Kampania grudniowa – tydzień V

Kampania grudniowa – tydzień V

przez -
45 4735
Udostępnij na:

Kolejny tydzień prowadzonej od września kampanii przechodzi do historii. W dalszym ciągu jest to okres niskiej zmienności rynkowej z małym przerywnikiem w postaci kilku ruchów w dół na początku października. Czyli ogólnie rynkowy marazm. Wpływu na to nikt z nas nie ma, ale za to mamy wpływ na to co się dzieje w portfelach, a tu nudą nigdy nie wieje.

W poniedziałek rozpoczyna się efekt Halloween, który wg wielu jest uznawany za najmocniejszy z efektów sezonowych na SPX. Efekt Halloween potrwa do maja 2020. Choć można spotkać również wyznawców, iż efekt Halloween trwa jedynie do samego Halloween. Nie wnikam. O efekcie Halloween można poczytać w Internecie lub na tej stronie.


VIX Futures

Nadchodzący tydzień będzie polowaniem na standardowy shotgun na VIX Futures. Wstępnie będzie to seria styczeń/luty 2020.

Powodem poszukiwania okazji do przeładowania shotguna na opcjach VIX Futures jest:

vix spread Kampania grudniowa   tydzień V

oraz wciąż wysokie oczekiwania co do poziomów indeksu VIX w dniu wygaśnięcia przyszłych serii.

vixcentral Kampania grudniowa   tydzień V


Kukurydza

Rozpoczyna się trzeci miesiąc kampanii wzrostowej. Założenia pozostają niezmienione. Cały czas celujemy w okolice $425 jako rejon do realizacji zysku.


FANG+ Futures

Reakcje uczestników rynku na wyniki finansowe, które ukazały się w mijającym tygodniu jak na razie nie przyczyniły się do spadków notowań FANG+.

Założenia co do zajęcia pozycji rynkowej, pozostają bez zmian.

fang 2 Kampania grudniowa   tydzień V

Przed inwestorami podejmującymi decyzje w oparciu o wyniki finansowe, najbardziej gorący okres. Bowiem swoje wyniki zaprezentuje Apple, Facebook, Alibaba, Google oraz Baidu. Uwagę szczególnie będą przyciągać wyniki Apple i konferencja. Wyniki zostaną przedstawione po sesji, tym samym potencjalne wejście w pozycję krótką w przypadku negatywnych reakcji nastąpi dopiero w kolejnym dniu wraz ze startem rynku kasowego.

Ma to swoje plusy i minusy. Plusem bez wątpienia jest to, że przy publikacji danych często dochodzi do szaleństwa spekulacyjnego i inwestorzy podejmują zbyt pochopne decyzje. Tym samym, nie będę w tym uczestniczyć. Minusem bez wątpienia będzie negatywna reakcja, która może dać gorszą cenę nawet o 2%. Sporo. Jednak jestem tego w pełni świadomy i jest to wkalkulowane w ryzyko.

Pozycji długiej w tej chwili nie rozważam z uwagi na brak korzystnego stosunku ryzyka do zysku w średnim terminie 2-3 miesiące.


Micro E-mini Futures

Średnioterminowa pozycja krótka zostaje zamknięta na SL 3019 (-34.5 pkt).

W strategii intraday na naruszenie strefy popytowo-podażowej pojawiły się trzy sygnały short oraz 5 sygnałów long, które łącznie uzyskały dodatni rezultat 22 pkt. Od grudnia 2018 roku, wynik ponownie przekroczył 700 pkt.
Rezultaty tej strategii są publikowane tutaj: EOD Stats. Bardziej szczegółowe informacje pojawią się tam niebawem.

Kontrakty terminowe od czasu rolowania na serię grudniową jakoś niespecjalnie cieszyły się zainteresowaniem strony popytowej. Po nieco ponad miesiącu rezultat to +0.20 pkt.

Dodatkowo ponad 4% wzrosty indeksu reprezentującego amerykańskie banki BKX, nie przełożyły się specjalnie na wzrosty SPX, który wzrósł o jedyne 0.89%.

bkx Kampania grudniowa   tydzień V

Wskaźnik sentymentu CNBC Fear and Greed pokazuje umiarkowaną „chciwość” wśród amerykańskim inwestorów.

fear Kampania grudniowa   tydzień V

Sentyment wśród uczestników Amerykańskiego Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych (AAII) wskazuje na nieznacznie bycze nastawienie.

sentyment Kampania grudniowa   tydzień V

Nastroje średnioterminowych uczestników funduszy Rydex/Nova mają już charakter euforii zakupowej.

rydex Kampania grudniowa   tydzień V

SPX:GOLD obecnie bardziej faworyzuje silny ruch w dół. Oczywiście nie jest wiadomą kiedy ten ruch się pojawi, czy jutro, czy za tydzień. W sumie jest to nieistotne kiedy. Niemniej jednak szansa na jego pojawienie się jest zdecydowanie większa, niż na silny ruch w górę.

spx gold Kampania grudniowa   tydzień V

Dopóki wskaźniki nie będą bardziej przyjazne średnioterminowym pozycjom długim, w ogóle nie rozważam wejścia w pozycje długie na średni termin. Natomiast pozycje długie intraday nie są zależne od czegokolwiek. Powyższa analiza tyczy się jedynie średniego terminu.

Sygnałem do wejścia w pozycję krótką na spadek notowań SPX będzie naruszenie poziomu 3000 (piątkowy dołek) o minimum 1 tick (czyli poziom 2999.75). Pozycja na kontrakcie E-mini.

esz9 Kampania grudniowa   tydzień V


DAX Futures

Póki co kampania grudniowa niewiele się różni od poprzednich kampanii. Rozpoczyna się zgodnie z obranym kierunkiem, a następnie pojawia się marazm. Czy będzie tak do jej zakończenia? Pojęcia nie mam. Zostały jeszcze dwa miesiące.

W czwartek zostały zrealizowane kolejne założenia dla kampanii grudniowej DAX Futures. Zostały opisane w osobnym wpisie „Kolejna realizacja założeń kampanii grudniowej”. Jedyna zmiana jaką nastąpiła pomiędzy czwartkiem a piątkiem, to zamknięcie pozycji długiej na Mini-DAX Futures na poziomie 12 886. Czyli do kampanii grudniowej zostają dopisane 86 pkt. Niestety ubiegłotygodniowe wzrosty nie były na tyle silne, by został strzelony poziom 13 046.

Mimo tego, spekulacje na DAX Futures wracają do starej formy. Główna pozycja na Mini-DAX Futures, skalp z zastosowaniem CFD.

Cel dla kampanii DAX Futures zostaje obniżony z poziomu 10 190 do poziomu 10 100. Oczywiście jest to tylko cel, który może, ale nie musi być zrealizowany.

Tygodniowe wsparcia i opory na Mini-DAX Futures
Opory:12 914, 12 978, 13 081
Wsparcia:12 707, 12 643, 12 539

Tygodniowy pivot na poziomie 12 810.

Zamknięcie sesji powyżej 12 914, to sygnał w strategii do zajęcia skalpingowej pozycji długiej CFD DAX Futures z celem 13 081. SL na poziomie -60 pkt.

Zamknięcie jakiejkolwiek sesji poniżej poziomu 12 810 będzie sygnałem do wznowienia średnioterminowej pozycji krótkiej na Mini-DAX Futures lub/i realizacja założeń strategii DAX Futures H4 swing short.

daxswing Kampania grudniowa   tydzień V

Oczywiście może się zdarzyć, że H4 i zamknięcie sesji wypadną poniżej 12 806. Wtedy zostają otwarte 2 kontrakty Mini-DAX Futures z tego samego poziomu.Kilka zasad obowiązujących na tej stronie odnośnie komentarzy. Automatycznie usuwane są komentarze:
1) Obrażające innych czytelników i autorów strony. Atakuj ideę, nie człowieka.
2) Typu „No to long”, „gruby wywozi”. Zawierające nieuzasadnione sformułowania.
3) Zawierające wulgaryzmy.
Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem oraz obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.
Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

45
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
10 Comment threads
35 Thread replies
5 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
23 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
HGW

Ostatnio przeczytane na innym portalu, : „Szukanie sygnałów jest tutaj niczym szukanie zasięgu ze Starym Sony Ericsson co chwilę ginie. Lepiej zabrać pieniądze i zmienić źródło informacji. Jeśli wszyscy to czytają to reszta wie co robić prawda?

Marcin

Kolego Gospodarzu, czy świeczka h4 z godzin8-12 zamknięta poniżej 12880 wygenerowała Ci sygnał wejścia w Shorta? Czy dopiero kolejna z godz 12-16 da taki sygnał jeżeli zamknięcie będzie poniżej 12880

Marcin

Witam
Pytanie mam do gospodarza. Czy prognozując kurs na kolejny okres bierzesz pod uwagę tak zwane „fundamenty”, mam na myśli daxa.
To że gospodarka niemiecka zwalnia to widać nawet z kosmosu i pewnie w 4 kw tego roku pokażą ujemne pkb. Jako gospodarka w dużej części oparta na eksporcie mogą w czasie spowolnienia na świecie jeszcze mocniej ucierpieć. W końcu ich maszyn, samochodów i urządzeń nie sprzedadzą u siebie na rynku.
Ma to jakieś znaczenie w Twoim modelu prognozowania?

Syriusz Wolski

Pytanie do wygenerowania sygnału S na zamknięciu H4 dla DAX . Czy wg strategii Spekulanta zamknięcie H4 to 16:00 prawda ? Jedna pozycja na S u mnie otworzona na 12 942 z bliskim SL z uwagi na możliwe reakcje ws stóp o 19 (obecnie zabezpieczona na zero) . Chciałbym zwiększyć pozycje bo wg moich wyliczeń jest szansa na zejscie w najbliższym czasie do okolic 12 480

Fan bloga

Pytanie do wygenerowania sygnału S na zamknięciu H4 dla DAX . Czy wg strategii Spekulanta zamknięcie H4 to 16:00 prawda ? Jedna pozycja na S u mnie otworzona na 12 942 z bliskim SL z uwagi na możliwe reakcje ws stóp o 19 (obecnie zabezpieczona na zero) . Chciałbym zwiększyć pozycje bo wg moich wyliczeń jest szansa na zejscie w najbliższym czasie do okolic 12 480

Wg tych godzin: 6,10,14,18,22

Marek

No właśnie jak to jest z tymi godzinami jakie powinno się przyjmować? Z tego co widzę chyba większość przyjmuje godziny 12 , 16 etc ?
Jaki stop loss ustawiamy dla takiej strategi? 3 x ATR czyli teraz byłoby to jakieś 150 pkt?

tomek

Z godzinami co 4 to jest zdaje się tak 0 ,4,8,12 itd . wszelką inna logika to moim zdaniem mieszanie sianie zamętu ! !!!!Żeby nie było za krótko powiem Wam że lubię koty to miłe stworzonka ,obecnie szukam też pieska nawet zbudowałem już budę dach niestety nie skończony zostało poszycie zrobić :) liczę na moderację z przymrużeniem oka ,pozdrawiam

Paweł Afeltowicz

Czy te wszystkie hejterskie komentarze pisane są z nudy czy z zazdrości? Niektórzy chyba są niereformowalni. Wszyscy topowi inwestorzy i traderzy zaliczają stop lossy i mają okresy straty, ale Polaczki muszą wszędzie hejtować. Przeczytałem komentarze na grupie i mogę jedynie pogratulować popularności.

Andrzej

około 80% graczy ustawionych jest na S na Daxie i USA (wg IG i XTB). Moim zdaniem „wszystko w temacie”.
Obstawiam falę w górę na kanwie „dealu” a potem może spadnie. Ale na razie to long

Syriusz Wolski

Mam pytanie o SP skoro już pobiliśmy rekord o jakich poziomach możemy mówić max wg Waszych wyliczeń. Czy Nastroje średnioterminowych uczestników funduszy Rydex jw. mogą sugerować odpowiedni czas na pojawienie się nawrotki na tym rynku? Czy to nie ma tu wpływu

Okeanos

Nastroje uczestników to tylko nastroje uczestników, jak Ty je wykorzystasz (filtr, czy sygnał, czy może coś innego) to już indywidualna kwestia.

Piottr

Dawid, jak wyglada obecnie wynik punktowy net grudniowej kampanii dax futures?
Czy nowy cel dla kampanii jest policzony w oparciu o tę samą metodę jak pierwotnie założony cel na początku kampanii czy inne czynniki wchodzą w gre?
dzięki