Kampania grudniowa – tydzień VII

Kampania grudniowa – tydzień VII

przez -
40 5410
Udostępnij na:

Do najważniejszych wydarzeń mijającego tygodnia na rynkach finansowych były 8 urodziny bloga spekulant.com.pl :-) 8 lat niezależnego, niezbiasowanego piśmiennnictwa o giełdach, otoczkach rynkowych, sprawach około inwestycyjnych i moich ulubionych polskich retailach. Na początku był NewConnect, następnie kilka lat konkretnego codziennego pisania o DAX Futures. Wielu próbowało dogonić, wielu odpadło.

Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że najlepszą rzeczą jaką zrobiłem w ciągu tych 8 lat, to całkowite odcięcie się od zawodowego tradingu i wszystkiego co z tym było związane, drugą najlepszą rzeczą był ten blog.

Ale nie o urodzinach. Były, minęły, będą kolejne.


E-mini S&P 500 Futures

Generalnie kwestia S&P 500 jest bardzo ciekawa z punktu widzenia zmienności. Jeżeli w dniu jutrzejszym dojdzie do zamknięcia SPX w przedziale 3060-3126.5 będzie to szósty z rzędu dzień spadku zmienności zrealizowanej. Pierwszy tak długi spadek od 17 września 2019.

vol drop spx Kampania grudniowa – tydzień VII

Ale o tym i VIX Futures w osobny wpisie, który pewnie pojawi się jutro. Będzie to najbardziej istotny dzień w kontekście pozycjonowania się na E-mini.


Kroger

Short call po wtorkowej anomalii cenowej, klasyczna spekulacja na spadek zmienności implikowanej. Cel max 5 sesji. Wyjście poniedziałek-wtorek. Czym się spółka zajmuje? Pojęcia nie mam, ale gdyby dodać „e” i „u” oraz odjąć „o” wyszło by Krueger.

kroger Kampania grudniowa – tydzień VII


Kukurydza

Piątkowy raport departamentu cowboys and farmers musiał być jakiś ważny, bo reakcje cenowe na grudniowym kontrakcie Corn Futures niczym na dobrze spumpowanej perle NewConnect.

kukurydza 1 Kampania grudniowa – tydzień VII

$372 pozostaje break even. Jeśli nie uda się kukurydzianym bykom wynieść handlu powyżej $380 nastąpi wyjście i zakup jakiegoś destylatu z kukurydzą.


FANG+ Futures

Bez pozycji.


DAX Futures

Dosyć nudny tydzień na DAX Futures. Jednak patrząc z perspektywy strategii Fibonacci Pivots, handlujący intraday z pewnością na nudę nie narzekali, bo okazji do longów i shortów było co niemiara. Jednak u mnie od tego roku handel intraday DAX Futures jest praktycznie wyłączony z portfela. Chociaż nie ukrywam, że są czasem chęci otwarcia rachunku u jakiegoś brokera z Australii i przeorać portfel CFDekiem DAX Futures na lewarze 1:500 jak rasowy leszcz. Na chęciach się kończy. Konsekwentne realizowanie założeń pozwala utrzymywać się na powierzchni.

Środa to strzelenia stop lossa dla pozycji krótkiej sprzed 2 tygodni, co pozwoliło ochronić się przed dalszą deprecjacją wyniku kampanii grudniowej DAX Futures.

Rezultaty po siedmiu tygodniach

Mini-DAX Futures +56 pkt.
DAX Futures -443 pkt.

Rezultat bardzo mocno przypomina ten z pierwszych tygodni kampanii wrześniowej 2018, gdzie w lipcu doszło do mocnego 800 pkt swingu w przeciwnym kierunku.

Generalnie nie jest źle, ale jak do tej pory to nadal najsłabszy rezultat.

Tygodniowe wsparcia i opory na DAX Futures
Opory: 13 293, 13 338, 13 411
Wsparcia: 13 147, 13 101, 13 029

Tygodniowy punkt kierunkowy na poziomie 13 220.

Cel dla kampanii grudniowej zostaje podniesiony do poziomu 10 400. Poziom trochę absurdalny patrząc na piątkowe zamknięcie. Jednak w kwartalnych kampaniach poziomy docelowe odgrywają drugoplanową, żeby nie powiedzieć trzecioplanową rolę, jeszcze nigdy zdarzyło się, by ten poziom został idealnie strzelony. Na może poza kampanią z grudnia 2018, ale w tamtym przypadku poziom został mocno przestrzelony.

Być może podwyższenie poziomu do 10 400 wywołane jest zwiększonym popytem po stronie call od początku tygodnia. Będzie to ciekawy przypadek do analizy po zakończeniu kampanii grudniowej.

dax vs put call ratio index 1d sma params 20190801 20191110 x x Kampania grudniowa – tydzień VII

W tej chwili bez ekspozycji w Mini-DAX Futures. Biorąc pod uwagę irracjonalne zachowanie tłumu, nadal będę szukać okazji do pozycji krótkich. Oczywiście nie dotyczy to skalpingowych pozycji long.

Najbliższymi okazjami do shortów będzie handel w ramach negatywnej/neutralnej struktury pivotowej. Czyli wejście w pozycję krótką w przypadku zamknięcia sesji poniżej poziomu 13 220. Przeważnie pozycje są otwierane 1-2 pkt poniżej, choć uda się czasem strzelić idealnie w poziom zamknięcia. SL dla tej pozycji 1 tick powyżej 13 411.

Drugą okazją będzie klasyczny DAX Futures H4 swing short. Czyli zamknięcie H4 poniżej 13 158. SL 13 411

dax swing Kampania grudniowa – tydzień VII

Oczywiście może się zdarzyć, że zamknięcie sesji wypadnie poniżej 13 158. Tym samym pojawią się dwa sygnały, a ekspozycja wyniesie 2 kontrakty.

Może też się zdarzyć, że w pierwszej kolejności pojawi się swing short. Jest i rozwiązanie na taką ewentualność. Jeżeli zamknięcie dnia wypadnie w przedziale 13 158 – 13 220, ekspozycja nie zostanie zwiększona. Zamknięcie poniżej 13 158 będzie skutkować zwiększeniem ekspozycji.Na stronie spekulant.com.pl obowiązują pewne określone zasady, z którymi należy zapoznać się TUTAJ. Przestrzeganie ich jest dobrowolne, ale konieczne w przypadku korzystania ze strony.

Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem i w konsekwencji obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.
Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

40
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
13 Comment threads
27 Thread replies
5 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
27 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Syriusz Wolski

Żądam krwi !! :) ” Od chwili tej aż do końca świata,w pamięci ludzkiej będziemy żyć: my, wybrańców garść, kompania braci. Kto dziś wespół ze mną krew przeleje, ten mi bratem” – William Shakespeare. 13 200 – za tydzień 12 000 proszę ( srednie MA 50 na- 12 600 oby nie była to tylko korekta ) Zaróbmy wreszcie ! SP 500 zmniejszyłem pozycje po dzisiejszym wybiciu o połowę – zobaczymy czy była to dobra decyzja

Max Initio

Tak sobie mysle skoro tak podchodzisz emocjonalnie. To moze lepiej wszystko jeszcze raz przemyslec stopy jakos poustawiac, czas na ochloniencie jak stop pojdzie. Z graniem na krotko jest ciezko zwlaszcza na indeksach. To moze powoli rosnac – nie wiadomo do kiedy. Pozniej pare dni gwaltownego spadku. Ale tego mozesz nie doczekac. W kazdym razie przynajmniej z tego co napisales masz duzo emocji i oczekiwan (nie wazne czy na spadek czy wzrost). Oczekiwania sa niebezpieczne bo to myslenie zyczeniowe. A rynek teraz to moze jeszcze do gory uderzac. US moze pociagnac DAX. Niemcy nawet jeszcze nie wyciagneli kasy na podciagniecie gospodarki.

Syriusz Wolski

Tak niestety też to widzę . Zwłaszcza że średnioterminowo Wall Street nastawione na wzrosty. Trochę żartobliwie napisałem ale faktem że chyba tak nie trafionego kierunku kampanii nie spodziewałem się . W Poniedziałek zobaczymy co dalej , pojawiła sie zmienność niestety na moją nie korzyść . W tym roku tego gówna chyba nie zepchną już do doła, a ja niestety przegrałem z czasem (inne względy niż kampania ) W L jak widzę też inni nie wierzę co ozacza że czas wyjśc z ryku i ochłonąć. Ameryka mnie już wku888 ł NIC nawet złe dane nie sa w stanie zrównoważyć małych wzrostów… Czytaj więcej »

Marcin

No, cos czuję, że dzisiaj to kolega Spekulant chyba przytuli shorta na dax w końcu :) bo coś widać że zamknie się poniżej 13220, A ja jestem już lepszy bo mam od 13210 :)
I teraz dopiero zacznie indeks spadać! :)
Chcecie aby spadało jak David jest bez pozycji?

HGW

:) prawie już wlazłem. Panicznie boją się tego poziomu 13135 13150 coś. Więc wiadomo gdzie trzeba się załadować moim zdaniem . Czy u wszystkich wejscia już przed orkiestrą czy czekacie? Niech to dupnie będzie i szybciej i prościej :) Obecnie celuje w górną półkę konsolidacji jaka jest moim zdaniem jest na H4. Tj poziom 13300 13260 tu widzę możliwość ataku dla S obecnie chyba że będzie przekroczenie poziomu 13320 i ciąg dalszy wzrostów ( wtedy nie wchodzę w L do 19-20 ego) Listopada) . Tak więc jeśli podejdą do gory wszyscy się zabiorą jeszcze w przypadku takiego scenariusza. Na D1… Czytaj więcej »

Piotrek

To ja tylko na marginesie dodam znowu od siebie, że obecnie trading positions na SELL na DAXie wynoszą 88%…(większość nie ma racji!) .

Szymk

No ale jak wykorzystać taki wskaźnik? Sądzisz, że skoro 88% retail traderów CFD sprzedaje DAXa na poziomie 13.200, to jak np. wzrośnie do 13.500 to zaczną kupować? Dalej będą tkwili w short limbo, w miejsce tych, którym wybuchły depozyty przyjdą nowi. Poza tym – już w odniesieniu do realnego rynku – spekulant linkował niedawno statystyki pokazujące, że to drobni inwestorzy właśnie napędzają wzrosty w Niemczech.

Piotrek

Mam nieodparte wrażenie. że już przy wybiciu (trwałym) obecnej konsolidacji na Daxie (13300) poleciałoby sporo SLów, wielu inwestorów zrezygnuje też z shortów a właśnie przy tym poziomie znajdzie się też sporo chętnych na longi licząc na rychłe zaliczenie szczytu wszechczasów…i ów wskaźnik na pewno znacząco spadnie.

HGW

Tak więc myślę że zgodnie z prawidłowym tokiem myślenia : tak jest po S kach. Idzie Piątek a więc i mocne ruchy które mogą mieć miejsce . Obawiam się – choć wolałbym inaczej – że nie jest to ostatni tydzień wzrostów. Na Sp ponowili rekord i zostali na poziomie powyżej szczytu a więc i DAX ruszy do ataku na rekordy. Szkoda

HGW

Liczba tak ale nie ich wartość prawda. Czy się mylę? Wybicie potwierdzone powyżej 13320 uważam że to jest po temacie dla koncepcji S. Szanse spadły po ponownym wzroście powyżej szczytu na Sp500. Tyle że wzrosty mają możliwości powolnego gotowania żaby a wersja Short była szybkim strzałem pod prezent dla Sw Mikołaja:) Takiej wersji zdarzeń się spodziewam aktualnie . Dlatego mimo że bardziej prawdopodobne są wzrosty nie jestem w 100 proc przekonany do wchodzenia w L poniżej poziomów Dax jak we napisałem . Co do rynków mini czy nie . Nie jestem przekonany że bardzo się różnią . Jesteśmy na takim… Czytaj więcej »

HGW

Dzięki za informacje dot. Wartości i jestem trochę zaskoczony? Bo zawsze mi się wydawało że to ktoś kupuje więc ktoś musi w tym samym momencie sprzedać co do aktualności L kiedy nie jest już aktualne? . Źle pytasz przyjacielu bo to tak jak ciebie 500-tny pytają o to kiedy będzie te pieprzone 9900. Kiedy koncepcja L przestaje być ważna? Nigdy jeśli idzie w kierunku L . Oczywiście są momenty przespane jak jest teraz u mnie lub za wcześnie zrealizowany zysk i teraz jest drapanie się po głowie. Czy i kiedy? .. Ale do tematu. Zakłada że ustalam wzrosty do 15000… Czytaj więcej »

Max Initio

Tak mi sie wydaje ze prawdopodobienstwo cofniecia sie/korekty rosnie (ale ciagle to jest ryzkowne granie – zwlaszcza przy wolnym trendzie wzrostowym – shorty maja gotowanie zaby. Cigle trend is up.): Na korekte – Wypowiedz Powella FED – Trump wlaciwie nic nie powiedzial w swoim oswiadczeniu (nie cofnie taryf)/Chiny coraz wiecej takich info medialnych kontra US – Zloto w gore -> Hong Kong /IZ Gaza/US vs Turcja – Chinskie wskazniki znow slabe – Znow cos kombinuja przy repo – Impeachemnt Trumpa (gosc o pare geoplitycznych bledow zrobil za duzo) – wliczajac ostatni z Kurdami – wiargodnos US jako koalcjanta znacznie ucierpiala… Czytaj więcej »

Łuki

Speku Jestem mega fanem Twojej pracy, bloga i kampanii I chce Cię o coś szczerze zapytać Kampania aktualna zaczęła się w okolicy 12500 na dax, był impuls spadkowy do 11830 fut i w zasadzie od niego mamy jeden wielki wyciąg up, bez korekt tylko z pędzącymi w postaci konsolek Nie powiem co mnie strzela bo miałem s z 12450-490 które wyleciały w kosmos Mam kolejne z 13280 i sp 3101… Tymczasem w kampanii spadkowej nie ma aktualnie nawet porządnych korekt jakie były w kampaniach wzrostowych Siedzimy w kolejnej konsoli 13100-300, USA czy CAC na ath Wszystkie próby zejścia w dół… Czytaj więcej »

Mar1000

Tu masz wyjaśniony jeden z powodów obecnych wzrostów
https://qnews.pl/pl/news/efekt-fomo-na-rynkach-czyli-pogo%C5%84-za-uciekaj%C4%85cymi-indeksami
Pozdrawiam i dzięki za super bloga :)

adam1

Podbijam temat
https://www.wallstreet-online.de/indizes/put-call-sentiment-ig-deutschland-30
mam pytanie do spekulanta co oznaczają te wskaźniki;
1. privatanlager pokazuje po której stronie są prywatni inwestorzy jak np. ja.
2. put-call senttiment index czym się różni od 1.
3. put/call senttiment ig deutsland 30 tego już w ogóle nie rozumiem.
Pytanie pewnie głupie ale jestem poczatkujący.

Szymk

Cześć mam techniczne pytanie – Eurex w codziennych statytykach dot. LOP na opcjach podaje dwie wartości: open interest i open interest adjusted. Na czym polega ten adjustment? Dla niektórych cen wykonania różnica jest znacząca. Dzięki za odp.

Marzena

O matko kochana …słucham Trumpa :( jaki to populista to aż niewiarygodne . Normalnie cudotwórca . Wszyscy byli be , a on uratował świat . Dzięki niemu rynki są najwyżej , a świat szczęśliwszy . Szok , ze takie bzdury łykają :( Ludzie z płaczem mu dziękują , ze ich uratował ….normalnie aż niewiarygodne jaki z niego retor .

czytelnik

Ameryka jest wspaniała, przeżywamy boom ekonomiczny, Ameryka jest największa w swojej wielkości… giełda na rekordach, mi to wszystko zawdzięczacie, ale FED musi szybciej ciąć stopy procentowe. Trump i nowa ekonomia:)

Marzena

Dokładnie. Nie omieszkał oczywiście obrazić Chińczyków ale w taki sposób by nie czuli się obrażeni. Co ważne ….powiedział , ze podpisze umowę z Chinami tylko wtedy , gdy będzie ona korzystna dla Stanów . Wiec nic pewnego bo wszyscy oszukiwali Amerykę ale dzięki niemu jest już ok ;)

HGW

Liczyłem na biznesowe ” nie tak szybko ” względem Chin . To co pisze Marzena było do przewidzenia bo nic innego nie wybrzmiewa z jego konta Tweetowego. Zasięg wrostów g ekonomistów to 3200 tzn że zaraz spadną i to drastycznie. Za późno na L a z S trzeba poczekać. Przygotowania na zamiecenie S i wyprzedaż późniejsza Akcji w USA prawdopodobnie przygotowana z terminarzem DT. Dla mnie pytaniem jest tylko przeważa po stronie zakupowej oraz czy bogatsi na pewno będą sprzyjać DT. Wysyp dywidend jest tak chyba też pod koniec roku.

Syriusz Wolski

Czy zdaniem gopodarza mamy wybicie górą i start na północ? Zastanawiam sie już czy nie dać sobie spokoju z tym rynkiem w ogóle. Wystarczyła informacja że Pan DT będzie przemawiał i juz bicie piany w górę na SP. Właśnie całujemy 3100 To nie jest normalne że naprawdę już jakakolwiek informacja foruje byki. Czy istnieje jakiś indeks mówiący o tym że ulica na Wall Street kupuje bez opamiętania? Duzi wg Bloomberga szykują się na spuszczenie trochę kwi z akcji. Ale coś mi w środku mówi że to jeszcze trochę potrwa chyba że DT przywali czymś mocniej w rynnę lub parapet .… Czytaj więcej »

HGW

Panowie Panie jesteśmy w miejscu w który wiele osób jak czytam ugotowało się chyba wraz z analizą i nadzieją na spadki. Dziś następuje podgrzanie że jest już i tak tylko dobrze i wszyscy już mówią że pójdzie do góry bo deal i w ogóle za chwilę DT będzie sznurowadła buty. Etc Dla mnie jak ktoś trzymał się teorii spadkowej tyle czasu powinien teraz o tym pomyśleć tak naprawdę ale chyba depo nie pozwala. Wspaniały blog aby widzieć jakie są nastroje . Stabilizuje się współczynnik strachu i coraz więcej osób wierzy w dalszy wzrost . Jeszcze jedno podciągnięcie pod szczyty a… Czytaj więcej »

Marcin

Czyli widzę, że Ty kolego właściwie nic nie wnosisz. Bo albo pójdzie w końcu w dół albo dalej w górę. Tyle to nawet dzieci w przedszkolu wiedzą :)
Masz konkretną koncepcję dalszego ruchu to przedstaw a takie pisanie że spadnie albo wzrośnie nic nie daje.
Oczywiście bez obrazy.

HGW

Przynajmniej nikogo nie wyklinam za cudze propozycje. Ale wiesz co Zaraz podam ci pozycję dokładnie co masz zrobić: . Na razie nic nie otwieraj ! Brak pozycji to też pozycja!!! Tu spekulant stara się robić dobra robotę przy najlepszych danych i doświadczeniu a jakoś i tak to czytelnik może potencjalnie spieprzyć chcąc mieć pozycję . Bo z tego co piszesz oczekujesz odpowiedzi tak tu naciśnąć sobie S albo L . Jest konsola szeroka ale jest – (uzależniona od nastrojów) dlatego o tym piszę abyś nie umoczył w shot gun etc – Tzw Wielkie jebudu” nie nastąpi na razie. Jeśli będzie… Czytaj więcej »

HGW

Też uważam że ruch w górę już będzie dużo mniejszy niż w dół. Ale ten mniejszy ruch wystarczyc moze na kilka depo . Dlatego ostrożnie . Jak ktoś jest spokojny zdąży zawsze zarobić. ( Małe uzupełnienie )

Greg

Zastanawia mnie na jakiej podstawie autor wyciąga wnioski co do kierunku 10400 co jest nie realne patrząc nawet na sekwencje wzrostowe indexu, indeks jest po to by rósł a nie zmieniał trend długoterminowy, a tak by się stało przy poziomie 10.000. Zastanawia mnie skąd autor ma te swoje wykresy, dane i skąd ma pewność że one nie są zmanipulowane .

Andrzej

podali że DT odłożył o 1/2 roku temat ceł na auta – jak pisałem, do wyborów nie zacznie wojny z EU. Jeszcze z ChRL nie skończył………. No cóż, dziś dzień jakby go nie było.
Zobaczymy jutro, ważna może być druga połowa tygodnia (dane CPI, Powell, dane Retail sales)

Max Initio

No to jest ciekawe co US zrobi. W Brexit US partycypowalo poszlo tam pieniadze. Wyglada ze tworzy mozliwy scenariusz to wiekszy podzial mocarstwa morskie (US, Wlk. Brytania) vs kontynent. Tylko Brexit do skutku dojsc nie moze:) Ogolnie nuki maja w EU tylko Brytole i Francuzi. Odlaczenie Brytani (choc Eu to sojusz handlowy) duzo oslabi EU militarnie. tak jak potencjalne umowe US/Wlk. Brytania. US chyba nie moze walczyc ze wszystkimi na raz. Tez w EU Makron namawia do armii EU (czyli cos wiecej niz sojusz handlowy). Tez ciekawy jest ostatio watek Chiny-Japonia. Japonczycy maja duzo inwestycji w Chinach ale sa sojusznikiem… Czytaj więcej »

Max Initio

8 lat bloga to sporo czasu. Gratuluje wytrwalosci. Tak z ciekawosci dlaczego autor uwaza ze rezygnacja z zawodowego tradingu to byla najlepsza decyzja? Czy chodzi o stres zwiazany z ryzykiem? Jak rozumiem trading stanowi pomniejszy dochod?

Piotrek

Aktualnie wciąż 75% na Dax jest na SELL (wg. Fxstreet), czy więc nie będziemy świadkami raczej dalszych wzrostów aż do znaczącego zmniejszenia tego udziału? (takie pytanie z doświadczenia wzięte…) (tydzień temu było to 80% – zmiana niewielka)

Deser

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin dla twórców bloga! :-)
Jeśli chodzi o moje podejście to czekałbym z pozycją krótką na wyjście dołem ze strefy sma 10 jak to Speku zawsze uczył. W rajdzie rozemocjowanego retaila również nie uczestniczę…
btw czy wie ktoś dlaczego Chińczyk dzisiaj tak poleciał?

Jacek

W Hong Kongu nadal jest gorąco. Tam wcale się nie uspokoiło. Poza tym Chiny nadal wyglądają jakby zwalniały tempo wzrostu. I zniesienie taryf (mocno wątpliwe) też im wcale pomoc nie musi …