DAX Futures intraday na koniec tygodnia

DAX Futures intraday na koniec tygodnia

przez -
17 2170
Udostępnij na:

Dzisiaj trochę skalpingu.

DAX Futures intraday – czyli najlepsza strategia oparta o punkty Pivot od rana generuje sygnał sprzedażowy po wybiciu Pivota. Co prawda po 9:40 była możliwość wejścia w pozycję long, ale to jednak short dzisiaj dominuje. No własnie… teoretyczny zasięg to poziom 11 854, nie udało się, short pewnie poleciał na jakimś SL +20 +30. Co dalej? Notowania Mini-DAX futures co raz bliżej pivota. Z racji tego, że na rynku panuje negatywny sentyment, dzisiaj walka z pivotem może okazać się sukcesem. Pozycje długie dzisiaj niewskazane u nas. Pozycja krótka 11 909 x2. SL 3xATR(240), Cell 11 854, redukcja z 2 na 1 kontrakt Mini-DAX i 4 ticki poniżej ewentualne zwiększenie short z zasięgiem 11 816. Tam całkowity out. Oj będzie się dziś działo :-)

dax DAX Futures intraday na koniec tygodniaKilka zasad obowiązujących na tej stronie odnośnie komentarzy. Automatycznie usuwane są komentarze:
1) Obrażające innych czytelników i autorów strony. Atakuj ideę, nie człowieka.
2) Typu „No to long”, „gruby wywozi”. Zawierające nieuzasadnione sformułowania.
3) Podawanie sygnałów bez poziomu wejścia, SL oraz bez uzasadnienia.
4) Promujące handel instrumentami CFD.
3) Zawierające wulgaryzmy.
Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem oraz obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.
Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

17
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
4 Comment threads
13 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Andrzej

ciągną „pod deal” z Chinami – DT stwierdził dziś że to bardzo możliwe. Na razie nadzieja rządzi. Kto wie – ja bym jakiegoś „sukcesu” DT nie wykluczał, jest mu bardzo potrzebny
NFP nie miały znaczenia – nie były dobre ani złe ale zaraz po nich ….do góry pod deal.
Speku – gratulacje za SP500 – super !

Syriusz Wolski

Widać duże doświadczenie Spekulanta w tym co robi. SL na SP okazał się na ten moment trafiony pod względem bezpieczeństwa, Co do Twoich zapisków odnośnie DT. Jest potrzebny mu sukces ale czy Chinom jest potrzebny DT w przyszłości? NFP po ISM to deserek przyznaję ale przy takich parametrach zmienności walą pod „nadzieję”. Być może mam w głowie projekcję na powolne obsuwanie SP i DAX, ale zastanawia mnie czy fundusze np. z Norwegii nie zrobiły tu roboty i nie wykorzystują spadków i pułapek na misie do zakupów. Choć na super pułapkę to nie wyglądało, bo podzielam zdanie że był za mały… Czytaj więcej »

Andrzej

to może być ruch nawet na ATH – ciągną jak po sznurku. Pytanie czy ktoś coś już wie w sprawie Dealu……..jeśłi będzie to ATH jak w banku. Myślę że Chińczycy też mają jakiś interes w dealu (choćby tymczasowym), inaczej DT może np. ukatrupić Huawei. A potem to może być różnie z wdrożeniem tego dealu. Na razie liczy się deal

Syriusz Wolski

Ja sie właśnie wycofałem S całkowicie . Zarobiłem swoje na S i poczekam na lepszy moment. Jeśli SP pójdzie tam gdzie mówisz to i DAX też będzie próbował wrócić ponad ostatni szczyt . Swoją drogą SP500 jest już nudne

Artek

Deal, deal – kto kupuje te brednie? Wojna handlowa USA-Chiny jest faktem od miesięcy. Raczej nic tego nie zatrzyma, gdyż USA postanowiło zmienić politykę prowadzoną od kilku dziesięciu lat i wyraźnie to widać. W piątek na SP500 dotarliśmy do bardzo ciekawego punktu. Idealne miejsce do założenia S dla wszystkich spóźnionych lub dołożenia S dla tych co złapali szczyt. Idealne z trzech powodów. 1.Dotarliśmy do strefy gdzie prawdopodobnie leszcze pozakladali dużo S – miejsce oporu, które potem było wsparciem. 2.Cofneliśmy się dynamicznie do średniej na 4h tu rynek powinien zareagować jeśli naprawdę zamieniamy układ na spadkowy. 3.Jest możliwość ustawienia waskiego SL… Czytaj więcej »

Andrzej

Niespodziewany zwrot w czwartek. Ktoś mocny zaczal nagle ostro kupować, co ciekawe na wszystkich głównych rynkach. Na komputerach HFT wciśnięto BUY. Powód ? Widze 2: 1) bedzie moze nie deal ale jakaś deeskalacja wojny handlowej. Rynki zareagują sporym wzrostem 2) fed spuści 0,25 z oprocentowania. Trump potrzebuje jakiegoś sukcesu bo sporo czarnych chmur nad głowa przede wszystkim naciski na Ukrainę i Chiny ws Bidena. Poparcie tez mu chyba siada. Ponadto zdaje sobie sprawę ze ISMy słabe i struna jest naciągnięta. Dalsza eskalacja moze uruchomić lawinę. Czwartkowy dołek jest wg mnie bardzo istotnym wsparciem. Na razie Buy. Jeśli nastąpi deeskalacja to… Czytaj więcej »

Jacek

Żadnego deala nie bedzie. Chiny nie są tym zainteresowane. To DT ciągle robi podpuchy, że niby blisko. Przecież Chiny nigdy nic nie obiecują. To wygląda jak podchody chłopaka (USA) do dziewczyny (Chiny). Chłopak pewny siebie i wszędzie opowiada jak to będą albo już są parą. A dziewczyna sobie czeka totalnie niezainteresowana. USA i Chiny są na kursie do zderzenia i tutaj poprawy nie będzie. DT się martwi o giełdę wiec wypisuje obietnice. Chiny mają to gdzieś i tak zostanie. Zresztą DT już kilka razy Chiny obraził a oni tego bardzo nie lubią. Więc znowu będzie pisanina o rozmowach telefonicznych których… Czytaj więcej »

Artek

Góra czy dół. Myślę że rynek w tym tygodniku pokaże prawdziwy kierunek. Coś mam przeczucie że może być to historyczne. Jednak najważniejsze jest tak to rozegrać aby nie zależnie od tego jaki kierunek wybierze rynek nie stracić znacznej części swojego kapitału. Kluczowa wielkość pozycji i ustawienie SL. Po roztrzygnieciu przeanalizowanie tego co się zrobiło doborze a co źle i dlaczego.

Max Initio

Tak, bardzo negatywny sentyment. Wiec moze jeszcze dorzuce longow na NASDAQ. Dane o niskim bezrobociu w US sa dobre (cala reszta negatywna). I tak zle wiadomosci to teraz dobre bo FED dalej obnizy stopy. Za puste pieniadze indeksy osiagna jakas wartosc liczbowa mozliwie wieksza od obecnej. Volumen tez nieznacznie wiekszy (NASDAQ).
http://www.nasdaqtrader.com/Trader.aspx?id=DailyMarketSummary

Marzena

To prawda ,ze Dax30 relatywnie słaby . Mimo tego ja w zabezpieczonych już longach. Zaraz dane i chwila prawdy . Wybicie pozycji długiej spowoduje przekręcenie się na shorty. Powodzenia Wszystkim :)