Czego boją się Amerykanie – edycja A.D. 2021

Czego boją się Amerykanie – edycja A.D. 2021

przez -
8 2341
Udostępnij na:

Niski poziom VIX index oraz szczytujący SKEW index to jedna z tych pro-wzrostowych „formacji”, którą osobiście uwielbiam, gdyż daje możliwość łączenia ze sobą dwóch kompletnie przeciwnych modeli inwestycyjnych; podążanie za trendem + mean reversion . Niska oczekiwana zmienność implikowana generalnie towarzyszy trendom wzrostowym. Natomiast wysoki odczyt SKEW index to obawy amerykańskich uczestników rynku przed wystąpieniem gwałtownego ruchu w dół. Może to być ruch jedno-sesyjny, czy bardzo krótkoterminowy, po którym zwykle następuje powrót do trendu wzrostowego.

skew Czego boją się Amerykanie   edycja A.D. 2021

Autorzy tego cuda (SKEW Index) wyliczyli prawdopodobieństwo wystąpienia ruchu 2-3 sigma dla indeksu SKEW http://www.cboe.com/micro/skew/documents/SKEWwhitepaperjan2011.pdf

skew pomiary Czego boją się Amerykanie   edycja A.D. 2021

Mówiąc oględnie, nie jest to otoczka przyjazna do handlu z trendem bez jakiegokolwiek zabezpieczenia, szczególnie gdy inwestor wspomaga się lewarem. Sytuacja jest niemal identyczna do początku 2020 r. Wtedy również informowałem czytelników – Punkt kulminacyjny – czego boją się Amerykanie? Okazja do wielkich wzrostów? II – że taka otoczka sprzyja wzrostom, ale…

A to może sugerować jedno. Potencjalnie indeks SPX wzrośnie o kolejne 20-30% w 2020 r. jednak po drodze pojawią się potężne swingi, które z roku na rok są mocniejsze.

Ostatnie 3 lata, a szczególnie miniony rok, pokazują dobitnie, że trend following na SPX z wykorzystaniem wysokiej dźwigni finansowej jest całkowicie nieopłacalny dla większości retaili przy takim otoczeniu rynkowym. Podobnie jak wtedy, większość zlewarowanych krótkoterminowych retaili pseudo-podążających za trendem poniesie stratę lub osiągnie niewielki zysk. Rynek idealnie pokazał, aby nie zmieniać tego podejście wchodząc w 2021 r.

Najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu zabezpieczenie portfela przed wystąpieniem gwałtownego ruchu. W pandemicznej rzeczywistości nie jest trudno o tąpnięcia rzędu 4-6 sigma. przy ruchu 2-sigma dochodzi do dewastacji przelewarowaneg portfela, także chyba nie trzeba pisac jakie skutki przynosi spadek indeksu o 6-sigma.

Wszystkie znaki na niebie i ziemii pokazują, że rok 2021 (a przynajmniej I kwartał) będzie ponownie zdominowany przez zmienność i to własnie zmienność będzie tym aktywem, które przyniesie najwięcej korzyści portfelowych.

Bezpiecznych aktywności rynkowych w 2021 r.Na stronie spekulant.com.pl obowiązują pewne określone zasady, z którymi należy zapoznać się TUTAJ. Przestrzeganie ich jest dobrowolne, ale konieczne w przypadku korzystania ze strony.
Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem i w konsekwencji obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.
Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

8
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
3 Comment threads
5 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
drdax

Witam

nie wiem co tu sie wydarzy ale, bedzie bardzo ciekawie…. jezeli czytać prawidłowo poniższy link to zapinać pasy bo moze być powtórka z poprzedniego roku szybciej niz myslimy…..

https://www.aaii.com/sentimentsurvey/sent_results?

Mike

Witam serdecznie.Dawidzie wiesz może czemu nie działa Rydex Fund?? http://www.market-harmonics.com/free-charts/sentiment/nu.htm Można gdzieś jeszcze to sprawdzić ?

Lukas pl

W środę się okaże wszystko na dj. Podadzą kierunek

Aronnn

No to podali tak ze juz brakuje skali. Kiedy ten szał sie zakonczy ?

krzysztof

zwiekszyli clo na dumbingowe ceny tureckiej stali. a kiedy sie skonczy nie wiadomo . ale pewnie nie za dlugo :)

krzysztof

dzis jakis inwestor zaimmponowal mi poteznymi pakietami akcji. ktos poczul piniadz :-)