Kampania marcowa – tydzień III

Kampania marcowa – tydzień III

Udostępnij na:

Generalnie ubiegły tydzień był bez znaczenia w kontekście portfelowym, także nie ma zbytnio o czym pisać. Wpis dla samej idei wpisu, coby zachować ciągłość.


Long srebro

Ekspozycja wzrostowa zostaje utrzymana, podobnie jak SL i pozostałe założenia z Q1 2020 Portfolio


Long złoto

Podobnie jak ze srebrem. Ekspozycja długa utrzymana, SL na poziomie 1535 pozostaje bez zmian.


Long VXX/VIX Futures

17 stycznia wygasła styczniowa seria opcji VXX i spread call przyniósł stratę rzędu $16 USD. Także estymata co do zasięgu wyskoku VXX okazała się lekko przeszacowana.

Shotgun VIX Futures pozostaje bez zmian.


Short E-mini S&P 500, Nasdaq 100 Futures

Nadal bez ekspozycji na amerykański rynek. Ubiegły tydzień był kontynuacją wzrostów, tym samym nie pojawiła się żadna okazja do wejścia w pozycję krótką wykorzystującą mean-reversion w trendzie wzrostowym. Założenia pozostają bez zmian. Wejście w strefę cen uśrednionych 10-SMA będzie dla mnie sygnałem do zajęcia ekspozycji spadkowej na obu rynkach. SL 1 tick powyżej ubiegłotygodniowych szczytów.

W strategii intraday wynik za ubiegły tydzień to -5 pkt. Na obecnej serii jest to -45.5 pkt. Od momentu wdrożenia +666.5 pkt.


Short DAX Futures

Bez zmian. Pozycja krótka z 13 stycznia pozostaje, cel 11 425 pozostaje bez zmian. SL bez zmian.


Short dolar

Pozycja zamknięta zleceniem stop -$500.Na stronie spekulant.com.pl obowiązują pewne określone zasady, z którymi należy zapoznać się TUTAJ. Przestrzeganie ich jest dobrowolne, ale konieczne w przypadku korzystania ze strony.
Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem i w konsekwencji obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.
Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

21
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
4 Comment threads
17 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Bartosz

Mam pytanie w kontekście Twoich poprzednich komentarzy odnośnie handlu intraday na dax futures. Masz doświadczenie, masz skilla, znasz dość dobrze zachowanie daxa, twierdzisz, że nie ugrasz więcej punktów grając każdego dnia niż korzystajac ze strategii średnioterminowej? Jak to sprawdziłes? A gdyby grać trochę uznaniowo opierając się na tym doświadczeniu?

Marcin

Witam szanownych czytelników.
A Gospodarz obecnie bez pozycji rozumiem, kiedy będziesz wchodził na rynek dax, spx nasdq?
Czekasz na drugie wyjście w górę ponad ostatni szczyt czy raczej jak sądzę jakieś zejście?

Max Initio

Tak sie zastanawiam czy to juz powoli czas na jakis szort na DAX. US skonczylo z Chinami i znow temat autotaryf 25% na EU sie pojawil. Samochody to 25% niemieckiej gospodarki – waga na DAX jest tez niezla.
Jak myslicie jest szansa na maly punkt zwrotny?
Trend jest do gory – i ciezko grac przeciw:).

Max Initio

Mam takie pytanie techniczne apropo VIX futures. W ofercie Interactive Brokers znalazlem opcje ponizej – przelicznik x1000 USD index. Jezeli przygladales sie ich ofercie nie wiesz czy maja jeszcze inne instrument czy tylko to. Chodzi mi glownie o przelicznik.

https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=2222&exch=cfe&showcategories=FUTGRP
https://contract.ibkr.info/v3.10/index.php?action=Details&site=GEN&conid=394987014