Kolejny etap kampanii wzrostowej?

Kolejny etap kampanii wzrostowej?

przez -
16 2560
Udostępnij na:

W odróżnieniu do ostatniej 3-miesięcznej kampanii DAX Futures, obecna jest bardziej atrakcyjna z uwagi na pojawienie się idealnego modelu trendowego, co sprzyja aktywnemu zarządzaniu. Bardzo podobna do tej spadkowej z września 2018 r. Parę dni temu zakończył się drugi etap kampanii i być może będzie okazja do wystartowania III etapu.

dax kampania Kolejny etap kampanii wzrostowej?

Wszystko zależne jest od tego jak zachowają się DAX Futures i czy wygenerują kolejny sygnał zakupowy. A ten pojawi się w przypadku ponownego wyjścia ponad strefę cen uśrednionych 50-SMA. Właściwie można byłoby już zakończyć kampanię z uwagi na zasięgi punktowe wyłapane w II etapach, które niemalże pokrywają ruch z poziomu 11 605 do 12 745.

I etap = 729 pkt
II etap = 292.5 pkt

Tak jak wspominałem wcześniej, kwestią otwartą jest na ile estymacja zasięgu ruchu została przestrzelona. Jeżeli szczyt z 03.05 był maxem w tej kampanii, należy jeszcze coś poprawić.

Reakcje intraday nie mają wpływu na zachowanie uczestników rynku opcyjnego, którzy nadal wyceniają spory potencjał wzrostowy na obecnej serii kończącej się za miesiąc.

Handel na DAX Futures obecnie odbywa się w neutralnej strefie pivotowej, a sygnałem do przyśpieszenia zwyżek będzie dla mnie wybicie poziomu 12 322. Potencjalne wybicie ostatniego dołka 11 837.50 będzie sygnałem korekty rynkowej i również weryfikacji poziomów dla kampanii wzrostowej.

Co jest jednak ciekawym to znikoma aktywność podmiotów handlujących na krótko walorami na niemieckim indeksie DAX. Także można dojść do wniosku, iż obecne cofnięcia to nic innego jak tylko i wyłącznie realizacja zysków pozycji długich. Brak wzmożonej aktywności po stronie krótkiej sprzedaży, może być idealnym otoczeniem do wystąpienia tzw. short squeeze, które zostanie wykorzystane przez posiadaczy akcji do kolejnej realizacji zysków z wyższych poziomów.

Wynik w strategii intraday na E-mini S&P 500 Futures powoli zbliża się do 100 pkt.

e mini 1 Kolejny etap kampanii wzrostowej?

Aktualnie pozycja krótka z poziomu 2853.50, gdzie już poziom SL gwarantuje +12.5 pkt zysku.


Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem oraz obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.
Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

16
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
6 Comment threads
10 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Tomek

Cześć. Czy możesz powiedzieć, co było przyczyną zakończenia etapu drugiego ?

Piotrek

A ja się trochę się obawiam o indeksy w najbliższych dniach….w kontekście zachowania ropy. WTI notuje największy kilkudniowy spadek od …. grudnia, to wtedy właśnie indeksy notowały znaczne, wielodniowe spadki. Mniejsza o powody tych spadków (na ropie) ale czy, zważywszy na podobną zbieżność w grudniu i w przeszłości, nie powinno to nieco martwić?

Marcin

Mam jeszcze pytanie. Napisałeś, że sygnałem do przyspieszenia zwyżek będzie wybicie poziomu 12322. Napisałeś przyspieszenie zwyżek, ale czy teraz od poziomu jaki obecnie mamy 11950 mogą dojść do tych 12322 ? Czy bardziej prawdopodobne jest zejście do 11837 co będzie negacją zwyżek.
Sorry za pytania ale może czegoś nie rozumiem.

Matteoo

11800 jak przewala to technicznie sie psuje uklad do wzrostow. A dokladnie jak napisal Dawid 11837. Wszystko co powyzej tego poziomu mozna uznac za strefy popytowo zakupowe do dalszej wędrówki na północ. Obserwuj strefe cen usrednionych na D1 i reaguj. Nikt Ci tu rekomendacji nie wystawi. W tym wpisie i tak jest wiele reszta to Twoje podejscie. Pozdrawiam.

Czarny

Marcin mogą dojść do jednego i drugiego poziomu, poziomy te są sygnałami w strategii. Do którego dojdą pokaże rynek. Pozdrawiam

Max Initio

Wszystko fajnie. I liczby w opcjach sie zgadzaja. Jednak wojna handlowa sie eskaluje a to ma duzy wplyw na rynek. Nie wiem jak wyceniac to ryzyko. Ciekawy artykul znalazle tu – appropo dlaczego rynek nie spada (choc dzis to jednak jest czerwono):

https://www.zerohedge.com/news/2019-05-22/why-stocks-stubbornly-refuse-sell-despite-escalating-trade-war?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+zerohedge%2Ffeed+%28zero+hedge+-+on+a+long+enough+timeline%2C+the+survival+rate+for+everyone+drops+to+zero%29

Gryzli

Przekręciłem na L 11970, nie będę grał przeciwko Wam.

Filip

Hej, Dzięki za Twoje zdanie. Ja dziś upatrywałem miejsca do wejścia w L i tak zrobiłem.
Celem dla mnie jest 12400 i zamykam pozycje.

Dzisiejsze wachania mogą być spowodowane odczytami eko i ogólną atmosferą :) Plus na teraz 40pkt to sam Daimler a z tego co czytałem dziś dywidenda tam ma miejsce.
Pozdrawiam!
F