Wznowienie kampanii wzrostowej DAX Futures

Wznowienie kampanii wzrostowej DAX Futures

przez -
43 5882
Udostępnij na:

Kampania wzrostowa na DAX Futures trwa w najlepsze. Ostatnie cofnięcia dały okazję do wznowienia pozycji długich znacznie poniżej ceny sprzedaży pierwszych pozycji długich. Co prawda tutaj tak jakby jest już „po frytkach”. 3 maja kontrakt zbliżył się na 275 punktów do modelowego celu, co jest wynikiem zbliżonym do bardzo dobrego. Pozostaje jedynie kwestia tego jak bardzo pomylił się model w wyznaczeniu celu i na ile można zmaksymalizować wynik $$.


DAX Futures

Wczorajsze zamknięcie jednej z H4 na poziomie 12 005.5 wygenerowało sygnał zakupowy w strategii DAX Futures swing long. Tym samym średnia cena pozycji długiej na tę chwilę wynosi 11 922. Kolejne zwiększenie ekspozycji w pozycje długie zgodnie z poprzednim założeniem – w przypadku zamknięcia powyżej tygodniowego punktu kierunkowego.

Wsparcia i opory intraday na DAX Futures 15.05.2019
Opory: 12 020, 12 064, 12 135
Wsparcia: 11 878, 11 835, 11 764

Punkt kierunkowy na poziomie 11 949.

W strategii intraday standardowe podejście, wyjście powyżej 12 020 po godzinie 9:05 pozycja długa. Jeżeli handel będzie przed godziną 9:05 powyżej poziomu 12 020, wtedy long na wybiciu 12 064 lub na cofnięciu poniżej R1 i po ponownym wyjściu ponad R1.

Tygodniowe wsparcia i opory na DAX Futures
Opory: 12 316, 12 408, 12 557
Wsparcia: 12 018, 11 926, 11 777

Tygodniowy punkt kierunkowy na poziomie 12 167.

DAX Futures wyszły górą ze strefy cen uśrednionych 50-SMA. Co generalnie przy odrobinie szczęścia może przyczynić się do kontynuacji handlu w trendzie. A jeśli trend to nowy wyższy szczyt – niekoniecznie w tym tygodniu. Być może rynek zrobi to jeszcze na tej serii. Niemniej jednak niemalże książkowy przykład modelu trendowego.

dax strefa Wznowienie kampanii wzrostowej DAX Futures


S&P 500 Futures

W strategii intraday na naruszenie strefy popytowo-podażowej wpadło 9.5 pkt w dniu wczorajszym.

emini intra 2 Wznowienie kampanii wzrostowej DAX Futures

Aktualnie pozycja długa z poziomu 2840.25. SL dla pozycji wynosi 18.5 pkt.
Pozycja krótka w przypadku naruszenia poziomu 2826 o jeden punkt.


Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem oraz obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.
Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

43
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
10 Comment threads
33 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
23 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Andrzej

GBP na kolanach – ponoc May wisi na włosku i chaos Brexitowy trwa w najlepsze. GBP ciągnie w dół EUR vs USD. Ponadto temat wyborów do PE ciąży EUR. Czyli na razie EURUSD ma momentum na doł. To z kolei sprzyjac może L na DAX który ostatnio „ma farta” (cła, słabe EUR). Cieniutko też NZD i AUD. W ogóle mamy odwrót od surowców i metali (silny USD). Z walut najmocniejsze ostatnio USD, JPY, CHF, jako tako EUR i CAD. Ogólnie to jestem pod wrażeniem siły DAXa ostatnio, no ale tak ponoć miało być wg Gospodarza. Co do „negocjacji” – warto… Czytaj więcej »

Tomasz

Dołożyłes L na dax wczoraj? Przekroczył punkt kierunkowy indeks dax.

Filip

Pięknie się potwierdziło :)

Piotr

Dokładnie, strzał w 10 :) Pułapka na misie w grze :) Brawo Dawid:) Brawo Filip :) Mi z kresek wychodzi nowy szczyt na 12 839 lub 13 459 hehe :) a Tobie Filip?

Deser

Piewcy armageddonu znowu dostaną po d…

Artek

Armageddon to raczej pod koniec bessy a nie w jej początkowej fazie. Te wzrosty są tak dynamiczne, że podejrzane. Bardziej wyglądają na czyszczenie krotkich pozycji niż trwały trend wzrostowy. Warto oprócz planu A wynoszącego na nowe szczyty mieć w głowie również plan B który np. zakłada w okolicach 2900-2920 niższy szczyt.

Piotr

Warto jest mieć 3 scenariusze. 300 pkt na dax to jest dynamiczny wzrost dla Ciebie? Dla mnie w koncu normalny. Dynamiczny bylby 600.

Filip

Ja pozamykalem all wczoraj. Chwilowo bez pozycji. Raczej odpocznę :)

Andrzej

Witam, 1. Cła na auta z UE odroczone – „kosmiczne” paliwo dla DAXa 2. Dax zniósł ok. 70% spadku, a SP „tylko” ok. 52%, W20…… lepiej nie pisać o tym badziewiu 3. VIX leci jak kamień Brawo Dawid, ten DAX rzeczywiście ma szanse na dojście do celu. Trochę mnie tylko dziwi że EUR się nie wzmocniło po odroczeniu tych ceł na auta, wciąż pompują USD ale myślę że to ostatnie chwile zielonego na tych poziomach. Wg CFTC pozycjonowanie long na USD jest rekordowe. Może wybory do Parlamentu Europejskiego mają wpływ na EUR, nie wiem. Ale w tej chwili indeksy to… Czytaj więcej »

Orno

Nie skreślam banana, ale jest chyba nieco dziwne, że są chętni do sprzedawania akcji po tych marnie niskich wycenach. Ktoś nieźle dziś harcował w arkuszu na kghm :)

Andrzej

Z bananem to insiderzy wiedzieli pewnie z wyprzedzeniem o wyroku sądu dot. podatku od sieci handlowych w PL. Stąd były te spore spadki na W20 w maju. Teraz temat się oczyścił, może coś ruszy do góry. Liczę na L pod PPK, to jest potencjalnie dobry temat do pociągnięcia w20.

Patrycjusz

akcje spolki Dino Polska SA podczas dzisiejszej sesji stracily ponad 10% na wartosci w zwiazku z ogloszeniem przez trybunal UE nieprawomocnego wyroku w sprawie zablokowania podatku od sklepow wielopowierzchniowych.

ale co ciekawe broker kwotuje mi cene 114.20, gdy na np. stooq.pl mam cene 116.6. to chyba jest powiazane z widełkami cenowymi gdzie dla akcji wchodzacych w sklad indeksu wig20 jest ograniczenie 10% zmiennosci podczas sesji czy cos takiego. taka ciekawostka.

download.png
chart.png
szym

Na stooq masz 15 min opóźnienie.

Orno

Może być to samo co na miedziaku parę lat temu.

Jarek

Gospodarzu udało się przestawić SL ?

Karol

Dawid jeżeli zadaję za dużo pytań to bardzo przepraszam.

Karol

Poprostu chciałbym nauczyć się czegoś o tych opcjach

Orno

A że tak się w trącę obszczekując wątek w tę i nazad. Jaka nauka płynie z informacji o zamknięciu pozycji? :) Gospodarz kiedyś wypisywał tytuły książek do nauki i polecał zacząć od „Trading Vix Derivatives” by Russel Rhoads. Sam kupiłem i jestem zadowolony.

Karol

A czy jest przełożenie na język Polski ? Bo ja nie jestem Anglojezyczny

Michal

Dawid, myślałeś może żeby tego bloga, OPRAWIĆ I WYDAĆ?
Dla mnie to by był bestseller i pewnie dla większości w naszej branży nawet jeśli by się do tego nie przyznawali;)
Koniecznie z odpowiedziami na merytoryczne pytania bo to też skarbnica wiedzy:)
W preorderze byś nakład zamknął:P
Pozdawiam.

Mateusz

Niemal 200 pipsów w 3 minuty na dax, jestem pod wrażeniem…

Waldek

jaki jest powód takiego gwałtownego wzrostu?

Mateusz

Moim zdaniem jakiś ciekawy pretekst:)

Nie

Możliwość odsunięcia cel do 6miesiecy na EU samochody

Orno

5k kontraktów padło za jednym zamachem, w przeliczeniu na złotówki to kilka miliardów. Jakiś grubas ostro się rozpruł na stracie. Na mojego nosa, teraz dość dzikie trałowanie łowiska w pogoni za leszczem. Ktoś musi być w niemałym szoku. Stawiam na GSA albo AQR.

Marcin

Punkty, nie pipsy :).
Ponoc Trump odroczyl cla dla aut z EU.

Mateusz

Tak oczywiście chodziło o punkty.

Marzena

Oj Mateusz …nie pipsów ;) a czego ?…..doszukaj . I to nie złośliwość , a lekcja :)
P.S.
Doczytałam dalej …tez nie punkty ale to już lepiej bo potocznie tak to nazywamy ;)

Deser

Witam, dla kampanii swing long stop lossa ustawiasz ponizej wyznaczonych wsparc czy na podstawie ATR?

Radek

Pytanko gospodarzu. Masz może w swojej strategii ujęte ryzyko nalozenia przez USA cel na samochody z UE i ewentualna odpowiedź UE? . Decyzja ma być podjęta do 18 maja. A myślę że może taka informacja mieć wpływ na notowania DAX zarówno w górę jak i w dół. Pzdr