MSVX – jedyny taki ETF

MSVX – jedyny taki ETF

przez -
8 3329
Udostępnij na:

Na mapie ETF umożliwiających inwestorom uzyskanie ekspozycji na zmienność pojawił się nowy produkt.
Little Harbor Advisors wraz z Thompson Capital Management stworzyli aktywnie zarządzany ETF o nazwia LHA Market State® Alpha Seeker ETF – MSVX. Wyjątkowość tego ETF polega na tym, że strategia zarządzania aktywami uwzględnie zarówno handel na spadek jak i wzrost zmienności rynkowej.

Do tej pory inwestorzy mogli wykorzystywać strategie long volatility jako zabezpieczenie portfelowe poprzez wykorzystanie VIX Futures, opcji na VIX Futures, czy też ETN/ETF śledzące indeksy powiązane z wirtualnymi portfelami opartymi o VIX Futures. Bardziej majętni inwestorzy mogli pokusić się o członkostwo w aktywnie zarządzanych funduszach z ekspozycją long volatility. Zaletą uczestnictwa w tychże funduszach jest dostęp do rynku variance swap – czyli zmienności w najczystszej swojej postaci – i ciekawych strategii wykorzystujących variance risk premium. Dla praktycznie większości retaili rynek variance swaps jest niedostepny.

Patrząc na CBOE Eurekahedge Long Volatility Index widać wyraźnie, że long volatility jako zabezpieczenie w okresach zawirowań rynkowych spisuję się bardzo dobrze.

cboe long vol MSVX   jedyny taki ETF

Oczywiście do tego wszystkiego dochodzą opcje, dające możliwość handlu „zmiennością”. Niemniej jednak wszystko sprowadza się do umiejętności analitycznych retaila. Retail nie jest w stanie sobie pozwolić na ciągłą ekspozycję long/short volatility przez VIX Futures, czy zlewarowane ETF z uwagi na dość wysokie koszty utrzymania takiej ekspozycji. Dodatkowo dochodzą strategie inwestycyjne, które dla wielu retaili po prostu nie sprawdzały się, co najczęśćiej powiązane było z market timingiem.

MSVX to jedyny aktywnie zarządzany ETF na rynku z ekspozycją long/short volatility. Oznacza to, że strategie na wzrost/spadek zmienności będą uzależnione od aktualnej kondycji rynkowej. Opis modelu decyzyjnego znajduje się na stronie www LHA.

Jak można wyczytać w prospekcie ETF zajmuje pozycje na VIX Futures, opcjach na VIX Futures, ETP (ETF/ETN) powiązanych z VIX Futures, opcjach i futures na indeksy oraz standardowo ekspozycja gotówkowa i/lub w obligacjach rządowych. Aktualny skład portfela jest dostępny na stronie LHA.

LHA MSVX   jedyny taki ETF

Czy warto zainteresować się ofertą MSVX?

Jak wspomniane na początku, zmienność to jedyne aktywo dające idealne zabezpieczenie portfela na wypadek wystąpienia zawirowań na rynku. Z racji tego, że ETF żongluje strategiami long/short zależnie od sytuacji rynkowej, może to być ciekawy produkt stanowiący zabezpieczenie portfelowe/dywersyfikację. Koszt utrzymania MSVX jest znacznie mniejszy niż koszt związany z utrzymaniem VIX Futures, czy ETPs.

Wyniki strategii ETF w ostatnich latach wyglądają ciekawie:

LHA returns MSVX   jedyny taki ETF

Pozostaje już jedynie kwestia podążania za dotychczasową strategią. Jest to bez wątpienia produkt, którego mogło brakować wielu inwestorom chcących wykorzystywać zmienność w portfelach.Na stronie spekulant.com.pl obowiązują pewne określone zasady, z którymi należy zapoznać się TUTAJ. Przestrzeganie ich jest dobrowolne, ale konieczne w przypadku korzystania ze strony.
Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem i w konsekwencji obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.
Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

8
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
3 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Wilk

@Dawid mam dwa ważne pytania.
1. Czy ostatnia transakcja na Dax Futures o 21:59:59 to jest otatnia transakcja tego dnia czy jeszcze jest fixing dodatkowy?
2. Czy wiesz jaka była ostatnia transakcja wczoraj tj w czwartek na serii M na tym Dax Future?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Marcin

Cześć, Dawid jedno pytanie, kedys wspominales że na daxa wchodzą ETF dopiero o 9:05… możes rozwinać myśl, czemu ta godzina a nie np 9:04, czy 9:10? może jakieś źródło żebym mógł doczytać, dzięki :)

Czarek

Na moim rachunku IB nie jest dostępny do handlu, (konto margin). Pewnie przez te dyrektywy europejskie, czy jak? Opcji nie ma, także nie mogę tego ominąć. ETF interesujący, sprytnie go wyszukałeś :), ale na razie nie dla maluczkich.