DAX Futures vs EBC

DAX Futures vs EBC

przez -
9 3943
Udostępnij na:

Dzisiaj poznaliśmy stanowsiko Europejskiego Banku Centralnego w sprawie polityki monetarnej i innych duperel związanych z finansami UE. I co? I nic. Christine Lagarde pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Skup papierów dłużnych na nieco zwiększonych wolumenach potrwa do przyszłego roku i standardowa mowa-trawa odnośnie pandemii „Jesteśmy gotowi podjąć wszelkie możliwe kroki.. bla bla bla”.

Reakcje rynkowe we Frankfurcie były nijakie. Indeks DAX zamknął się na małych minusach -0.11% i to by było na tyle. Wygląda na to, że uczestnicy niemieckiego rynku po prostu przywykli do pandemicznych wystąpień głównych bankierów i potrzebują już zdecydowanie mocniejszych bodźców.

Teoretycznie taki stan rzeczy działa na korzyść rozpoczętej niedawno kampanii spadkowej DAX Futures i szczególnych powodów do narzekań nie mam. Co więcej, jakakolwiek negatywna informacja (niekoniecznie związana z pandemią) może wywołać dość nieoczekiwaną falę wyprzedaży. Czujność na rynku została uśpiona – klasyczne gotowanie żaby.

Tygodniowe wsparcia i opory DAX Futures
Opory: 13 966, 14 057, 14 205
Wsparcia: 13 670, 13 579, 13 431

Tygodniowy punkt kierunkowy na poziomie 13 818.

Z perspektywy struktur pivotowych i uwzględniając koniec tygodnia, jutro będę szczególną uwagę zwaracać uwagę na poziomie 13 670. Jeżeli dojdzie do spadku poniżej tego poziomu i handel utrzyma się do ostatnich minut, dołożę do obecnej kampanii spadkowej element spekulacyjny. Mówiąc inaczej, zwiększę zaangażowanie w ekspozycję spadkową na kilkadziesiąt sekund przed zamknięciem niemieckiej giełdy.Na stronie spekulant.com.pl obowiązują pewne określone zasady, z którymi należy zapoznać się TUTAJ. Przestrzeganie ich jest dobrowolne, ale konieczne w przypadku korzystania ze strony.
Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem i w konsekwencji obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.
Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

9
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
3 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Maciej

Szkoda, że zniknął wpis o James’ie Simons’ie. Liczyłem na polemikę z autorem o sztucznej inteligencji.

Tomasz

Otwierasz pozycję przed 17.30? Na zamknięcie Frankfurt? Czy przed g. 22 na dax jeżeli spadnie na 13670?

Marcin

Witam Gospodarza i Czytelników! Właśnie wszedłem na bloga a tu od razu nowy artykuł :) Czyli jak widzę zamierzasz zwiększyć pozycję short jeżeli indeks spadnie jutro. Tylko że to musiałby być spadek o prawie 2proc. Jak nie spadnie tyle to co pozycja zostaje jak była? Druga sprawa dlaczego nie otwierasz pozycji short na górze tylko na dole? Jeżeli zakładasz spadek to nie lepiej brać po 139xx zamiast 136xx? I trzecia kwestia. Osobiście dzisiaj otworzyłem na zamknięciu shorta na nasdaq po 13400. Po ponad 600 pkt w górę myślę że pora na korektę. Nasdaq rośnie bo Jankesi drukują ile wlezie a… Czytaj więcej »