Kampania marcowa – DAX Futures 9 600 pkt

Kampania marcowa – DAX Futures 9 600 pkt

przez -
32 4033
Udostępnij na:

Rozpoczyna się kolejna 3-miesięczna kampania na DAX Futures. Ponownie jest to kampania spadkowa i tym razem celujemy w poziom 9 600 punktów.
Idea, która stoi za kampaniami prowadzonymi od czerwca 2018 r. bazuje na dwóch schematach opisanych pod poniższymi linkami:

Smart money? The forecasting ability of CFTC large trades
Option prices imply a probability distribution

Warto również zapoznać się z poniższymi publikacjami.

Monika Czerwonka, Magdalena Oleśniewicz „Racjonalność zjawiska zachowań stadnych wśród inwestorów indywidualnych”
M. Burghardt, A. Ankolekar „Follow the Crowd: Herding of Retail Investors at the European Warrant Exchange”

Model jest lekko zmodyfikowany pod własne założenia. Wykorzystywane są kontrakty Futures oraz kontrakty opcyjne na indeks DAX oraz komponenty DAX. Opcje notowane na EUREX.

Poprzednie cele:

 • Q3 2018 – 11 700, zmieniony do poziomu 11 800.
 • Q4 2018 – 10 850
 • Q1 2019 – 12 253
 • Q2 2019 – 12 745
 • Q3 2019 – 10 770
 • Q4 2019 – 9 990, zmieniony do poziomu 10 400
 • Q1 2020 – 11 425
 • Q2 2020 – 7 800
 • Q3 2020 – 10 100
 • Q4 2020 – 11 470

Analiza MAE/MFE poprzednich kampanii

mae mfe Kampania marcowa  DAX Futures 9 600 pkt

Wielkość pozycji to trzy kontratky Mini-DAX Futures.
Wstępny stop loss dla kampanii standardowo w oparciu o dzienne zasięgi. Podczas tej kampanii jest to 3.0x miesięczne (21-dniowe) standardowe odchylenie dla Mini-DAX Futures. Pozycja krótka zajęta 6 stycznia z poziomu 13 760.

Horyzont inwestycyjny jest średnioterminowy. Ignorowane są wszystkie krótkoterminowe ruchy. Strategie intraday/swing countertrend mogą służyć do maksymalizacji zysku podczas kampanii.

Sygnał w kampanii pojawia się tylko jeden raz – na jej początku. Cel dla zainicjowanej kampanii może ulec zmianie podczas jej trwania, co wpływa jedynie na końcową analizę MAE/MFE. Kampania może zakończyś się po jednej sesji lub podczas jakiejkolwiek innej sesji, ale najpóźniej w dniu rolowania kontraktów Mini-DAX Futures.

Cel dla kampanii może, ale nie musi zostać strzelony.Na stronie spekulant.com.pl obowiązują pewne określone zasady, z którymi należy zapoznać się TUTAJ. Przestrzeganie ich jest dobrowolne, ale konieczne w przypadku korzystania ze strony.
Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem i w konsekwencji obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.
Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

32
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
12 Comment threads
20 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
17 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Tweety

Czy masz jakieś przemyślenia dotyczące tego, co możemy oglądać w tym tygodniu? Amerykańskie indeksy spadają, a Dax wybija ATH. Czy to jest cisza przed zbliżającą się burzą? Nie bez podstaw mówi się, że kiedy Ameryka kichnie to Europa ma katar.

Filip

I jak oceniasz sytuację? Ten punkt kulminacyjny chyba był na koniec stycznia..

Mógłby ktoś w końcu zrealizować te spore mam nadzieję zyski i poproszę mała 15-20% korektę. Dziękuję ;)

Piotr

Witam gospodarza, Mam pytanie a mianowicie na jakiej podstawie, został wyznaczony przypuszczlny cel Na Dax, Obecnie mamy bardzo silną hossę wszystkie wsparcia z większych interwałów nie zostały naruszone trend jest wyraźny i póki co nie widać żadnych oznak załamania hossy

marc

Szanowny Gospodarzu,
tak piszę z ciekawości, czy w obecnej sytuacji jest jeszcze możliwe takie tąpnięcie jak w opisanej strategii? Czy też jest nie jest czasem to moment weryfikacji strategii?
Zdaję sobie sprawę, że odpowiedź na 100% nie istnieje, lecz dynamika rynku odkłada w czasie zakładane poziomy.

Emil

Witam, czy Gospodarz dobrał druga pozycję po spadku wczorajszym?

Waldek

czy prognozuje Pan krach na rynkach w marcu

Marcin

Witam Gospodarza i Czytelników w nowym roku!
Widzę że Gospodarz kolejny raz rozgrywa pozycję Short na dax.
Jednak jak czytałem Gospodarz posiada ekspozycję Long na akcje Niemieckie czy więc pozycja Short na dax nie jest jednak jedynie zabezpieczeniem posiadanych aktywów?
Na przykład: ja posiadam akcje kghm od ok 160 zł, akcje trzymam dalej ale przy 212 otworzyłem pozycje Short na futures na kghm. Jeżeli kontrakt spadnie zrealizuje zysk, jeżeli wzrośnie, będę miała stratę ale sprzedam akcje drożej. Więc niejako zablokowałem sobie cenę akcji na poziomie 212.
Czy nie jest u Ciebie podobna sytuacja tylko że na rynku Niemieckim?

Mariusz

Hej. Istotna wzmianka kolego. Działając z takim założeniem zmienia się trochę cała optyka w podejściu do tej kampani. Z niecierpliwością czekam na odpowiedź gospodarza.
Na razie

Jan2200

Cześć, jestem tu nowy więc zapytam dlaczego właśnie DAX a nie SPX- czy chodzi o drukarki fedu? I dlaczego futures? Pytanie z kategorii leszczyna i dezynwoltura, ale może znajdziesz chwilę na odpowiedź.

Dzięki za merytoryczny poziom Twoich wpisów, które odbiegają pozytywnie od jakości „analityków” z najchętniej odwiedzanych stron w polskim necie. Doceniam ilość literatury stojącej za Twoimi prognozami i opiniami, myślę że to rzadkość.

P.S. nie wiem czy mój wcześniejszy post tu wyląduje, bo go nie widzę, więc piszę jeszcze raz- sens mniej więcej taki sam

pzdr.

Sebastian

Elo ziom,
Jak myślisz sp500 zanurkuje to fakt ale też tak ostro. Inwestuje głównie w indyki USA
Ps. Karta z pamiętnika spotkanie w Łódzi :)
Pozdrówka

Jacek

Hej,
czy ktoś wie czy stronka od aktualnej sytuacji na fundach Rydex w ogóle kiedyś wróci do pracy?

Od kilku tygodni cisza zupełna.
Jest inne podobne źródło?

http://www.market-harmonics.com/free-charts/sentiment/nu.htm

Filip

No dobra :) mnie wystarczy ok 10500.
Jak dobrze liczę sl wynosi circa 600 więc jest u Ciebie duży zapas. Moim zdaniem może spaść i to srogo. Wszędzie już widzę tylko nastawienie na wzrost, bo dodruk, bo inflacja aktywów i ogólny risk on. Tymczasem dziś BTC 20% w dół – srogie aktywo do przechowania wartości nie ma co ;)
Trzymam kciuki i pozdrawiam!

Borgov

To prawie 30% spadek. Co musiałoby się wydarzyć na świecie, żeby do tego doszło? Moim zdaniem cel trochę nierealny. Wierzysz, że szczepionka nie ożywi gospodarek? Biden w pierwszej kolejności chce ogłaszać pakiety pomocowe. Sorry, ale nie widzę takich spadków.