VXV:VIX z sygnałem sprzedażowym

VXV:VIX z sygnałem sprzedażowym

przez -
22 2572
Udostępnij na:

W strategii VXV:VIX na S&P 500 Futures pojawił się sygnał sprzedażowy na 4-5 listopada generowany poprzez zamknięcie tygodnia powyżej bariery 1.25 – VXV:VIX i S&P 500 Futures.

Jest to pierwszy sygnał sprzedażowy w tej strategii od 5 stycznia 2018 r.

vxvvix VXV:VIX z sygnałem sprzedażowym


   
I wariant

Strategia zakłada wejście w pozycję krótką na E-mini S&P 500 Futures po otwarciu rynku kasowego w USA.
Stop loss: ATR(60) x3 dla interwału H1.

Wyjście ze spekulacji:

Po 2 sesjach lub przejście na wyższy interwał z przestawieniem zlecenia stop loss na break even, po spadku przekraczającym ATR(60) x3 dla interwału H1.


II wartiant

Strategia zakłada wejście w pozycję krótką na S&P 500 Futures po otwarciu rynku terminowego w USA.
Stop loss: ATR(60) x3 dla interwału H1.

Wyjście ze spekulacji:

Po 2 sesjach lub przejście na wyższy interwał z przestawieniem zlecenia stop loss na break even, po spadku przekraczającym ATR(60) x3 dla interwału H1.


W tym rozdaniu nastąpi rozegranie mixu wariantów I i II, czyli pozycja krótka na otwarciu rynku terminowego w poniedziałek i dołożenie do krótkiej po starcie rynku kasowego w USA. Druga pozycja o połowę mniejsza od początkowej.Kilka zasad obowiązujących na tej stronie odnośnie komentarzy. Automatycznie usuwane są komentarze:
1) Obrażające innych czytelników i autorów strony. Atakuj ideę, nie człowieka.
2) Typu „No to long”, „gruby wywozi”. Zawierające nieuzasadnione sformułowania.
3) Zawierające wulgaryzmy.
Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem oraz obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.
Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

22
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
5 Comment threads
17 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Zygi

Spekulancie , czy pozycja z Wariantu II wypadła już na SL ?
Stop loss: ATR(60) x3 dla interwału H1.
U mnie na wykresie ATR(60) na H1 to 4,7 x 3 = 14,1 ,wygląda na to ,że ten wariant już poleciał na stracie.

Pawel ef iks

Nie rozumiem tylko po co te 2 warianty jeśli w zasadzie dotyczą prawie tego samego, no chyba że jest jakaś wielka różnica pomiędzy wejściem w E-mini S&P 500 Futures i S&P 500 Futures . Przy okazji dziękuje za wpisy i „dystrybucję wiedzy”.

Tomi

Speku nikt nie chce czytać takich tematów vix jakiś shotganów itp… Na przyszłość daruj sobie. Odwiedzalność spadnie. Ostatnio obrazki do tematów jakieś takie słabe. Speku cofasz się.

Czorcik

Gościu nie obrażaj Speka. Nie chcesz to nie czytaj. Czasem lepiej mniej gadać, a więcej robić. Jak będziesz miał chociaż 1% doświadczenia Dawida to wtedy możesz”pomyśleć” żeby coś takiego napisać.

Artur

Ja tak nie uważam. Wszystkie te dyrdymały o analizie technicznej, fundamentalnej, falach Elliota, Fibonaccim Pivotach itp. są dla naiwnych. Może to się sprawdzało 10-15 lat temu jak uczyli pseudo guru wszystkich naiwnych żeby najpierw zarobili trochę a potem wtapiali 10x więcej. Teraz też oczywiście się sprawdzi w kilku przypadkach i zarobicie, ale i tak to oddacie z nawiązką ponieważ jesteście chciwi. Moim zdaniem teraz pozostaje tylko wyczucie manipulacji, psychologia chciwości i strachu. Więc trzeba szukać innych wskaźników jak np. vix. Tylko jak to teraz wyczuć. Tak p….ego rynku jak teraz opartego na twitach, telefonach nigdy nie było. Może być 1,2-3… Czytaj więcej »

Tomi

Nie pisz takich dyrdymałów bo nikt tego czytać nie chce. Internet ma z Ciebie ubaw. A rynek się nie zmienił. Tylko Tobie się wydaje że dzisiaj jest inny.
Zalukaj na elitarną grupe TJS i zacznij wkońcu zarabiać.

Maciej

Tomi, co masz na myśli pisząc elitarna grupa TJS, chodzi Ci o grupę na Facebooku, czy o coś jeszcze innego? Pytam też chciałbym zacząć
zarabiać na rynkach :)

krzysztof krzysio

VXV:VIX z sygnałem sprzedażowym to dziecko Speka
ta strategia była bardzo skuteczna ale czy nadal będzie ? obawiam się ze skoro fed wpompowuje 276 mld dolców w rynek to może %nie zadziałać . ciągle się zastanawiam jak obliczyć na ile interwencja FED podniesie rynek do góry bo jeśli to 276 mld wpompują to coś musi sztucznie urosnąć . tesla z wynikami 15% jest bardzo podejrzane ale czy tylko w tesle wpompowali kilka innych spółek tez urosło mimo negatywnych przesłanek resztę pociągną trend followersi