i podobnie jak obecnie, również wtedy miała miejsce pułapka na giełdowe misie – Pułapka oraz E-mini intraday ponownie nad kreską

A ta niezmiennie jest sygnalizowana przez index SKEW oraz index VIX:

skew 1 Poniedziałkowa rozgrzewka

vix 1 Poniedziałkowa rozgrzewka

Kolejne 21 sesji pokaże co z tego wyjdzie (licząc od zeszłego tygodnia, gdy po raz pierwszy pojawił się sygnał do wystąpienia pułapki).


S&P 500 Futures

W strategii intraday po wczorajszej sesji wpada +12.5 pkt. W dniu dzisiejszym pozycja długa od 2829.25 lub pozycja krótka od 2812.50.

e mini intra 1 Poniedziałkowa rozgrzewka

Sentyment retaili bardzo negatywny.

nu Poniedziałkowa rozgrzewka


DAX Futures

Wczorajsze cofnięcie na DAX Futures w rejon ostatniego wyższego dołka (11 866.50) nie przyniosło nic rozstrzygającego. Cel dla kampanii wzrostowej DAX Futures nadal na poziomie 12 745. Co oznacza mniej więcej tyle, że nadal będę szukać okazji do wejścia w pozycje długie. Dobrą okazją jest dzisiejsze otwarcie rynku terminowego. Stop loss i negacja scenariusza wzrostowego przy poziomie rozpoczęcia kampanii wzrostowej czyli 11 605.

Dołożenie do pozycji długiej ze strategii DAX Futures H4 swing short.

swing long Poniedziałkowa rozgrzewka


Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem oraz obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.
Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

36
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
6 Comment threads
30 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Jacek

Gospodarzu, którą wartość „close” DAX Futures bierzesz pod uwagę obliczając intraday Pivot Point? Ostatni tick przed 22.00, cenę z „closing auction”, czy może settlement price?
Dzięki i pozdrawiam

Filip

Dodatkowe longi w grze?

Patrycjusz

zawsze znajdzie sie wymowka. tym razem bitcoin rosnie przez wojne handlową i chinczykow obawiajacych sie deprecjacji juana… ciekawe info z bucket shopa.

co to w ogole jest za pytanie „Dlaczego Bitcoin zyskuje w momencie pogłębienia się konfliktu handlowego?”, autor tekstu a priori zakłada że konflikt handlowy ma coś do bitcoina i na podstawie tego założenia dalej formułuje przypuszczenia.

bitcoin china.png
Okeanos

Prywatne wycieczki proszę sobie uskuteczniać w innych miejscach. To jest blog o spekulacji, a nie o ludziach.

Marzena

Okeanos hehehe….rozumiem, ze sporzadkowales Dawida ;)

Jacek

Ostatnio napisałeś, że trochę przypadku w ruchach ze względu na DT. Jak oceniasz na ile ta korekta byłaby prawdopodobna, gdyby nie DT?

Filip

Do końca tyg rozgrywam powtórkę z marca. Lets see.