Pułapka na misie trwa w najlepsze

Pułapka na misie trwa w najlepsze

przez -
47 4266
Udostępnij na:

Zainicjowana 13 maja pułapka na misie na amerykańskim indeksie S&P 500 trwa w najlepsze. Od 13 maja stronie podażowej nie udało się zepchnąć handlu poniżej poziomu 2811.87, miast tego strona popytowa wzięła w sidła giełdowe miśki powyżej poziomu 2870 punktów.

spx 1 Pułapka na misie trwa w najlepsze

Uczestnicy rynku opcyjnego nadal uważają, że strona podażowa (uskuteczniający krótką sprzedaż) może jedynie pomarzyć o większych spadkach. Przejawia się to ponownie niskim odczytem indeksu SKEW oraz relatywnie wysokim odczytem indeksu VIX.

skew 2 Pułapka na misie trwa w najlepsze

vix 2 Pułapka na misie trwa w najlepsze

Również giełdowe byki, które zdecydowały się teraz na realizację zysków raczej nie winny zepchnąć notowań do niższych poziomów.

Ostatnie 2 tygodnie były dosyć dobre dla strategii intraday na E-mini S&P 500 Futures, której wynik przekroczył już 100 punktów.

e mini 2 Pułapka na misie trwa w najlepsze

Strategia przez 1.5 miesiąca oscylowała w okolicach zera punktów.

Wybicie 2892.15 będzie dla mnie okazją do wejścia w krótkoterminową pozycję długą z celem 3000 punktów. Natomiast wybicie 2801.43 to pozycja krótka. Niemniej jednak nawiązując do sytuacji na rynku i ostatniego artykułu – „„Klif fiskalny vs. trade war – let’s go retro” – ciężko doszukać jakiś pro-spadkowych sygnałów.

Oczywiście pozycje za pośrednictwem kontraktów E-mini. Wybicia na indeksie, a pozycje na kontrakcie.


Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem oraz obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.
Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

47
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
12 Comment threads
35 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
18 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
maro

misie wydostały się z pułapki – jutro się okaże czy bardzo się wkur…zyły… :-)

Rum

Póki co to chyba byki są w pułapce. Niestety ja też :-)
Na DAX dzisiaj ponadprzeciętny wolumen. Co to oznacza? Ktoś kupuje ktoś sprzedaje…

Radek

Czyli lecimy 3 raz w okolice 2800 tym razem już wpadniemy głębiej. Jutro DAX mniej niż 12 tys i testy ostatnich dołków. Kwestia przypomnienia nierozwiazanych spraw. Chiny, Korea, Irak z Iranem, Brexit, Italia nam się przypomiania, 22 biliony długu USA, Cła na auta z UE które zostały przesunięte na później bo nikt nie powiedział że znikną, Deutsche Bank. Mamy tego troche więc nie liczne na poprawianie rekordów indeksów przez jakiś czas. Pozdrawiam PS. Nie patrzę w obecnym czasie na wskaźniki, wykresy, opcję itp tylko na bieżącą sytuację makroekonomiczna i geopolityke

Orno

Czyli jutro te sprawy zostaną rozwiązane? :D

JackDaniels

Jak sie odniesiesz do sytuacji że indeks Obligacji TLT idzie cały czas w górę ? Co w moim mniemaniu świadczy o tym , żę grubasy sie zabezpieczają przed tym co ma nastapic ?

ssssss

AMP futures broker tez ma MT5 w ofercie takze nie obrazaj MT bo to spoko platforma ! :D nie przepadam za Toba (strasznie irytujaco przesmiewczy jestes) ani Twoimi pogladami (na temat dzwigni, TJS ) ale czesto czytam Twoj blog i w sumie chyba czesto masz racje na temat kierunku rynku..

zmartwiony

indeks SKEW i VIX niejednokrotnie był w podobnej sytuacji,a nastepnie występowało tąpnięcie.
Indeks SKEW i VIX był także wiele razy w odwrotnej sytuacji-gdzie wskazywał zwałę,a mimo to punkty na SPX rosły praktycznie bez cofnięcia.Moim zdaniem albo nabijasz w butelke czytelników i wyciągasz wnioski także z innych narzędzi albo rzeczywiście uparłeś sie na 3000.Rynek jak zwykle rozstrzygnie,pozdrowienia.

Patrycjusz

komentarz offtopic ale musze napisac. istnieje takie forum na ktorym jakis chyba facet zafascynowany końmi usilnie stara sie udowodnic ze nie da sie zarobic na spekulacji w dodatku pisząc konkretnie i zwięźle. http://forex.konieistajnie.pl/index.php/topic,1077.0.html#msg2394 „Została nam do omówienia jeszcze jedna grupa graczy. Marginalna, ale wypada o niej wspomnieć skoro istnieje. Ta grupa nie ma dobrych notowań u całej reszty i jak przystało na „margines” obrzucana jest za swoje poglądy odpowiednimi epitetami. Czym ta grupa zawiniła ? O zgrozo – twierdzi, że nie da się pokonać rynku. Rynek jest na tyle losowy,że nie da się zarobić na spekulacji. Jeśli nawet są jakieś… Czytaj więcej »

Radek

Hmm a jeśli ta pułapka która wygląda na misiów jest tak naprawdę dobrze przemyślana i zakamuflowana pułapka na byczki? ;) pzdr PS. Hossa trwa już 10 czy 11 lat. Realnie bardziej szykujmy się na przekrcenie rynku w drugą stronę niż na dalsze wzrosty.

Przemo

Speku pewnie odp na to pytanie nie raz, ale prosze odpowiedz z jakich źródeł korzystasz żeby ocenic jaki scenariusz wycenia rynek opcyjny? ( jestem świeżakiem) ;)

X-trem

Jaka pułapka…zobaczymy co bedzie pierwsze czy 3000 czy jednak 2000 na S&P :)