Po rolowaniu

Po rolowaniu

przez -
64 8502
Udostępnij na:

Jedynie 1.38 pkt zabrakło wczoraj do strzelenia szczytów wszech czasów na podstawowym rynku amerykańskich spekulantów. Być może ten szczyt uda się ustanowić jeszcze przed zakończeniem serii, niemniej jednak już teraz obóz giełdowych niedźwiedzi jedyne co może zrobić, to zastawić kluczyki do swoich aut w celu uzupełnienia depozytów zabezpieczających.

spy Po rolowaniu

Pogrom giełdowych niedźwiedzi trwa nieprzerwanie od 13 maja i na razie ciężko doszukać się jego zakończenia. Giełdowe byki idealnie kontrolują podaż, co skutecznie utrudnia pojawienie się większego wolumenu handlujących na krótko.


VIX Futures

Lipcowy kontrakt VIX Futures znajduje się poniżej 17% i jeszcze nie do końca doszło do klasycznego mean reversion na tym aktywie.

vix futures term structu1 Po rolowaniu

Obecny niespełna 10% spadek daje już komfort i pozycję krótką sprzed 2 tygodni – Początek czerwca – pułapka trwa w najlepsze – można już zabezpieczać na +3.5%.

Na tę chwilę rynek nie wysyła żadnych sygnałów, by można było uskutecznić strategie long VIX Futures, toteż pozycja short na tę chwilę jest dominująca.


E-mini S&P 500 Futures

Czerwcowa seria na E-mini S&P 500 Futures kończy się z zyskiem +232 pkt ze strategii intraday na naruszenia strefy popytowo-podażowej. Także seria nie najgorsza, aczkolwiek początek kiepski.

emini Po rolowaniu

Nadwyżki kapitałowe wypłacone i można rozpocząć kolejny kwartał intraday.
Seria wrześniowa rozpoczyna się od zysku +22.75 pkt.

Alokacja kapitału wśród krótkoterminowych amatorów przypomina obecnie klasyczne błądzenie losowe. Zdaje się, że czynnik emocjonalny odgrywa pierwsze skrzypce.

nu 2 Po rolowaniu

Nieco inaczej wygląda sprawa z amatorami pozycjonującymi się na średni termin. O ile widać pewną regularność w zachowaniu, o tyle przez większość czasu pozycjonują się przeciwnie do kierunku rynku akcyjnego.

nulong 1 Po rolowaniu

Wspomniana regularność natomiast przeradza się w pewnym momencie w irracjonalność. Jeśli tak się stanie, pojawi się świetna okazja spekulacyjna.

Pozycja długa E-mini S&P 500 Futures z poziomu 2764 po zrolowaniu zostaje zabezpieczona na +140 pkt.


DAX Futures

Zgodnie z przedstawionym planem w ubiegłym tygodniu nastąpiło zwiększenie ekspozycji w pozycje długie na czerwcowej serii DAX Futures – Pogrom giełdowych niedźwiedzi – z poziomu 12 133.5

I pozycja 11 923.5
II pozycja 12 006
III pozycja 12 133.5

Całość zabezpieczona na +200 pkt.

Na DAX Futures nadal odczyty z poziomem 12 745. Jednak tak jak informowałem wcześniej, obecna kampania wzrostowe nie będzie brana pod uwagę w statystykach. Także jeszcze dziś i jutro rynek stanie przed szansą potencjalnego strzelenia poziomu 12 745. Po zakończeniu serii w ciągu około 2 tygodni powinny pojawić się nowe cele i mam nadzieję, że ten okres uda się zrozumienia, co wydarzyło się na aktualnie wygasającej.

Tygodniowe wsparcia i opory na DAX Futures
Opory: 12 198, 12 240, 12 307
Wsparcia: 12 063, 12 021, 11 954

Tygodniowy pivot na poziomie 12 130.5

Pozytywna struktura pivotowa w pełni wypełniona.Kilka zasad obowiązujących na tej stronie odnośnie komentarzy. Automatycznie usuwane są komentarze:
1) Obrażające innych czytelników i autorów strony. Atakuj ideę, nie człowieka.
2) Typu „No to long”, „gruby wywozi”. Zawierające nieuzasadnione sformułowania.
3) Zawierające wulgaryzmy.

Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem oraz obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.
Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

64
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
19 Comment threads
45 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
34 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
RaKo

No i mamy wreszcie pierwszy medal w Mińsku i to od razu ZŁOTY!
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,wreszcie-medal-dla-polski-i-to-od-razu-zloty.html

Artek

1.SPX na 30m przetestowany od góry i od dołu.
2.Commercial w krótkich.
3.Sentiment w szczytach.
4.Bariera psychologiczna 3000, do której większość liczy dotrzeć.
5.Fenomenalny układ świeczek.
6.Półapka na misie udana.
Więcej argumentów nie mam, ale jak chce się złapać szczyt na SP&500 to raczej wystarczy. Zresztą SL też od czegoś są :). PS. Na minus – wojny z Iranem – na razie brak, ale to chyba dobrze.

Michał

Donald T. to zdrajca Polski?

Stahuuu

Czytałem o tym. Zresztą widać to po nim. Upodobał sobie germanie albo ona jego. Smutne.

patrycjusz

pytanie tusk czy trump ?:)
wiem ze to blog o tradingu ale musze to napisac.
MOIM ZDANIEM nasza niesuwerenna władza zdradza nas i interes narodu polskiego. jesteśmy państwem wasalnym i nic nie możemy. a ludzie sie dziwia dlaczego to tak wyglada, fakty są faktami w tej chwili jesteśmy kondominium amerykańsko-żydowskim z dodatkiem niemieckim w postaci UE. taka np. ukraina militarnie jest od nas silniejsza i ma zolnierzy juz wycwiczonych na wojnie donbaskiej.

geopolityką interesuje sie od niedawna, ale zauwazam podobienstwa do tradingu. w tv lipa i obłuda dla mas.

Adam

Polecam książkę J. Bartosiaka, wiele wyjasnia

Pan Tofel

Interesujesz się tradingiem, masz doświadczenie i właśnie odkryłeś geopolitykę. Gdybyś się zwyczajnie zastanowił, to byś nie był tak szczerze zdziwiony. Po pierwsze Żydzi to mit, pozostałość propagandy postsowieckiej. Wg tego co piszesz, to dopiero oni są wasalem Ameryki. Po drugie miejsce w świecie jest wynikiem wielu czynników – położenia geograficznego, surowców, zasobów ludzkich i gospodarki. Jak dobrze wiesz, wszystko to ma Ameryka. Sam bawiąc się tradingiem również jesteś jej wasalem, bo świat jest tak skonstruowany, że wszystko przez nich przechodzi lub jest rozliczane w ich walucie. Korzystając z amerykańskiej waluty chcąc nie chcąc finsnsujesz amerykański dług, przez co oni mogą… Czytaj więcej »

patrycjusz

dzięki za odpowiedź. myśle że „marzenia o potędze” wynikają z czytania konkretnych publicystów. na reszte nawet nie mam jak odpowiedzieć ale jednak nie jest tak kolorowo jak to malują, to nie jest mój jakiś wymysł że polska mogłaby być państwem wykorzystanym do gry geopolitycznej. przeciez czym sa wszystkie konflikty na bliskim wschodzie jak nie grą wielkich mocarstw, co do lobby żydowskiego można by się zastanowic czy czasami ogon nie macha psem :).

Dominik

Czy wykresy Rydex Funds Nova/Ursa można jakoś podejrzeć przynajmniej na interwale D1, bo chciałbym to porównać w czasie z S&P500?

patrycjusz

panowie jakbyście interpretowali taką informacje patrząc na orderbook BTCUSD, na 11k stoi relatywnie duży baton no ale dalej nic nie ma, a popytu przybiera. ja tu widze jedną możliwość a są to wzrosty. jeżeli kupienie na tych dołkach bitcoina nie było podejściem dyskrecjonalnym wynikającym z moich wcześniejszych doświadczeni to nie wiem co jest, ale ja widzę dalsze wzrosty. a najlepiej sprawdza się obserwowanie portali kryptowaluciarskich gdzie jest pomieszanie z poplątaniem, bo jedni ludzie sądzą że inwestują w coś, a to tak naprawde jest tylko i wyłącznie spekulacja. inni będą myśleli że są traderami, a de facto są raczej hazardzistami. a… Czytaj więcej »

orderbook bitfinex.png
karol

szkoda żę nie napisałeś 3 miesiące temu że Btc będzie po tyle co dzisiaj :)

patrycjusz

3 miesiace temu spekulowalem na to ☺nie moglem byc przekonany o wzrostach. jednak zauwazam ze sa trejdy o „wiekszym prawdopodobienstwu spelnienia”. sam jestem mlokosem na rynkach ucze sie, nie jestem wyrocznià.

dzisiaj w „portfolio kryptowalutowym” zmniejszylem ekspozycje w litecoina na rzecz btc juz troche zarobiony.

Łuki

Gospodarzu jak widzisz sytuacje?
Nie poszli jednak nad 440, nawet trochę cofnęli.
Trzymasz L cały czas czy zysk zaksięgowany?
Zdrowia i dobrego wolnego czasu

P.s. Szkoda ze aż 2 tygodnie system analizuje kierunek na serie wrześniowa bo widać ze dax nie wie co dalej, może czeka na Twój werdykt ;)

Gryzli

Pachnie wojenką z Iranem, indeksom raczej się to nie spodoba. Za to na ropie będą działy się cuda w przypadku ataku.

patrycjusz

raczej wykorzystają wasala w postaci państwa Polin do rozgrywek geopolitycznych. może taktyczne ruskie pociski jądrowe tutaj wylądują? macie przydział do woja Polińskiego?

Tomasz

Czy jedna z Twoich długich pozycji dax 12133 wyleciała wczoraj na stop losie?

Tomm

Ja wiem, ja wiem!
Nie wyleciała :)

Artek

SP&500 bardzo ciekawe otwarcie luka i rekord jednocześnie. Albo rynek taki mocny albo to tylko ściema i ostatni szczyt hossy przed nadchodzącą bessą. Ciekawe co dziś narysują? Wydaje się dobre miejsce do zajęcia szorta. Jednak martwi mnie, że speku nie widzi praktycznie żadnych sygnałów ku temu. No cóż poczekamy zobaczymy. W ostateczności szortowanie można zacząć poniżej ostatniej mini konsoli 2920 i tak będzie jeszcze z czego spadać.

czytelnik

teraz nie jest czas na S, wchodzimy w „emocjonalną” część wzrostów, jak uda się przebić ATH z 20 pkt. na s&p500 futures to zacznie się wyliczanka i nadzieja na strzelenie 3000, w tym momencie Trump też zaczeka z tweetami jeszcze kilka dni do G-20. A przyszłe spadki nie będą juz wynikiem żadnych tweetów jak było na początku maja, lecz zgarnięciem kasy ze stołu w obozie byków. Jak ktoś chce wyłapywać szczyt to moim zdaniem trzeba zaczekać na poziomy powyżej 3000

Artek

SP&500 domknięta luka. Nowy szczyt. Rzeczywiście na S to chyba najgorszy scenariusz. Teraz to tylko czekać jak prezydent potwierdzi Twittererowe zapowiedzi. Bombardowania zazwyczaj zaczynają się w weekendy. Boże jeśli się sprawdzi to ten świat coraz bardziej zaczyna przypominać jakąś chorą grę komputerową w której niestety coraz więcej ludzi bierze udział.

Bartosz

Aha, sorry, teraz piszę o indeksie, wcześniej o kontrakcie terminowym. W skrócie mówiąc znam różnice albo wydaje mi się, że znam między indeksem, kontraktem, a ETFem, jednak interesuje mnie co jest najważniejsze w sensie obrotów. Wielu spekulantow na różnych blogach odnosi się do wykresu kontraktu terminowego pokazując np. wolumen jako ważna cześć służąca dokładniejszej analizie i wyciągania ważniejszych wniosków. Ty piszesz, że Amerykanie głównie grają na ETFie. Gdzieś tam jest jeszcze indeks… I co jest z tego najważniejsze? Gdzie położona zostanie największa kasa, dzięki czemu dany rynek będzie mógł lub nie zostać uznany za bardziej reprezentatywnyn do analiz… O to… Czytaj więcej »

Patrycjusz

lecimy na ATH na SPX. fdax cfd long zamknalem niestety, nie moglem przewidziec ze taka sytuacja z draghim nastąpi a teraz seria wygasa i nie pcham sie w longi. fw20 zamkniety na zysku byl, wczoraj troche spadl a dzisiaj nie ma handlu. na GPW póki co posucha na wakacje się szykuje, a indeksy swiatowe przeciwnie.

patrycjusz

dzisiaj wolne, anale nie pracują i nie ma bicia piany. a kontrakt e-mini s&p500 przebił ATH :) jutro będą się podniecać compariki i inne stooki.

patrycjusz

a nie przepraszam wprowadzam w blad.nadal brakuje 1 punkta :) zobaczymy po 15;30.

Bartosz

Dawid, orientujesz się jak to jest z handlem na kontrakcie ES vs na SPY w kontekście przerzuca ego kapitału? Interesuje mnie który rynek ‚ciągnie’ ten drugi… Czy w ogóle nie można tego porównywać…

Filip

Jak można interpretować osuwanie się Vix o wzrost Skew w odniesieniu do ost pułapki.

czytelnik

obserwując to co się dzieje teraz, przypomina mi się styczeń 2018, do końca układanki brakuje pojawienie się irracjonalności wśród retaili krótkoterminowych i pokonanie ATH mocnym akcentem w górę. Luty 2018 to już inna bajka i jest możliwa powtórka z historii

szym

We wstępie powinno być 1,38% – nie pkt?

Seba

Przecież to Pieniny są nie Bieszczady ;)

Deser

Widać dużo drewna do podjęcia, dlatego tak rzadko wpisy :D

Filip

No i pięknie. Ja wczoraj wykorzystałem sytuacje i zamknąłem L. Teraz idealnie byłoby gdyby np przy komunikacie FOMC rynek zbliżyłby się do któregoś ze wsparcia… okolice 12000-12050 i ładuje L ponownie. Czuwaj!

Rudy Zeus

Rozpisanie oporów jest moim zdaniem bez przedmiotowe ponieważ rynek jest powyżej najwyższego oporu a dwa we wcześniejszym wpisie miałeś wyższy poziom 12418. W pełni się zgadzam z Twoją opinia na temat depozytów. Detal chyba nigdy nie zmieni swojego myślenia…

Tomm

Kolego, poziom 12418 to był opór tygodniowy obowiązujący w ubiegłym tygodniu, ważny do końca tygodnia dla którego był liczony.