Kampania wrześniowa – DAX Futures 10 100

Kampania wrześniowa – DAX Futures 10 100

przez -
16 2956
Udostępnij na:

Rozpoczyna się kolejna 3-miesięczna kampania na DAX Futures. Ponownie jest to kampania spadkowa i tym razem celujemy w poziom 10 100 punktów.
Idea, która stoi za kampaniami prowadzonymi od czerwca 2018 bazuje na dwóch schematach opisanych pod poniższymi linkami:

Smart money? The forecasting ability of CFTC large trades
Option prices imply a probability distribution

Warto również zapoznać się z poniższymi publikacjami.

Monika Czerwonka, Magdalena Oleśniewicz „Racjonalność zjawiska zachowań stadnych wśród inwestorów indywidualnych”
M. Burghardt, A. Ankolekar „Follow the Crowd: Herding of Retail Investors at the European Warrant Exchange”

Model jest lekko zmodyfikowany pod własne założenia. Wykorzystywane są kontrakty Futures oraz kontrakty opcyjne na indeks DAX oraz komponenty DAX. Opcje notowane na EUREX.

Poprzednie cele:

  • Q3 2018 – 11 700, zmieniony do poziomu 11 800.
  • Q4 2018 – 10 850
  • Q1 2019 – 12 253
  • Q2 2019 – 12 745
  • Q3 2019 – 10 770
  • Q4 2019 – 9 990, zmieniony do poziomu 10 400
  • Q1 2020 – 11 425
  • Q2 2020 – 7 800

Analiza MAE/MFE poprzednich kampanii

MAE MFE Kampania wrześniowa   DAX Futures 10 100

Wielkość pozycji to jeden kontrat Mini-DAX Futures.

Wstępny stop loss dla kampanii standardowo w oparciu o dzienne zasięgi. Podczas tej kampanii jest to 1.5x miesięczne (21-dniowe) standardowe odchylenie dla Mini-DAX Futures. Pozycja zajęta po otwarciu rynku terminowego 1 lipca na poziomie 12 330.

Horyzont inwestycyjny jest średnioterminowy. Ignorowane są wszystkie krótkoterminowe ruchy. Strategie intraday/swing countertrend mogą służyć do maksymalizacji zysku podczas kampanii.

Sygnał w kampanii pojawia się tylko jeden raz – na jej początku. Cel dla zainicjowanej kampanii może ulec zmianie podczas jej trwania, co wpływa jedynie na końcową analizę MAE/MFE. Kampania może zakończyś się po jednej sesji lub podczas jakiejkolwiek innej sesji, ale najpóźniej w dniu rolowania kontraktów Mini-DAX Futures.

Cel dla kampanii może, ale nie musi zostać strzelony.Na stronie spekulant.com.pl obowiązują pewne określone zasady, z którymi należy zapoznać się TUTAJ. Przestrzeganie ich jest dobrowolne, ale konieczne w przypadku korzystania ze strony.
Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem i w konsekwencji obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.
Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

16
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
4 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Jan

Indeksy trochę szaleją z tym wzrostem, może na Dax i Sp500 nowe ATH będzie. Nie pasuje w tym wszystkim tylko to, że sporo ulicy, często nowicjuszy zapakowało sie po niskich cenach i nie zostali nawet postraszeni tylko liczą zyski. Dziwna sprawa.

Max Initio

Fajnie ze bazujesz na jakis zalozeniach (modelu) i sie go trzymasz. Jednak im wiekszy horyzont czasowy tym trudniej przewidziec co sie stanie. Zmiennosc rynkowa wciaz duza. Pakiety stymulacyjne jedne rozdane drugie w drodze. Covid-19 sytuacja nie jasna (jakby znow bedzie ekonomia zamykana to pewnie trafi sie 10k i nizej na DAX- wiele firm by to dobilo). Jednak jest wiecej swiadomosci, sprzetu, metod leczenia, modele poprawione co do epidemi. Jezeli nie bedzie tak drastycznych srodkow znowu jak to sie wydarzylo to DAX bedzie lecial do gory. Do systemy zostalo dorzucone duzo kasy – akcje moga drozec z pwodu inflacji (nie fundamentow).… Czytaj więcej »

Tomasz

Na jakim poziomie wyszedł Ci stop loss? Na dax futures?

Matteoo

Witaj Dawid. Chciałem zapytać Cię o jedną rzecz : Wstępny stop loss dla kampanii standardowo w oparciu o dzienne zasięgi. Podczas tej kampanii jest to 1.5x miesięczne (21-dniowe) standardowe odchylenie dla Mini-DAX Futures. Jak to wyliczyć żeby wiedzieć jaki to jest poziom. ? Będę wdzięczny za Twoją odpowiedź.