Kampania wrześniowa – tydzień #3

Kampania wrześniowa – tydzień #3

przez -
45 5877
Udostępnij na:

Jak wspominałem w komentarzach pod ostatnim artykułem, nie jestem zbyt dobrym analitykiem i nie mam w zwyczaju komentować sytuacji rynkowych. Pozwala mi to na uniknięcie tworzenia zbędnych teorii rozmijających się z rzeczywistością. Z moją filozofią rynkową można zapoznać się w artykule Sceptycyzm jest wszystkim. Jeżeli ktoś jest zainteresowany czysto sceptycznym podejściem do rynków finansowych, zapraszam do zadawania pytań w komentarzach.

Urlopujący się autorzy powrócą już 26 lipca.


Mini-DAX Futures

Do końca kampanii wrześniowej pozostało jeszcze dziesięć tygodni, więc wszystko może się jeszcze wydarzyć. Po pierwszych trzech tygodniach wynik wynosi +277 punktów dla dwóch pozycji (12514 i 12510). Jeżeli presja podażowa utrzyma się w nadchodzącym tygodniu, pojawi się szansa na zwiększenie ekspozycji (zamknięcie jakiejkolwiek sesji poniżej poziomu 12159). Stop loss pozostaje niezmieniony na poziomie 12901.


E-Mini S&P 500 Futures

Miniony tydzień rozpoczął się od serii 5 stratnych sygnałów (-32,5 pkt), końcówka wyglądała już lepiej z uwagi na bardziej swingowe reakcje rynkowe, co pozwoliło odrobić 28 punktów. Po pierwszym miesiącu wynik w strategii wynosi 27 punktów.

e mini 1 300x124 Kampania wrześniowa   tydzień #3


Micro E-mini S&P 500 Futures

Średnioterminowa pozycja krótka nadal utrzymana i na razie nie napływają żadne sygnały z rynku, by pozycja długa w średnim terminie była korzystniejsza. Dotychczasowy wynik to +23 punkty, stop loss niezmieniony na poziomie 3059 punktów.

Na uwagę zasługuje sektor bankowy, który w ubiegłym tygodniu zszedł w okolice technicznego wsparcia 200-sesyjnej średniej kroczącej. Nie pozwoliło to jednak na utrzymanie poziomu 3000 punktów na indeksie SPX.

bkx 300x132 Kampania wrześniowa   tydzień #3

Nasza analiza odnośnie zachowania sektora bankowego i wpływu na indeks SPX jest następująca. Jeżeli BKX wybije 200-sesyjną średnią, oczekujemy przyśpieszenia spadków, a samo wybicie 200-SMA przez BKX będzie dla nas sygnałem do zwiększenia ekspozycji w pozycję krótką na Micro E-mini S&P 500 Futures.

Pierwszymi celami dla pozycji krótkiej jest strefa 2780-2800 punktów. Po jej osiągnięciu stop loss zostanie przestawiony na +100 punktów, czyli poziom 2900 punktów.


FANG+ Futures

Tutaj również bez zmian, pozycja krótka z poziomu 2580,70 na koniec tygodnia uzyskuje wynik -24,10 pkt. Stop loss niezmieniony na poziomie 2700,70 punktów.


VIX Futures

W nadchodzącym tygodniu będzie ponownie wdrożona strategia 2×1 bull spread na opcjach VIX futures. Wstępnie spekulacja będzie zajmowana dla opcji ze strike pomiędzy 20-30 i terminem wygasania 20 listopad 2019.

vix 300x82 Kampania wrześniowa   tydzień #3

Sygnały napływające z rynku wskazują na utrzymanie się silnego trendu wzrostowego na SPX z możliwością wystąpienia korekty rynkowej. Bull spread na Vix futures pozwoli na wykorzystanie tych przypuszczeń.Kilka zasad obowiązujących na tej stronie odnośnie komentarzy. Automatycznie usuwane są komentarze:
1) Obrażające innych czytelników i autorów strony. Atakuj ideę, nie człowieka.
2) Typu „No to long”, „gruby wywozi”. Zawierające nieuzasadnione sformułowania.
3) Zawierające wulgaryzmy.

Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem oraz obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.
Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

45
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
16 Comment threads
29 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
19 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Deser

Speku wrócił z urlopu i rynek od razu jakiś taki bardziej posłuszny się zrobił :)

patrycjusz

wiem że to blog o stricte spekulacji ale chcę się podzielić bo mnie to interesuje a sprawa bardziej kryminalna i powiązana z tym światem. chodzi o aferę z upadłą polską giełdą kryptowalut, jeden z biznesmenów który stracił 1mln PLN na inwestycji w bitmarket dzisiaj został znaleziony z kulką w głowie przy jeziorze. https://tko.pl/34728,2019,07,25,kolejny-olsztynski-biznesmen-nie-zyje-nieoficjalnie-popelnil-samobojstwo

nie pisałbym tutaj o tym gdyby nie fakt, że wpisując w wyszukiwarke frazę „OLSZTYŃSKI BIZNESMEN NIE ŻYJE” dostaje się jeszcze z 5 linków do podobnych samobójstw z 2019 roku.
sam Nirmito był w stowarzyszeniu zajmującym się bezpieczeństwem, spekuluję że ktoś/grupa osób przyszedł do człowieka i popełnił jego samobójstwo.
http://olsztyn.wyborcza.pl/olsztyn/1,48726,14616787,Biznesmeni_boja_sie_rosyjskiej_mafii__A_policja_na.html

Jacek

Rynek bez regulacji to i brak zasad.
Uczestnicy chcieli braku regulacji czyli wolnej amerykanki to mają. Podatki źle, regulację źle. Tylko jak im giełda „upadnie” to płacz i latanie po instytucjach państwowych aby nagle pomogli …

Andrzej

Mam pytanie do gospodarzy . Czy w waszym przekonaniu SP500 w tym kwartale ma szanse osiągnąć 2500 i jak prognozujecie zachowanie się tego rynku po pozostawieniu stóp na tym samym poziomie? Z góry dziękuje

Wstępny cel dla S&P 500 to okolice 2780-2800, wtedy SL przesuwany będzie na 2900. Stopy procentowe i inne fundamentalne wskaźniki nie mają żadnego znaczenia dla notowań S&P 500.

Andrzej

Prośba do Gospodarza aby kolega powyżej zmienił Nick

Andi

to moje imię :) ale ok jak niszczy ci wizerunek od dziś będę ANDI… ale mów mi JAMES JAMES BŁĄD

Andrzej

ok dzięki, wizerunek ważna sprawa :)

Andrzej

na DAX zaczynamy spadek, też 5ka się wypełniła.

DE.30+H1.png
Andrzej

można też kanał narysować z którego się wybijamy

EURUSDH1a.png
Andrzej

Witaj. Żyjesz Oba Twoje sygnały jak na razie k.o. w tym EUR/USD 1.11097 a DAX którym jestem żywo zainteresowany pomimo baaardzo szerokiego 12 901 SL Speka chyba jest racjonalny. Bez dużej kwoty i ostrożnych pozycji lepiej nie podchodzić bez kija. „Gdyby ode mnie to zależało…” tu wszystko jest spekulacją zwłaszcza na złe dane, aby tak iść do góry beznamiętnie ? Płukanie bidoków trwa

Andrzej

A możesz zmienić Nick ew. prośba do Speka aby kolega Andrzej2 zmienił Nicka ?

Andrzej

k.o. to raczej tak ale w moją stronę :) wystarczyło chwilę poczekać……

Andrzej

Na mój gust koniec spadków EURUSD. Jest 5ka spadkowa zakończona na H1

EURUSDH1.png
Filip

Jako, że już po urlopie i pewnie wypoczęci, domagam się artykułu edukacyjnego :)

leszek

SP500 jada w gore i skoncza jak sie zacznie ewakuacja bialego domu i pentagonu bo juz nawet oficjalne cwiczenia niedawno były w temacie. Wszystko na glowie postawione na tym tzw. rynku. Normalnie to gieldy powinny szorowac juz po dnie jak cala gospodarka usa i reszty swiata. Dalem sie wrobic w szorty za wczesnie, to co zyskalem na poprzednich juz poszło w plecy i juz dopłacam.

Jeerrry

Naśladuj Danka z TJS. On juz chlopie raz trafil na te 10 lat hosssyy. I wypisuje ze zarobiony po wszystkie czasy. A teraz zbiera od 2300

Szorowanie po dnie nie jest normalne. Jeżeli gospodarka szoruje po dnie to coś złego się dzieje. Normalny jest rozwój gospodarek i pędzenie do przodu. Akcje spółek zostają wprowadzone na rynek po to by rosły, a nie spadały. Problem w tym, że handlujesz na rynku, którego całkowicie nie rozumiesz.

leszek

Pisałes juz to kiedys i masz racje. Ale nie powiesz mi chyba ze obecna sytuacja rynkowa jest zdrowa i akcje powinny windowac w góre w takim otoczeniu ? To rynrk sztucznie sterowany oderwany od rzeczywistej gospodarki. Gospodarka została przeniesiona na plaszczyzne spekulacji.

Akcje są jeszcze tanie. Chociażby Microsoft, czy Amazon. Patrząc na to, że co raz więcej firm idzie w kierunku wirtualizacji, a jeszcze cała masa nie przeszła do chmury to wzrosty dopiero będą. W perspektywie 3 lat Microsoft powinien przekroczyć wartość 200 USD. A czy wartość 200 USD byłaby rzeczywistym odzwierciedleniem? Nie. Akcje zawsze są sztucznie sterowane, wyceny akcji nigdy nie miały, nie mają i nie będą miały nic wspólnego z rzeczywistą sytuacją w spółce. Otoczenie rynkowe mnie nie interesuje. Nie ma różnicy dla mnie czy E-mini S&P 500 Futures będą spadać/rosnąć podczas bessy/hossy/korekty po 50-60 pkt. Moim zadaniem jest skupienie… Czytaj więcej »

Andrzej

Kolejny dzień „dopychania kolanem” DAXa i Edka. PMI z FRA i DE fatalne, Deutsche BAnk 3 mld EUR straty w IIkw, ale co za problem – ma rosnąć bo gruby (przez niektórych zwany „rynkiem”) tak chce. Ale uwaga na EBC w czwartek – może być po EBC „odwrotka” i gra pod FED 31.07, czyli na osłabienie USD i zrzucenie Daxa (m.inn rosnący Edek będzie działał osłabiająco) . Nasdaq 100 i SP 500 w kosmosie a to może byc nie koniec. Dopiero po FEdzie może być w USA zwrot i spadki „wymuszające” na FEdzie kolejne obniżki. Czyli gdzieś w pierwszej połowie… Czytaj więcej »

Marcin

Witam. Czy silne wzrosty z ostatnich dni, szczególnie S&P i nasdaq nie wskazują że kampania wrześniowa pozycjonowana na spadek może okazać się nie trafiona?
Czy przewidujesz zmianę strategi ?

Hej, jeżeli założenia okażą się błędne, spekulacja zostanie strzelona na stop loss. Na tę chwilę ciężko doszukać się silnych wzrostów na SPX. Notowania oscylują w okolicach 3000 pkt, a reakcje intraday są bez znaczenia. Zarówno jeśli chodzi o DAX Futures, czy E-mini lub Micro E-mini Futures. Przez ostatni rok strategia DAX Futures generowała same zyski. Jak wspominałem kilka tygodni temu, kolejne miesiące pokażą czy wynik jest dziełem przypadku, czy też udało się uzyskać tzw. edge. Jeżeli przez kolejny rok będą pojawiać się same straty, wtedy uznam dodatni wynik z ostatnich 12 miesięcy za dzieło przypadku i strategia zostanie całkowicie zweryfikowana,… Czytaj więcej »

Marcin

Dziękuję za odpowiedź. Byłbym jednak zawiedziony gdyby tym razem strategia była chybiona ponieważ sam zakładam korektę i mam otwarte pozycje short.

Rudy Zeus

W 100% się z Tobą zgadzam – DT moim zdaniem został stworzony przez brokerów i banki otwierające rachunki. Z czegoś muszą żyć, potem wymyślona została błędna teoria zarządzania ryzykiem. Oczywiście są przypadki zysków w tej filozofii niemniej – np. zysk 10tyś pln z 30 tyś przy 7 tyś prowizji jest taki sobie. Ponieważ w trendzie – sekwencji którą np Ty prowadzisz osiągniesz podobne zyski – spokojniej i mniejszym nakładem kapitału. Nie rozumiem kilku rzeczy w Twoim rozumowaniu ale jest ono Twoje:) :) Uważam je za bardzo poprawne bo nie ma tu maniery ciągłego otwierania i zamykania pozycji

Pozdrawiam

bo tak

Czy jest możliwa hiperbola w Stanach?

Na amerykańskim rynku nieruchomości, czy na układzie okresowym? :-)

kocioł z ziołami

@Okeanos
a kiedy Speku wraca? ( nie mam kogo pocisnąć,a Ciebie z racji wieku nie wypada mi )

Już jestem, Roberta można cisnąć :-)

szym

Czy możecie doprecyzować: „Średnioterminowa pozycja krótka nadal utrzymana i na razie nie napływają żadne sygnały z rynku, by pozycja długa w średnim terminie była korzystniejsza.” vs. „Sygnały napływające z rynku wskazują na utrzymanie się silnego trendu wzrostowego na SPX z możliwością wystąpienia korekty rynkowej.”? Czy w drugim przypadku macie na myśli trend long term, a pozycja krótka w średnim terminie ma wyłapać właśnie spodziewaną korektę?

Andrzej

ATH w Paryżu. Spadający EURUSD daje turbo indeksom w Eurolandzie

Waldon

Masz krótka pamięć. Index francuski ATH robił w roku 2000.potem nawet w 2008 był wyżej niż teraz.

Andrzej

Witam przed nami 2 ważne wydarzenia. EBC w czwartek a za tydzień 31.07 fed. Do EBC eurusd na dół potem do góry do fedu. Dax odwrotnie. Widać ze grubi tak to chcą rozegrać. W czwartek ok godz 15.30-16 eurusd zacznie iść up.

bo tak

Czemu nie pozwalasz pisac?