Kampania marcowa – tydzień II

Kampania marcowa – tydzień II

przez -
8 2563
Udostępnij na:

Drugi tydzień kampanii marcowej sponsorowały break eveny, co głównie było wynikiem zwiększonej zmienności na rynkach finansowych o czym wspominałem tutaj: „Kampania marcowa – pierwsze cele zrealizowane”. Wszystko wskazuje na to, że zmienność będzie rozdawać karty w kolejnym tygodniu, co jest związane z długo wyczekiwanym podpisem pod dokumenty znoszące amerykańskie cła, które nigdy nie zostały nałożone na Chiny :-) Mniejsza z tym.


Long srebro

Ekspozycja długa bez zmian. SL bez zmian, target bez zmian.


Long złoto

Ekspozycja długa bez zmian. SL bez zmian, target bez zmian.


Long VXX/VIX Futures

Bez zmian :-)


Short E-mini S&P 500, Nasdaq 100 Futures

E-mini S&P 500 Futures bez pozycji, ale notowania nadal blisko górnego ograniczenia strefy cen uśrednionych 10-SMA. Wejście w strefę będzie dla mnie sygnałem do zajęcia pozycji krótkiej. SL 1 tick powyżej szczytu ATH (3287).

ESF 10 SMA Kampania marcowa   tydzień II

Edycja 14.01.2020 – nadal bez pozycji. Nowy szczyt na 3296.75

E mini Kampania marcowa   tydzień II

Poodbnie na E-mini Nasdaq. Bez pozycji, wyczekiwanie na sygnał.


DAX Futures

Jak do tej pory kampania marcowa nie różni się niczym od pozostałych sześciu. Jedyne co mnie martwii to czas z jakim to wszystko się odbywa. W tym roku miną dwa lata od pierwszych transakcji w tym podejściu.

Ale wracając do teraźniejszości. Spadek po pojawieniu się sygnału wyniósł jak do tej pory 362 pkt. MAE dla sygnału to -149 pkt, także jest ok.

Handel na Mini-DAX Futures odbywa się nadal wewnątrz formacji megafonu, a piątkowe zamknięcie na poziomie 13 460 spełniło wymogi do zajęcia pozycji krótkiej. Wymogiem było odbicie, czyli zamknięcie minimum 40 pkt od górnego ograniczenia, które wyznaczone jest przez lokalny szczyt.

Ekspozycja krótka zostanie wznowiona wraz z otwarciem rynku terminowe w Niemczech za niespełna 1.5 godziny.

Gdyby założenia okazały się błędne pozycja zostanie zamknięta na SL 2x ATR(21), czyli -356 pkt.

DAX megafon Kampania marcowa   tydzień II

Od razu śpieszę z tipsem. Na wykresie zaznaczony jest poziom rozliczenia kontraktu. Ostatnia transakcja miała miejsce na poziomie 13 460, ale cena rozliczenia kontraktu zostaje ustalona o 17:30 na zamknięciu rynku kasowego. W piątek był to poziom 13 491. Stąd też handel w Europie po 17:30 nie ma większego sensu. Brak płynności.

Tygodniowe wsparcia i opory na Mini-DAX Futures
Opory: 13 547, 13 690, 13 922
Wsparcia: 13 083, 12 940, 12 708

Tygodniowy punkt kierunkowy na poziomie 13 315


Short dolar

Bez zmian.Na stronie spekulant.com.pl obowiązują pewne określone zasady, z którymi należy zapoznać się TUTAJ. Przestrzeganie ich jest dobrowolne, ale konieczne w przypadku korzystania ze strony.
Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem i w konsekwencji obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.
Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

8
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
3 Comment threads
5 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Marcin

Witam Gospodarza i Czytelników.
Mam pytanie: czy wybicie daxa w górę powyżej 13530 poza ograniczenie prezentowana formacją megafonu spowoduje że Twoja spadkowa kampania marcowa jest zanegowana? Czy też w obecnym czasie nie ma to znaczenia? Czy masz otwartą pozycję na dax obecnie?

Czy taka teoria ma sens: akcje drożeją ponieważ są niskie stopy procentowe, co powoduje że na lokatach bankowych oprocentowanie jest niższe niż inflacja i dlatego ludzie zarabiając pieniądze nie mają gdzie lokować nadwyżek finansowych więc z „braku laku” kupują akcje lub fundusze akcyjne. To powoduje że jest większy popyt niż podaż więc ceny rosną.

Miquel Malaga

Kiedys pisales o tym, ze powtorka ze stycznia-lutego 2018 z takim skokiem zmiennosci nie bedzie teraz mozliwa (lub tez trudniejsza) Nie Niestety nie odnalazlem tamtego artykulu, wiec nie chce wymyslac powodu bo moglbym cos przekrecic
Jak patrzysz na to teraz? Bo wyglada dosc podobnie