Kampania wrześniowa – tydzień #10

Kampania wrześniowa – tydzień #10

przez -
199 11371
Udostępnij na:

Koniec kapitalnej kampanii wrześniowej zbliża się wielkimi krokami. W nadchodzącym tygodniu zakończy się kampania na E-mini i Micro E-mini S&P 500 Futures oraz FANG+ Futures. Za 9 sesji przyjdzie czas rozliczenia kampanii wrześniowej na Mini-DAX Futures.


DAX Futures

Co do zasady ostatnie 2 tygodnie serii terminowych były najistotniejsze w średnioterminowych kampaniach na DAX Futures. Czy będzie podobnie i tym razem? Tego nie wiem, ale wiem że ubiegły tydzień na DAX Futures był jak nudne kazanie w kościele.

Po wyjściu z konsolidacji górą, momentum wzrostowe zostało utrzymane, co skutkowało strzeleniem zlecenia stop loss -120 pkt (12 040). Tym samym aktualny zysk w kampanii wynosi 1635 pkt. Rekordu z poprzedniego roku raczej już nie da się pobić, ale może uda się jeszcze coś ustrzelić.

Cel dla kampanii to nadal poziom 10 770, co oznacza dalsze faworyzowanie strategii w handlu na krótko.

Mini-DAX Futures H4 Swing Short

Jedną z tychże strategii są oczywiście niezastąpione swingi H4. Na tę chwilę poziomem do wejścia będzie zamknięcie interwału H4 poniżej poziomu 12 110. SL standardowo -120 pkt.

mini dax Kampania wrześniowa  tydzień #10

Jeśli wzrost będzie kontynuowany, poziom wejścia może ulec zmianie.

Aktualizacja 9 września 8:00

Pojawił się niewielki wzrost i tym samym poziom wejścia ulega korekcie. Zamknięcie H4 poniżej 12 127.

mini dax 1 Kampania wrześniowa  tydzień #10

Aktualizacja 9 września 9:15

Kolejny wzrost i podniesienie poziomu wejścia. Zamknięcie H4 poniżej 12 148.

mini dax 2 Kampania wrześniowa  tydzień #10

Aktualizacja 9 września 16:00

Kolejny wzrost i podniesienie poziomu wejścia. Zamknięcie H4 poniżej 12 179.

DAX SWING Kampania wrześniowa  tydzień #10

Powyższe założenie jest błędne. 12 148 pozostaje nadal aktualne.

Aktualizacja 10 września 14:35

Kolejna zmiana poziomu wejścia: Zamknięcie H4 poniżej 12 127.

dax swing Kampania wrześniowa  tydzień #10

Aktualizacja 11 września 8:35

Kolejny wzrost i podniesienie poziomu wejścia. Zamknięcie H4 poniżej 12 233.

dax swing2 Kampania wrześniowa  tydzień #10

Aktualizacja 11 września 9:55

Kolejny wzrost i podniesienie poziomu wejścia. Zamknięcie H4 poniżej 12 254.

dax swingo Kampania wrześniowa  tydzień #10

Tygodniowe wsparcia i opory na Mini-DAX Futures
Opory: 12 204, 12 255, 12 339
Wsparcia: 12 037, 11 986, 11 903′

Tygodniowy punkt kierunkowy na poziomie 12 121.

Tym samym jedną z kolejnych okazji do wejścia w pozycje krótkie na Mini-DAX Futures będzie zamknięcie sesji poniżej poziomu 12 037 (1-sze wsparcie).

Strefa cen uśrednionych 50-SMA

Kolejne sesje potwierdzą bądź nie piątkowe wybicie strefy cen uśrednionych 50-SMA górą. W przypadku fałszywego wybicia, kolejną okazją wejścia w pozycje krótkie będzie wybicie dołem strefy cen uśrednionych 50-SMA – okolice poziomu 11 970.

Mini DAX D1 Kampania wrześniowa  tydzień #10


E-mini S&P 500 Futures

Ostatnie 4 sesje na wrześniowej serii w strategii intraday na E-mini S&P 500 Futures. Jeżeli tendencja zostanie utrzymana, będzie to najsłabsza seria w tej niezwykle ciekawej strategii.

emini long 1 Kampania wrześniowa  tydzień #10


Micro E-mini S&P 500 Futures

Generalnie ubiegły tydzień był bez polotu i finezji, co mogło być wynikiem relatywnie niskiej płynności i zmienności. Aczkolwiek pułapka na giełdowe misie zadziałała idealnie.

Wybicie konsolidacji górą nie było kontynuowane w piątek. Być może wynika to z faktu, że było głównie niesione euforycznymi zakupami retaili.

nu Kampania wrześniowa  tydzień #10

Takie zachowanie retaili może wskazywać na bliskość szczytu w tym mozolnym i nudnym ruchu w górę.

Euforii natomiast nie widać było na indeksie małych spółek RUSSELL 2000, który nadal znajduje się w konsolidacji.

rut Kampania wrześniowa  tydzień #10

Kontynuacja ruchu konsolidacyjnego stworzyła okazję dla pozycji krótkiej na E-mini Russell 2000 (1513.00)

Amerykańskie banki nadal znajdują się w trendzie spadkowym i po dotarciu do istotnego opory 200-SMA, ruch korekcyjny w trendzie spadkowym nie był kontynuowany. Może to być wskazówka, iż SPX niekoniecznie będzie kontynuować wzrosty. Trzeba przyznać, że sytuacja banków z technicznego punktu widzenia rzeczywiście nie jest zbytnio ciekawa dla giełdowych byków.

bkx Kampania wrześniowa  tydzień #10

Z uwagi na rolowanie kontraktów w nadchodzącym tygodniu, nie będę zajmować średnioterminowych pozycji na Micro E-mini. Do średnioterminowych strategii powrócę po rolowaniu.

Kampania wrześniowa na Micro E-mini zakończyła się z wynikiem +170 pkt.


E-mini Russell 2000

Pozycja krótka, tak jak opisane wyżej.


FANG+ Futures

Bez pozycji.


VIX Futures

Pozycja długa na grudniowej serii VIX Futures z 26 sierpnia (18.80) zostaje utrzymana. SL -10% bez zmian.Kilka zasad obowiązujących na tej stronie odnośnie komentarzy. Automatycznie usuwane są komentarze:
1) Obrażające innych czytelników i autorów strony. Atakuj ideę, nie człowieka.
2) Typu „No to long”, „gruby wywozi”. Zawierające nieuzasadnione sformułowania.
3) Podawanie sygnałów bez poziomu wejścia, SL oraz bez uzasadnienia.
4) Promujące handel instrumentami CFD.
3) Zawierające wulgaryzmy.
Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem oraz obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.
Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

199
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
58 Comment threads
141 Thread replies
6 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
72 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Tomek

Jeśli dzisiejsze d1 wyrysuje się wisielec a tak czuję że będzie to nie po to by nam pokazać że jest słabość rynku tylko po to byśmy się zapakowali pod korek po czym po weekendzie wiadomo co;) to stara zagrywka jak świat by zmylić nas i wykiwać

ATT

Nie no wiadoma sprawa, gruby specjalnie zrzuca rynek by wycisnąć z retaila jego miliony ;)

Z takimi teoriami bardziej pasuje na grupach na FB ;)

Swoją drogą może ktoś się spotkał z info, jak duży % obrotów robią indywidualni?

Tomek

Nie napisalem ze mam pozycje pod ten scenariusz ale po czesci to i mam bo trzymam longa od 11650, chodziło mi o to że przez to że ulica tak pragnie tych selli i jest zapakowana pod korek, robią właśnie teraz na zakończenie sesji zachętę by dołożyć seli lub też nie zabezpieczyć pozycji na weekend po czym obstawiam z dużym prawdopodobieństwem że wywalà lukę przez weekend, pożyjemy zobaczymy może i tak nie być ale widzę wielkie prawdopodobieństwo.

Andrzej

W temacie daxa bardzo ważny jest tez sentyment wokół Brexitu. Kurs GBPeur trochę wyprzedza ruchy daxa (podobnie jak miedz lubi pokierować daxem ). Jak sa większe szanse na porozumienie to widać to od razu po eurgbp.

Tomek

Teraz polowanie na niedzwiadki;) polowanie na chętnych na sellika po czym przez weekend luka 100 pkt wszystko jest zaplanowane, popyt i podaż nie wiele tu ma do rzeczy to jest dobre na szkolenia

Łuki

polowanie na niedźwiadki i luka 100p up? możesz pokazać swoje pozycje pod ten scenariusz?

Artek

Czyli co, w poniedziałek np. SP500 otwiera się na 3106? Och, cuda się zdarzają. Jedynak dużo lepszą pułapką to raczej by było odtworzyć się 100 pkt. niżej na 2906 a następnie ciągnąć w górę do zamknięcia luki ponad 3000 aby następnie spowrotem spaść. Wystarczy w weekend Twitter albo jakieś inne nieoczekiwanie zdarzenie. Scenariuszy jest wiele, każdy może obstawić swój. Kiedy ostatnio była luka do góry 100 pkt. Czy ktoś to sprawdzał?

Andrzej

Po wczorajszym EBC to Trump powinien podziękować Draghiemu. Zamiast Fedu to EBC osłabił dolara i to mogl byc ten historyczny moment końca dolarowej hossy. Przekonamy sie jak zwykle po czasie. Jeśli tak to teraz czas na indeksy EM plus surowce/metale i waluty EM. Ale ostrożnie bo to tylko hipoteza.

Andrzej

Panowie Spek wykręcił prawie 1700 pkt na daxie w 2,5 Mca. Przy np 3 lotach to ponad pół bańki. Ci co teraz stracili i płaczą mogą mieć pretensje do siebie. Jakbyście kopiowali Speka 1:1 to tez bylibyście zarobieni. No ale jak ktoś upiera sie ze dojdzie do 10770 i nie ma SL no to czyja wina ? Na pocieszenie napisze ze nawet z małego konta można dojść do fortuny. Ale po trochę. I często trzeba byc bez pozycji. Czaic sie na czytelny ruch i momentum. A potem lecieć na fali i nie zamykać za szybko zysków.

Rudy Zeus

To twierdze od dłuższego czasu. Są okresy gdzie nie powinno Cię być na rynku. Tak jak teraz rośnie sobie i tyle. Codzienne szukanie pozycji jest delikatnie mówiąc bez sensu i co z tego ze pukam się w łeb od 2 sesji dlaczego nie mam L od 11600. Tak czytam wypowiedzi i dochodzę do wniosku – jakby w przyszłym tygodniu doszło do korekty na wyglądającej serii to te długie same się startują. Trump i jego tweet mafia nie dopuszcza do spadków pod koniec roku. Cały rok walczyli żeby rosło.

Piottr

Tak jak w Q4 rok temu?

Rudy Zeus

Strasznie ciśniecie autora o opinie intra. Gra intra jest ok ale w środku serii obecnie gra rozgrywa się o zakończenie serii, opcje itd. Dowód wczorajsza sesja – skoki po 70 pip w ciągu 30 sekund a tak właściwie u układzie dziennym to nic się nie zmieniło. Jakie mam zdanie o rynku —- żadne – cały kw mam na gruby plus, ostatnia pozycja wysadziła się w powierzę i od tego czasu bez i czym bliżej końca serii tym więcej bawię się z córka na wyspie młyńskiej:) – drobna uwaga skoro ma być hossa to dlaczego złoto trzyma??

Andrzej

A to jakaś zależność jest miedzy bessa a cena złota ? Pierwsze słyszę

Max Initio

Ten blog jest chyba najlepszym w PL pod wzgledem spekulacji (PL ogolnie dopiero sie rozwija). Mozna sie duzo nauczyc. Ostanio jednak widac tutaj fix na short. Rynki pare dni temu ruszyly w gore z konsolidacji. Taryfy i luzowanie wszedzie. Wiec moze ten obecny model nie uwzglednia kluczowych zmian sytuacji na swiecie (posuniecie ECB, nieprzewidywalny Trump and US-Chin, FED, ruchy na Jenie, Franku). Ale akurat byc moze dochodzimy do momentu – szczytow gdzie moze byc ruch w dol i to mocny. Choc wiecej stawiam na wybicie szczytow skoro sie drukujej i widzimy zachety do negatywnych stop procentowych. Wiec kasa plynie. Co… Czytaj więcej »

klakier

Dobre: „Wiec moze obecny model nie uwzglednia kluczowych zmian sytuacji […] (nieprzewidywalny Trump)”.

Pan Tofel

Ja na miejscu Speka bym się załamał psychicznie. Założenia tej strategii są banalne, ale jest grupa, która nawet tego nie jest w stanie pojąć. Oczekuje natomiast, żeby im prorokować każdy większy ruch i jeszcze by pasowało brać za nich ryzyko na własne barki. Naprawdę tracę wiarę w ludzki intelekt czytając niektóre posty.

Max Initio

Nie oczekuje niczego od tego bloga. Nie sugeruje sie tym blogiem w ruchu rynku. Ja gralem akurat teraz na wzrost stragia z opcjami i futures. Przynioslo to b. dobry zwrot przy malym ryzyku. Byly tez sytuacje ze zle przewidywalem rynek i redukowalem straty – nikt nie jest nie omylny. Widzisz na rynku trzeba przetrwac lata – wtedy widzisz co umiesz. Co do intelektu to nigdy nie wiesz z kim masz doczynienia – w internecie kazdy moze byc supermenem. Ale postaram sie podciagnac. Strategia przedstawiana tutaj jest prosta – moze nawet za prosta? Nie wiem kazdy zarabia jak umie.

Max Initio

Tak to jest trafne – nie da sie wziasc pod uwage Tweetow Trumpa w strategii srednioterminowej (sa nie przewidywalne). Ale juz ECB/FED i obligi to dluzszy termin.

Adam

Nie jestem tutaj po to by komuś ubliżać, i nie będę się tłumaczyl z zarzutów że to ja jestem wyczyszczony;) za fiksowaliście się na waszym potencjalnym celu i gdy cel był blisko ok 400 pkt brakowało nie uznaliście że kampania zakończona pozytywnie bo tak fakt pozytywnie. Teraz dax was ciągnie do punktu wyjścia a wasze ego nie pozwala się do tego przyznać, klasyczny błąd , giełdowi patrioci brońmy jak westerplatte, byle założenia się zgadzały. Nie miejcie mi za złe, po prostu czasem dobrze jest spojrzeć krytycznie, ja ile razy w życiu trzymałem się swoich jakiś dziwnych przekonań zle się kończyło.… Czytaj więcej »

Łuki

Speku – cenie Twoje kampanie i korzystam z nich ale proszę w końcu odpowiedz: co się stało ze w tej ani razu nie widziałeś counter swing L? Praktycznie cały spadek wyciągnięty jesteśmy wysoko na strefami średnich, na linii trendu spadkowego 12450-60, wzrost 1200 p po spadku 1350p – co się stało ze ani razu nie widziałeś sygnału na swing L Ja aktualnie znów z s z 12463, ale otoczenie nie daje nadziei na spadek – teraz widać ze tak jak ECB utrzymywał wzrost nadzieja to będzie FED 18.09 i rynki conajmniej trzymają się wysoko pod kolejne oczekiwania. Złe informacje ucichły.… Czytaj więcej »

John

„Złe informacje ucichły” – zrób nad tym refleksję…

Łuki

John – a jak myślisz czemu o tym wspominam? Kwestia ile jeszcze…
Speku – ok dzięki za odpowiedź
Nadzieje na większy spadek do końca kampanii maleją z każdym dniem tym bardziej graty za zysk

Adam

Obserwuje tutaj te wpisy i szkoda mi waszych kapitałów, nie jednokrotnie za tym stoją ludzkie tragedie. Zastanawiam się po co się fiksujecie na te eski? Ludzie przecież patrząc nawet po h1 od przeszło kilku dni lub kilkunastu nie ma ani jednego sygnału sprzedażowego, nie prościej podążać za trendem? Większość was tak myśli i dlatego indeks nie spadnie, W perspektywie kilku dni poziom 12700 realny i zgodny z trendem,a w weekend luka wzrostowa. Kiedy już wszyscy beda wyczyszczeni będą eski a wystarczy grać z trendem wtedy błędy są wybaczane. Wszystkim dobrego dnia

Krzysztof

Teraz wejście na DAX po zamknięciu H4 poniżej 12302 ?

Fan bloga

Ostatnia dzienna luka spadkowa na dax zamknięta, na SP również, dzień kumulacji dobrych newsów, końcówka w usa już bez wyciągania. Moze jakaś korekta. Ja z S po 12442 i 12415 ze SL na dzisiejszym szczytem.
Ciekawostka:
STOCK INDEXES and Fed Announcements: Friday, 9/21/18 High: Fed=9/26, 3 month Bear trend. May 1, 2019 High, Fed=5/1, 4 Wk decline. Friday, July 26, 2019 High, July 31=Fed, sharp 2 week decline. Be prepared. Pass it on.
https://twitter.com/BobAtDT/status/1172229031393144832

Andrzej

Wyglada mi na to ze Dax nie chce spadać. Wychodze. Zostają L na edka i L na USA. Za duzo chętnych na S na daxa. Jak nie chce spadać to moze rosnąć. Zacznie spadać to ponowię zobaczymy co Spek ustawi.

Adam

Ci na s już nie żyją i zbankrutowali. Zasięgi orgr i górny kanał osiagnietu. Bazooka odpalona polowicznie, teraz stara zasada giełdowa sprzedajemy fakty.

Adam

Nie chcę też rosnąć :) jak żyć? Jutro znów luka hossy? To już nudne

Marcin

No wlasnie rzucono na newsy „LATEST: Trump advisers are considering a limited trade agreement with China that would delay and even roll back some U.S. tariffs.”

Andrzej

Moim zdaniem USA do góry. Jak długo nie wiem ale raczej na ATH. Do 3100 moze. Albo … do fedu

Andrzej

Speku 12272 online czy na zamknięciu h4 ?

Andrzej

Witam ja tam sie z analizami do Speka nie równam :) ale wszystko zgodnie z planem. Wystrzał daxa po EBC i teraz osuwanie. Wyprzedziłem sygnał Speka i mam 1 S na daxa 12389. No i na EBC pare groszy wpadło bo miałem buy stopa i od razu tp ustawiłem 40 pkt wyżej. Dodatkowo wziąłem 8 L na Edku koło 15.00 tak jak pisałem. Poziom wejścia 1,0966. Kurz opada zaczyna sie rozgrywka po fed. Jak bede miał dalsze przemyślenia to napisze. Póki co wszystko super. Pozdr

Andrzej

Ja dobierać edka nie bede. 8 lotów to i tak dość grubo. Ew Gbpusd mam buy stopa moze juz wszedł. Nie wiem bo po EBC wróciłem na plażę w Primorsku i tylko smartfon (nie składam zleceń ze smartfona). No ale miło zobaczyc jak edek poszedł 0,6 figury. Z dolarem kiedyś zacznie spadać. Ale musza byc obniżki w USA. A tam to jakaś rozgrywka idzie na szczytach władzy . Bedą obniżać ale chyba powoli. Tym niemniej rynek lubi antycypować wiec kto wie.

leszek

Drukuja dalej a reakcja raczej mizerna poza metalami. Nie mam już żadnych złudzeń, wykoncza ludzi inflacją.

Adam

szaleństwa ciąg dalszy, czekam na ath na złocie

Ober

Speku, z czego wyliczałeś tygodniowe fibo points, bo za ch… mi tak samo nie wychodzi jak Tobie.

Jarekedi

Mam pytanie odnośnie wyczekiwanej fali spadkowej, czy możliwe jest zejście w okolice 11000 jeszcze podczas kampanii wrześniowej?

Mateo

Speku czy w przypadku aktywacji, scenariusza swing short H4 12254 też wchodzicie pozycja x 3 ? Pytanie drugie : czy w momencie uruchomienia zlecenia stop loss też będzie ustawiony na 120 pkt od ceny ?

Andrzej

Po EBC moze odwrócić edek. Często scenariusz jest taki ze przed EBC osłabiają euro a potem jak kurz opadnie to sie dolar osłabia przed fed. Wezmę 2-3 loty L ale jutro po 15.00

Max Initio

Ja tu widzę znów będzie luzowanie. US-CH dopiero w październiku więc nadzieja nie umrze. Średnio widze spadki na DAX, sp500 w takich warunkach w kolejnych dniach. Zwłaszcza że na dziennym było wybicie z konsoli do góry. Pomimo negatywnych danych ekonomicznych i coraz większego bałaganu na świecie wciąż nadzieja umiera ostatnia. Ale cuz I tak się nie da przewidzieć rynku więc zobaczymy co nastąpi.

Andrzej

Witam cierpliwie czekamy na ebc. Po czym obstawiam 12600-12800 na euforii a potem aktywuje sie S Speka. Obecnie 12233 ale to moze byc jutro wyżej. Po EBC bedą grali pod Fed ale to melodia od przyszłego tygodnia. Ja miałem L Dax ale dzis rano zamknąłem. Pozdrawiam z Primorska w BG. Woda w morzu Czarnym wspaniała

Gryzli

Nie mam nic przeciwko takiemu scenariuszowi. 12700 to mój TP ( 1k pkt) byłoby to całkiem niezłe ukoronowanie obecnej kampanii :-)

Marzena

Malgoś …fajnie , ze jesteś :) Czytałam z opóźnieniem i ubawiłam się nieźle. Kocioł w świetnej formie jak widzę :) Frustratów nie ma co komentować. Czytanie ze zrozumieniem jest ogromną sztuką, a zrozumienie i zastosowanie wiedzy Dawida jeszcze większą. Ale jeśli się to już uda….kasa murowana:) Technika to raz, a fundament to dwa ….Jak słusznie napisałaś „Marzena to gracz na dax” ( najlepszy hahahahaha) i powiem…..takiej skłonności do pierdu-newsow , tak silnej reakcji na nie dawno ….Nie ….chyba nigdy nie widziałam . Przecież trudno jest przewidzieć układając kampanie na 3 miesiące jaki breaking news nagle wypali. Nie trudno jest zarabiać… Czytaj więcej »

Kocioł z ziołami

Tobie również Marzenko :*:*

leszek

Spekulacja to nie zarabianie, pamietaj o tym. Kiedys trzeba bedzie to oddac bo komus zabrałeś. Karma jest nieubłagalna.

Rum

Bardzo przepraszam, w takim razie czym jest spekulacja ?

Deser

Niektórzy twierdzą że to kradzież… :-)

Wilk

Yes, Yes, Yes…
Kocioł z ziołami żyje…
Tak mi jej brakowało….myślałem że już jest The Walking Dead ;)
A tu proszę – Wielki Mag Wraca :)

Kocioł z ziołami

Jestem,ale wyrzucona na Twitera,bo podobno zaaa dużo gadałam ..Ciekawe skąd takie wnioski :D Co do gadania,gdy patrzę na Daxa uciekającego od średnich dawne „tygodnie bankowe” mi się przypomniały , tygodnie te gdy Trump i Twiter nie rządziły rynkiem,aż się prosi górny knot na Mario :)

Marek

Piękny RGR może się z tego urodzić na W1 :)

Marzena

Dokładnie Małgosiu :) W myśl zasady powrotu do cen uśrednionych .

Rafal

Oj widac że wiele osób kompetnie nie umie czytac ze zrozumieniem. Do tego nie umie laczyc faktow. Kampania wrzesniowa trwa do zamkniecia opcji. Cel kampanii byl (a ze nadal kampania trwa to nadal jest) spadkowy. Zyski z S zostały zrealizowane na SL w zysku i wyniosly jakies +16xx pkt. Były wyrazne wpisy ze ponowienie S nastapil tylko jesli dax spadnie do okreslonego poziomu (narazie nie spadl). Wiec gdzie Wy ludzie widziecie ze ktos tu nagania na S albo wieszczy armagedon ?!?! Pozatym to nie sa zadne rekomendacje, rownie dobrze ekipa „spekulanta” moglaby pisac ze dax 15 000 i co tydzien… Czytaj więcej »

Kocioł z ziołami

OK…pogadami my.. (wpisy poniżej )to „euforia” na CIOŁEK głównie.. ( 21-sza zamknęłam pozycję jak koń w kieracie). Jutro też jest dzień jak mawiała Scarlett w „przeminęło z wiatrem”… nie obrażajcie się za „ciołka” taki jest Kocioł z ziołami- pociska ludzi-to tu kasę się zarabia :*

Rum

Hej Kocioł,
No to zrobiło się dynamicznie na blogu. Ruch w komentarzach jak nigdy. Warto czasami potrząsnąć lub jak mówisz pocisnąć.
Jeżeli depa dzięki S na DAX wyzerowane, SL zaliczone… może spadać taki jest niestety rynek.

Piotrek

Uuu widze w komentarzach, ze niektorzy majatek potracili. A wystarczy czytac z zrozumieniem.

Kocioł z ziołami

Podsumowując moje dzisiejsze wpisy, wszystkich przepraszam za ciołkowanie, ale taki jest forex. Trzeba być twardym. Bardziej boli spadek punktowy niż jakiś ciołek. 7775 nasdaq a my wszyscy gadu gadu.

Ober

Kocioł przeprasza … beznadzieja … :)

Kocioł z ziołami

Coś czuję, że jak jutro Speku wróci i przeczyta moje wpisy poniżej, to skończy się moje pisanie na czerwono :D Sorry, ale taki jest forex !!!!!!!! :D

Waldek

Zdaje sie ze kolo 12300 -12350 przebiega linia laczaca ostatnie dwa szczyty .cos sie niemiaszki na niej zatrzymaly

Andrzej

Kto jest na S na Daxie ….. musi mieć grube depo. Po EBC moze byc +300. Spadek ? Tak ale musza byc sygnały słabości. Spadek przed EBC możliwy ale raczej prawdopodobieństwo mniej niz 50%. Ja sie czaje na EBC wtedy sie rozstrzygnie. Liczę na spory wzrost ale krótkotrwały. Potem dół i to moze byc np 2 godz po ebc

Kocioł z ziołami

Jelen/Powell decyzja została zostawiona w prezencie dla Powella, żeby wykonał ruch na początku swojej kadencji. Mario/Lagarde jemu chyba dwa meetingi zostały. Gdyby ruch miał zostawić dla Legarde byłaby to niezła jazda w dół w czwartek. Problem taki, że Mario to jest wielki showman i pewnie chciałby odchodzić w blasku fajerwerków.

Waldek

Reczne sterowanie jak ja to lubie . zakladam ze rynek reaguje na ilosc kasy w obiegu przestal spadac gdy wybrano nowa Pania na szefa ebc ta Pani to jeszcze lepsza rozdawczyni niz pozostali magicy wedlug rynku co powie Mario to powinno byc nieistotne bo to nie on bedzie decydowal tyle logika ja na s od 12304 i to duzym .mam krotki sl

Kocioł z ziołami

Słuchajcie ciołki! Na stronie przedstawiane są piąty raz z rzędu kampanie trzy miesięczne!!

Cztery kampanie zaowocowały zyskiem. Teraz gramy kampanię piątą z celem S 10770. Aktualizacja następuje co tydzień!!!!! Ale co tydzień pokazujemy tygodniowe wsparcia i opory. A co to znaczy???? Że powyżej pivota obowiązuje L z celem R1. Wybicie R1 jest z celem R3. Już prościej się nie da. Dziennych ruchów nie prezentujemy, bo musielibyśmy odpalać osobne „gg”.

Zajarzyli? zajarzyli. mam nadzieję

Deser

o Kocioł w końcu na czerwono :-)

Kocioł z ziołami

Wywalczyłam!! Do tej pory krew się leje, dlatego na czerwono ^^

Kulfoniasty

Nie dość że na czerwono to jeszcze się kocioł „zagotował” :)
Zdecydowanie powinnaś dostawać częściej zgodę na komentarze. Się poplakalem ze śmiechu prawie…..a niektórzy i tak nie zrozumieli :)
Pozdrowienia

Kocioł z ziołami

@Kulfoniasty bo ja gram intra i ruchy dzienne wywołują u mnie emocje. A moje wpisy dzienne powodowałyby miszmasz :D w założeniu bloga Speka, który założył publikowanie kampanii trzymiesięcznych :D

HGW

Słuchaj Ciołku. Z tego co widzę ludzie piszą nie o tym że kampania nie zadziałała tylko że nieustanie jest pisane o spadkach i nadal trwającej kampanii na spadki pomimo że są wzrosty. Mówisz co tydzień aktualizuje się ale komentarze mniej wygodne albo wpisy potraficie modyfikować w kilka sekund.Dawanie do informacji o nadal aktywnym 10770 to jest co ??? Tytuł bloga??? . Jak ktoś chce grac intraday to nie potrzebuje tutaj porad bo myślę że wie. A jak intraday to nie pisz tygodniowo albo 3 miesięcznie. Chcesz szacunku wymagają najpierw od siebie .

Kocioł z ziołami

Najlepsi nie muszą mieć szacunku od innych. Nie wymagam.

HGW

Najlepsi wiedza kiedy z kotła zostają tylko zioła

Kocioł z ziołami

Baaa, ale jaaaakie. Welcome :D

Bobo

popieram w 100%. Przedstawiacie tu ciągle jakieśVixy srixy russele ,nawykresach non stop czerwona strzałkaw dół,widmo wielkiego spadku, ciągłe budowanie nastroju ,że musi jebnąć, a teraz odwracanie kota ogonem i okazuje się że10770 to zostało napisane od tak sobie, ale to nic nie znaczący wpis.To po co piszecie ciągle o tym 10770 , trzeba było napisać ,że dojdzie do 5000 . Tylko ,że uczciwiej to byłoby napisać , że prognoza celu jest chybiona. Przyznać się do błędnego wyznaczenia celu i po temacie, a nie lawirować . Niewątpliwie jesteście elokwentni,idealni kandydaci na domokrążców i sprzedawców garnków, natomiast tutaj pierzecie ludziom głowe ciągłym… Czytaj więcej »

Kocioł z ziołami

Kampania została otworzona w dniu 2 lipca na poziomie 12514 (przyznam się w tajemnicy, że ja jestem intra). Ale jak na to nie patrzeć, nawet gdyby nie wykonywać żadnego ruchu po drodze, o których mówił Speku to i tak byłoby na plus. A idąc za jego tygodniowym tokiem myślenia byłoby ponad 1000 punktów na plus. Sorry, że tak dużo gadam, ale dostałam nicka na czerwono za ilość punktów zdobytych dla drużyny ^^ :*

Bobo

na poziomie 12514 ,czyli raptem 200pkt mniej niż teraz, czyli tyle co można zrobić w pół dnia… czy to uprawnia do trąbienia non stop o przewadze do spadków, o kampanii spadkowej, o prezentowaniu stu analiz,wykresów , które mają działać na umysł i wyobraźnię, że musi spaść i będzie spadać ? No odpowiedz obiektywnie. Równie dobrze, jutro możemy się obudzić powyżej 12514 i co wtedy powiesz ? że te wszystkie wykresy i analizy z których wychodziło Wam ,że przewagę mają eski są g… warte , bo rynek i tak zrobił swoje? no tyle to wie każdy g…k , tylko po co… Czytaj więcej »

Kocioł z ziołami

@Bobo, obowiązki prowadzącego bloga to nie dla mnie. zajmuje za dużo czasu dla intra gracza :\ zakłócasz mi grę na nasdaq. Po drodze miałeś 11300 k……wa . No można od ptk do ptk ciągnąć jezuuuu afk

Bobo

a teraz mam 1000pkt więcej,czy kampania nie powinna się nazywać wzrostowa i nie powinniście pokazać ,że wskaźniki i analizy nie działają ?tylko tyle. Cel nie został osiągnięty i prawdopodobnie już nie zostanie. Jeśli ja w swoim życiu wyznaczam sobie cele i ciągle wszystkim wokół o tym mówię, a koniec końców nie osiągam go, to nie tłumaczę się ,że coś tam coś tam ,albo , że prawie się udało. Albo się udało ,albo nie, nie można być do połowy w ciąży. No chyba ,że kiedyś byłaś ? Ja nie byłem i jeśli nie osiągam swojego celu, o którym opowiadam publicznie, to… Czytaj więcej »

Kocioł z ziołami

I love this game :D

Seba

Proponuję usunąć Ta stronę Tobie ze strony startowej i odpalić interia.pl np skoro Ci się tu nie podoba to po kij tu mącisz. Taka A nie inna strategia zakłada takie A nie inne podejście… proste jak konstrukcja cepa. Ale trzeba mieć rozum i cierpliwość.

ania

a no właśnie gospodarzom tego fora brakuje kultury. obrażają a niewygodne wpisy usuwają…

Kocioł z ziołami

Jako że mam dzisiaj wolną rękę i mogę pisać na blogu i jeśli Ty jesteś kobietą Aniuuu, to odpowiem jako kobiecie. Speku usuwa tylko komentarze, które pojawiają się od jednej osoby pod wieloma nickami bez względu czy są na plus, czy na minus dla Speka.

Andi

nie prawda . Jak siecze to wszystko co nie pasuje do idealnego bloga

Kocioł z ziołami

Na MA(21) kocioł założył S na nasdaq. Założyłeś? – to się nie wypowiadaj.

Kocioł z ziołami

7765 nasdaq, chcesz coś powiedzieć?

Kocioł z ciołkami

HEHE KOCIOŁ z Ciołkami HEHHE

Kocioł z ziołami

heheh zapraszam na twittera ^^

Łuki

Serio podejmujecie dyskusje z debilami którzy ani nie zadali sobie trudu żeby przeczytać o zasadach kampanii kwartalnych, ani nie znają wyników poprzednich, ani nie mieli odwagi pisać gdy dax leciał w tydzień 1000p z 12500 ani nie rozumieją o co chodzi z celem kampanii? Serio?
Zaniżają poziom i bez sensu karmić ich dyskusja.

Kocioł z ziołami

@Łuki, Speka nie ma stąd takie dyskusje :D A ja mam fun :D bo w tej chwili ja rządzę blogiem :D Jupi :D tu nie ma czego udowadniać, bo Speku i tak najwięcej wyciska punktów z Daxa, bez względu co Comparic pisze, co ja gadam na intra i inni. Ja czytając przez parę dni bloga, zauważyłam że ludzie nie rozumieją interwałów czasowych. Stąd taki komentarz, a nie inny, który podłączyłam na górę strony. a że pociskam od ciołków, to taki styl kotła. albo się go kocha, albo nienawidzi :P

Łuki

Marzena jesteś szalona ;) jeszcze z Zello Cię pamietam :) a ciołki niech zaraz L łapią skoro tak ładnie rośnie :D

Kocioł z ziołami

Kocioł z ziołami to Małgosia, ja jestem najlepsza. Marzena to gracz na Dax. Simple.

Fanfan

A to skoro nie ma szefów to poprosimy o aktualizacje krzywej kapitału.. ;) ku pokrzepieniu serc i ku motywacji do ciężkiej pracy..

Łuki

Ale faux pas :)
A co do dax to obawiam się ze do ebc byki maja pokarm w oczekiwaniach

Buczek Filip

A ten wyjadacz daxa z Czech ?

Krzysztof

Teraz wejście na DAX-ie po zamknięciu H4 poniżej 12178 ?

leszek

Ska na DAX ma jeszcze sens teraz. Oczekiwania wobec EBC sa za bardzo rozbudzone tak sam jak oczkiwania Polakow wg morawitzkiego i trzeba dać im troche ryżu. Niemiaszki niebawem też zasmakują tego chleba. Tak juz nie jest tak kolrowa jak przed kolorową rewolucja jaka im zafundowała makrela.

Waldek

Chcialem 12200 ale mamy juz 100 wyzej .do ilu chlopaki dojada ? Kibicuje jescze 100 wyzej ale moga niezdazyc przed ebc

leszek

Typowe bo wiekszosc leszczy oczywoscie na Skach. Ja wsrod nich.

Skandynaw

Szkopy okopały sie na szczycie i nie maja zamiaru reagować nawet na widoczny ruch na innych indeksach. 17:30 i nadal constans w obrębie poręczy interday. Oj teraz kto pierwszy uderzy ? Jutro czy Czwartek. Teraz oytanie na ile rynek już zakupił możliwe dodruki i luzowania , a na ile tylko obniżkę stóp procentowych.

Andrzej

Koledze Markowi chyba chodzi o to kiedy wygasają wrześniowe futures na daxa.
https://pl.investing.com/futures-expiration-calendar/
20.09.

Marek

skoro cel 10 770 nie jest na wrzesień to na kiedy skoro wszędzie piszesz Kampania wrześniowa i cytuje Cel dla kampanii to nadal poziom 10 770. Ważne słowo „nadal”.
Do kiedy jest te nadal i czy bierzesz pod uwagę że te nadal się nie ziści?

Marek

gospodarzu czy bierzesz pod uwagę możliwość że we wrześniu nie sprawdzi się Twoje założenie i Dax wogole nie spadnie? że jednak kierunek na południe tym razem nie wypali….

Wilk

@spekulant -ponawiam pytania:
1.Jak wygląda fixing na DAX o 13 ? Jest to ostatnia transakcja o 13 czy jakoś inaczej ? I jaki to ma wpływ na notowania?
2. Czy fixing o 17:30 jest taki sam jak na GPW czyli 5 minutowa dogrywka czy jakoś inaczej?

Bartosz

Cześć. Na Russel2000 wejście jest uznaniowe czy macie jakiś system na to?

Marcin

Z tego co widze to notowania byly przy oporze kosolidacji, wiec pozycja otwarta ze scenariuszem zejscia do wsparcia konsolidacji.

Bartosz

Typowe PA, zrozumiala sprawa. Ale ekipa spekulanta zawsze zagrywa obiektywnie i systemowo, wiec podtrzymuje pytanie :-)

Krzysztof

Czy wejście swing short nie powinno wynikać z kolejnego dołka? 12179 to pierwszy niższy dolek

Piotrek

Jaki stop loss na russel?

Jedrzej

Fajnie ze sa updejty co do zajmowania pozycji :) Nowa jakosc – mile widziane.

Andrzej

o której się te H4 na Dax zamykają ? np. 16.00 czy 18.00 bo są różne koncepcje. Patrząc na Twoje świeczki to masz chyba 6, 10, 14, 18, 22.
Niektórzy liczą 12, 16, 20