Kampania wrześniowa – DAX Futures 10 100

Kampania wrześniowa – DAX Futures 10 100

przez -
66 7419
Udostępnij na:

Rozpoczyna się kolejna 3-miesięczna kampania na DAX Futures. Ponownie jest to kampania spadkowa i tym razem celujemy w poziom 10 100 punktów.
Idea, która stoi za kampaniami prowadzonymi od czerwca 2018 bazuje na dwóch schematach opisanych pod poniższymi linkami:

Smart money? The forecasting ability of CFTC large trades
Option prices imply a probability distribution

Warto również zapoznać się z poniższymi publikacjami.

Monika Czerwonka, Magdalena Oleśniewicz „Racjonalność zjawiska zachowań stadnych wśród inwestorów indywidualnych”
M. Burghardt, A. Ankolekar „Follow the Crowd: Herding of Retail Investors at the European Warrant Exchange”

Model jest lekko zmodyfikowany pod własne założenia. Wykorzystywane są kontrakty Futures oraz kontrakty opcyjne na indeks DAX oraz komponenty DAX. Opcje notowane na EUREX.

Poprzednie cele:

  • Q3 2018 – 11 700, zmieniony do poziomu 11 800.
  • Q4 2018 – 10 850
  • Q1 2019 – 12 253
  • Q2 2019 – 12 745
  • Q3 2019 – 10 770
  • Q4 2019 – 9 990, zmieniony do poziomu 10 400
  • Q1 2020 – 11 425
  • Q2 2020 – 7 800

Analiza MAE/MFE poprzednich kampanii

MAE MFE Kampania wrześniowa   DAX Futures 10 100

Wielkość pozycji to jeden kontrat Mini-DAX Futures.

Wstępny stop loss dla kampanii standardowo w oparciu o dzienne zasięgi. Podczas tej kampanii jest to 1.5x miesięczne (21-dniowe) standardowe odchylenie dla Mini-DAX Futures. Pozycja zajęta po otwarciu rynku terminowego 1 lipca na poziomie 12 330.

Horyzont inwestycyjny jest średnioterminowy. Ignorowane są wszystkie krótkoterminowe ruchy. Strategie intraday/swing countertrend mogą służyć do maksymalizacji zysku podczas kampanii.

Sygnał w kampanii pojawia się tylko jeden raz – na jej początku. Cel dla zainicjowanej kampanii może ulec zmianie podczas jej trwania, co wpływa jedynie na końcową analizę MAE/MFE. Kampania może zakończyś się po jednej sesji lub podczas jakiejkolwiek innej sesji, ale najpóźniej w dniu rolowania kontraktów Mini-DAX Futures.

Cel dla kampanii może, ale nie musi zostać strzelony.Na stronie spekulant.com.pl obowiązują pewne określone zasady, z którymi należy zapoznać się TUTAJ. Przestrzeganie ich jest dobrowolne, ale konieczne w przypadku korzystania ze strony.
Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem i w konsekwencji obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.
Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

66
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
11 Comment threads
55 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Jarek

Witam
Jeszcze 100 pkt i będzie Pan na zero:-)

Dawny Andrzej

Przyszły tydzień Fed i nowy pakiet tramp z mnuchinem szykują. Zapewne gruby bo głosy potrzebne na wybory. Raczej L teraz z uwagi na Ww.
Korona im niegroźna póki co
Co do nasdaqa hmm moze byc podatek cyfrowy w UE. No i wtedy bedzie przepychanka USA UE i na pewno jakieś spadki przynajmniej czasowe. Czy i kiedy UE to zrobi….. z punktu widzenia UE ktora trampa nje chce najlepiej jak najszybciej. Ale mogą sie bać cel odwetowych. Ot polityka.
Najbezpieczniej jest dla nich wszystkich po prostu drukować kasę i okradać tych co maja oszczędności. Inflacja czyli niewidzialny podatek.

Marcin

Witam Gospodarza i Czytelników
A co Gospodarz myśli o nasdaq aktualnie? Jest już bańka i lada chwila pęknie czy jeszcze będą pompować?
Bo rozumiem, że Gospodarz nie handluje obecnie na nasdaq więc spojrzenie będzie świeże, nieobarczone ciężarem własnej pozycji :)
ppzdrawiam

Matteoo

Witam Speka. Mam kilka pytań. Czy założenia kampanii wrześniowej dalej pozostają te same. Czy opcje na 13800 mogą sugerować ,że właśnie w tym kierunku podąża rynek ? Czy pozycja otwierana na początku kampanii jest dalej utrzymywana? Będę wdzięczny za Twoją odpowiedź. Pozdrawiam.

Filip

Atak na szczyt czerwcowy udany.
Zatem rynek silny i na te chwile coś nie jest skóry do większego dołowania. Wszędzie rekordy zarazen a tu bajlando. Trochę mi to luty przypomina…

Andrzej Wyr.

Czesc Dawid. Potrzebuje porady. Pisze po raz pierwszy, ale bloga czytam od lat. Niewazne. Hipotetycznie… :-) Mam 200 tys zl na inwestycje. Dotad handlowalem uznaniowo z roznym skutkiem. Ogolnie jestem na plus, ale psycha czesto platala figla podczas takiego handlu i obsuwki zdarzaly sie spore. Nie chce tak ryzykowac dalej, wiec ulozylem sobie na kartce plan, ktory mowi, ze max DD to 15%, ze zmniejszam zaangazowanie po serii wpadek, ze ryzykuje 1-max 2% kapitalu per trade (niezaleznie od stosowanego lewara itp). Do tego ulozylem strategie, ktore przetestowalem na kartce. Wejscie, prowadzenie pozycji, wyjscie z niej, kiedy na BE, wszystko jest… Czytaj więcej »

Marcin

Witam Gospodarza i Czytelników
Chciałem zapytać jak wygląda obecnie sytuacja z pozycją Short na dax? Została zamknięta czy tez dalej jest aktualna? Pytam ponieważ nie pojawiła się żadna informacja ostatnio.
Ewentualnie czy Gospodarz przewiduje zmianę pozycji na Long i co by się musiało stać w tym celu?
pozdrawiam

Jan

Indeksy trochę szaleją z tym wzrostem, może na Dax i Sp500 nowe ATH będzie. Nie pasuje w tym wszystkim tylko to, że sporo ulicy, często nowicjuszy zapakowało sie po niskich cenach i nie zostali nawet postraszeni tylko liczą zyski. Dziwna sprawa.

Max Initio

Fajnie ze bazujesz na jakis zalozeniach (modelu) i sie go trzymasz. Jednak im wiekszy horyzont czasowy tym trudniej przewidziec co sie stanie. Zmiennosc rynkowa wciaz duza. Pakiety stymulacyjne jedne rozdane drugie w drodze. Covid-19 sytuacja nie jasna (jakby znow bedzie ekonomia zamykana to pewnie trafi sie 10k i nizej na DAX- wiele firm by to dobilo). Jednak jest wiecej swiadomosci, sprzetu, metod leczenia, modele poprawione co do epidemi. Jezeli nie bedzie tak drastycznych srodkow znowu jak to sie wydarzylo to DAX bedzie lecial do gory. Do systemy zostalo dorzucone duzo kasy – akcje moga drozec z pwodu inflacji (nie fundamentow).… Czytaj więcej »

Tomasz

Na jakim poziomie wyszedł Ci stop loss? Na dax futures?

Matteoo

Witaj Dawid. Chciałem zapytać Cię o jedną rzecz : Wstępny stop loss dla kampanii standardowo w oparciu o dzienne zasięgi. Podczas tej kampanii jest to 1.5x miesięczne (21-dniowe) standardowe odchylenie dla Mini-DAX Futures. Jak to wyliczyć żeby wiedzieć jaki to jest poziom. ? Będę wdzięczny za Twoją odpowiedź.