Kampania grudniowa – DAX Futures 11 470

Kampania grudniowa – DAX Futures 11 470

przez -
31 3737
Udostępnij na:

Rozpoczyna się kolejna 3-miesięczna kampania na DAX Futures. Ponownie jest to kampania spadkowa i tym razem celujemy w poziom 11 470 punktów.
Idea, która stoi za kampaniami prowadzonymi od czerwca 2018 bazuje na dwóch schematach opisanych pod poniższymi linkami:

Smart money? The forecasting ability of CFTC large trades
Option prices imply a probability distribution

Warto również zapoznać się z poniższymi publikacjami.

Monika Czerwonka, Magdalena Oleśniewicz „Racjonalność zjawiska zachowań stadnych wśród inwestorów indywidualnych”
M. Burghardt, A. Ankolekar „Follow the Crowd: Herding of Retail Investors at the European Warrant Exchange”

Model jest lekko zmodyfikowany pod własne założenia. Wykorzystywane są kontrakty Futures oraz kontrakty opcyjne na indeks DAX oraz komponenty DAX. Opcje notowane na EUREX.

Poprzednie cele:

  • Q3 2018 – 11 700, zmieniony do poziomu 11 800.
  • Q4 2018 – 10 850
  • Q1 2019 – 12 253
  • Q2 2019 – 12 745
  • Q3 2019 – 10 770
  • Q4 2019 – 9 990, zmieniony do poziomu 10 400
  • Q1 2020 – 11 425
  • Q2 2020 – 7 800
  • Q3 2020 – 10 100

Analiza MAE/MFE poprzednich kampanii

dax mae mfe Kampania grudniowa   DAX Futures 11 470

Wielkość pozycji to jeden kontrat Mini-DAX Futures.

Wstępny stop loss dla kampanii standardowo w oparciu o dzienne zasięgi. Podczas tej kampanii jest to 2x miesięczne (21-dniowe) standardowe odchylenie dla Mini-DAX Futures. Pozycja krótka zajęta w piątek z poziomu 12 540.

Horyzont inwestycyjny jest średnioterminowy. Ignorowane są wszystkie krótkoterminowe ruchy. Strategie intraday/swing countertrend mogą służyć do maksymalizacji zysku podczas kampanii.

Sygnał w kampanii pojawia się tylko jeden raz – na jej początku. Cel dla zainicjowanej kampanii może ulec zmianie podczas jej trwania, co wpływa jedynie na końcową analizę MAE/MFE. Kampania może zakończyś się po jednej sesji lub podczas jakiejkolwiek innej sesji, ale najpóźniej w dniu rolowania kontraktów Mini-DAX Futures.

Cel dla kampanii może, ale nie musi zostać strzelony.Na stronie spekulant.com.pl obowiązują pewne określone zasady, z którymi należy zapoznać się TUTAJ. Przestrzeganie ich jest dobrowolne, ale konieczne w przypadku korzystania ze strony.
Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem i w konsekwencji obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.
Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

31
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
10 Comment threads
21 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Deser

Witam, tutaj taka cisza a tymczasem cel został sięgnięty. Rozumiem, że zyski zaksięgowane. Teraz przerwa do następnej kampanii? Pozdrawiam

Greg

Cel rzeczywiście osiągnięty, ale możliwe, że transakcja wyleciała na stop lossie. Nie ma pewności bo poziom stop loss ani process zamykania na stop losie jest opisany nieprecyzyjnie. Wg. moich obliczeń stop loss miał zakres 500pkt. Ale nie wiemy od którego punkty liczyć czy od momentu zawarcia transakcji, czy może od zamknięcia dnia. Następnie nie wiemy czy proces zamykania polega na zamknięciu w momencie gdy cena dojdzie do poziomu cenowego, czy może dopiero po zamknięciu świeczki godzinowej, dziennej, albo tygodniowej, lub poziom jest tylko orientacyjny a zamknięcie uznaniowe. W każdym razie – to najlepszy blog o spekulacji w polskiej blogosferze. Jestem… Czytaj więcej »

Jarek

Witam, w ramach trzmania za Pana kciuków- życzę żeby cierpliwość ( i oczywiście rozwiązania systemowe) pozwoliły na pokaźne zamknięcie pozycji S.

Jarek

Dzień dobry Panie Dawidzie
Dlaczego mój wpis został usunięty?

Tomasz

Witam. Czy pozycja dax futures została wyrzucona na stop load?

Jarek

Panie Dawidzie przykro , że timing nie ten ale trzyma za Pana kciuki. Szkoda że zaniechał Pan wpisów edukacyjnych, bardzo ich brakuje.

Dawny Andrzej

Na ZH piszą ze jp goldman i inni wielcy macherzy nagle twierdzą ze wygrana bidena ….. bedzie dobra dla giełdy. Jeszcze niedawno wieszczyli spadki. Dlaczego ? Bo pomimo ze biden podniesie podatki korpo to demsi bedą mieli większość umożliwiająca im przepychanie sutych pakietów. Mowi sie o kolejnych 7 bilionach usd. Oprócz tego na ok 2 bln co ma teraz wejść. No to ja widze edka grubo ponad 1,20 choć EBC pewnie bedzie kontrował. Drogie euro to problem dla EBC bo bedzie deflacja. Rosną rentowności obligow. Czyli uciekają z obligacji. Kierunek akcje gold i ucieczka od dolara. Potrwa to trochę a… Czytaj więcej »

Jarek

Panie Dwidzie czy uważa Pan za zasadne, otwieranie pozycji L po wybiciu poziomu 13150.
Oczywiscie biorę pod uwagę potwierdzone wybicie.:)
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Dawny Andrzej

w tej chwili wszystko kręci się wokół pakietu w USA. Fraud Street liczy że jej kapnie. Realna gospodarka notuje spadki obrotów 20-90 % w zależności od branży. Bezrobocie może będzie spadać ale powolutku. Jedyne co trzyma giełdy to FED i pakiety stymulacyjne. Co ciekawe prawie wszyscy trąbią o inflacji…… w każdym kryzysie jak świat światem była deflacja. Tu mamy spory dodruk ale siły deflacyjne robią swoje, np. w Eurolandzie dane póki co pokazują deflację. W 2007r też były bardzo niskie stopy i wszyscy pakowali się w akcje bo…… w banku słabo. Fraud Street liczy na pakiet ale przed wyborami powinno… Czytaj więcej »

Max Initio

Trzymanie sie swojego systemu metody jest b. wazne. Autor sie tego trzyma. Nie wiem czy w obecnym zachowaniu rynku to sie sprawdzi (chodzi tu o metodyke). Takiej sytuacji jeszcze nie bylo. Za niedlugo wybory w US, nie wiadomo co z korona (szepionka – raczej nie bo RNA wirus mutuje taka natura, terapie coraz skuteczniejsze, oby nie masowe lock downy). Nie wiadomo czy w koncu wrzucona kasa spowoduje jakis znaczny wzrost inflacji. W nastepnym roku rusza pakiet stymulacyjne EU. Wojna handlowa. Za duzo sie dzieje plus b. szybki dostep do informacji dla wszystkich uczestnikow. Rynek opcyjny jest na tez na bazie… Czytaj więcej »

Bartosz

Hej. W razie pójścia rynku w dół będziesz prowadził pozycję również po ATR?

Darek1

Czytajac ten blog od okolo roku odnosze wrazenie ze autor czyli Speku to magik z ponadprzestrzeni, w ktora strone rynek nie pojdzie on i tak zarabia, bo hedge i inne sztuczki, normalnie wszyscy powinnismy zyc ze spekulacji a realne dobra beda sie same wytwarzac…