VXV:VIX z sygnałem zakupowym

VXV:VIX z sygnałem zakupowym

przez -
9 2182
Udostępnij na:

W strategii VXV:VIX na S&P 500 pojawił się sygnał zakupowy na 9-10 marca generowany poprzez zamknięcie tygodnia poniżej bariery 1.00

vxv vix VXV:VIX z sygnałem zakupowym

Sygnały zakupowe w strategii VXV:VIX są bardzo specyficzne. Pojawiają się przeważnie po silnych spadkach, gdy na rynku gości pondaprzeciętna zmienność. Handel pod te sygnały należy traktować z ogromną dozą ostrożności. Z racji ponadprzeciętnej zmienności, której towarzyszy negatywne momentum rynkowe, sygnały te w strategii VXV:VIX są najtrudniejsze do rozegrania. Wzrosty mogą mieć charakter krótkotrwały podczas dwóch pierwszych sesji tygodnia. Charakteryzują się silnym ruchem w górę, który zanika w ciągu kilku godzin.

Historyczne wyniki pod kątem potencjalnego, maksymalnego zasięgu SPX (MFE):

  • 05-06.02.2018 +86.26 pkt
  • 12-13.02.2018 +35.86 pkt
  • 26-27.03.2018 +55.43 pkt
  • 15-16.10.2018 +49.63 pkt
  • 29-30.10.2018 +44.75 pkt
  • 10-11.12.2018 +47.50 pkt
  • 26-27.12.2018 +126.00 pkt
  • 3-4.02.2020 +71.26 pkt
  • 2-3.03.2020 +162.44 pkt


Strategia zakłada wejście w pozycję długą E-mini S&P 500 Futures po otwarciu rynku kasowego w USA o 15:30 w pierwszy dzień handlowy po weekendzie.
Stop loss: ATR(60) x3 dla interwału H1.

Wyjście ze spekulacji:

Po 2 sesjach lub przejście na wyższy interwał z przestawieniem zlecenia stop loss na break even po wzroście przekraczającym ATR(60) x2 dla interwału H1.


Strategia całkowicie nieodpowiednia do handlu na wysoko zlewarowanych instrumentach CFD.

Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

9
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
6 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Dawny Andrzej

no i znów sygnał VXV:VIX się sprawdził – dobra robota Speku. Co dalej ? Moim skromnym zdaniem USA…… dalej do góry (teraz 2870). Dlaczego ? 1. Mnuchin z namaszczenia DT wraz z grubymi rybami szykuje potężny pakiet fiskalny. Niby musi to przejść przez Kongres ale prawnicy DT chcą to przepchnąć jako „National Emergency situation”, co może się udać ponieważ wiele stanów wprowadziło stan wyjątkowy. 2. Ponadto raczej stabilizuje się sytuacja w ChRL (Apple otworzył sklepy i chyba nie zrobili tego „w ciemno”), w Europie szczyt paniki. Indeks chiński ostatnio najmocniejszy na świecie (pewnie partia pomaga ale mimo wszystko….). 3. WSZYSTKIE… Czytaj więcej »

FB'M15.png
AMZN'M15.png
GOOG'M15.png
AAPL'M15.png
MSFT'M15.png
Kassad

Masz na myśli odreagowanie czy odrobienie spadków z zamiarem kontynuacji zwyżki?
Wiem, że trudno cokolwiek prognozować, bo tego się nie da racjonalnie zrobić.Widać, że jest chęć maksymalna zdołowania, może to pokłosie wcześniejszych rekordów na indeksach a teraz sytuacja podobna tylko w drugą stronę.

Piottr

Ale cisza…
Oryginalny cel kampanii marcowej na Dax strzelony z nawiązką.
Tylko czy ktoś na tym zarobił? Bo autor rozumiem tez nie.
Dawid, czy możemy liczyć na jakiś szerszy komentarz do ostatnich wydarzeń? Oraz jaki masz plan na kolejne tygodnie? Czy grasz intarday na dax, czy odpuszczasz całkowicie do kwietnia?
Pozdrawiam

Piotrek

Ropa WTI spadła na otwarciu dzisiaj…23% – to się nie zdarzyło nigdy od początku notowań….
Nie wiem czy giełdy nie polecą dziś dużo bardziej niż na otwarciu kontraktów.
A w USA dopiero wirus się rozpowszechni.

Max Initio

No niezle sie dzieje na rynku. Wartosci zmiennosci bardzo duze. Wszyscy luzuja na calego a i tak spada. Take sobie czytalem pare artykolow na temat Korony. Najciekawszy jest watek klimatyczny. Jeszcze nikt nie wie do konca (choc juz Trumpek oswiadczyl) ze wirus znacznie sie zmniejszy jak temp. podwyzsza. Ponoc potrzeba wiecej niz 12C. Jakby tak sledzic ta logike to w Singapurze cieplej – ale maja 120 przypadkow. W Indiach cos nie wiele przypadkow choc sasiedzi Chin (moze nie maja testow). No ale jakby tak to bylo sezonowe no to ladnie to wszystko pojdzie w gore na wiosne (nie potwierdzone). Chiny… Czytaj więcej »

Dawny Andrzej

Niejaki Rosengren z Fedu zasugerował w piątek ze byc moze fed powinien nie tylko obniżać stopy czy tez stosować qe ale …… rozważyć tez kupowanie innych aktywów czytaj akcji. Tak chyba robi BOJ. Matrix w pełni. Za drukowane sobie pieniądze kupują udziały w firmach. Ponoć BÓJ jest juz właścicielem dużej części gospodarki Japonii. Teraz fed moze niedługo zostać właścicielem np Boeinga. To moze niedługo NBP stanie sie właścicielem KGHM. Czy to nie zmierza do systemu komunistycznego ?

Filip

Koszmar i matrix tak jak piszesz. Ost zastanawiałem się czy przebakiwanie o możliwości skupu aktywów przez fed nie jest totalnym koszmarem. Jeśli sam masz możliwość tworzenia dowolnej ilości pieniędzy i mówisz otwarcie ze będziesz za nie kupował aktywa na rynku to już nie jest to wolny rynek. Kupujemy i trzymamy bo może CY tylko drożej :)