VXV:VIX z sygnałem sprzedażowym

VXV:VIX z sygnałem sprzedażowym

przez -
19 3205
Udostępnij na:

W strategii VXV:VIX dla E-mini S&P 500 Futures pojawił się sygnał sprzedażowy na 8-9 lutego. Sygnał generowany jest przez odczyt wskaźnika VXV:VIX powyżej poziomu 1.25 na koniec tygodnia – VXV:VIX i S&P 500 Futures.

vxv vix VXV:VIX z sygnałem sprzedażowym


   
I wariant

Strategia zakłada wejście w pozycję krótką E-mini S&P 500 Futures po otwarciu rynku kasowego w USA.
Stop loss: ATR(60) x3 dla interwału H1.

Wyjście ze spekulacji:

Po 2 sesjach lub przejście na wyższy interwał z przestawieniem zlecenia stop loss na break even, po spadku przekraczającym ATR(60) x3 dla interwału H1.


II wartiant

Strategia zakłada wejście w pozycję krótką E-mini S&P 500 Futures po otwarciu rynku terminowego w USA.
Stop loss: ATR(60) x3 dla interwału H1.

Wyjście ze spekulacji:

Po 2 sesjach lub przejście na wyższy interwał z przestawieniem zlecenia stop loss na break even, po spadku przekraczającym ATR(60) x3 dla interwału H1.


W tym rozdaniu nastąpi rozegranie mixu wariantów I i II, czyli krótka sprzedaż dwóch kontaktów E-mini S&P 500 Futures zaraz po otwarciu rynku terminowego w poniedziałek oraz krótka sprzedaż jednego kontraktu E-mini S&P 500 zaraz po starcie rynku kasowego w USA.

W przypadku strzelenia stop loss w poniedziałek, kontrakty E-mini zostaną sprzedane na krótko we wtorek.Na stronie spekulant.com.pl obowiązują pewne określone zasady, z którymi należy zapoznać się TUTAJ. Przestrzeganie ich jest dobrowolne, ale konieczne w przypadku korzystania ze strony.
Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem i w konsekwencji obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.
Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

19
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
9 Comment threads
10 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
DarekW

VXV:VIX w kosmosie a tu jada w gore na indexie az huczy spekulancie. I co ty na to mistrzu ? Jak sie czuja twoi uczniowie teraz z pustym portfelem ?

Dawny Andrzej

Ciekawy wykres. Warto brac pod uwagę biorąc S lub L. Powinno teraz spadać zakupy dopiero w marcu

28F86C3D-10D5-4EC1-8D5F-1A27850649BC.png
Dawny Andrzej

Zdaje sie ze uran odpala, platyna tez. W cieniu złota i srebra. Oba tematy dobre ale nie na Comex tylko poprzez spółki. Ew etf. Ciekawe jest cameco a na platynie pplt. Pomimo ostatnich wzrostów jest jeszcze duzo powietrza do góry. Jak ktoś ma wolna kasę to myśle ze to sa dobre tematy. Trochę odjechał pociąg z firmami spożywczymi. Ale kruszwica i makarony.pl wciąż w miarę tanie. To takie moje przemyślenia. Co do daxa to mało sie pisze o umowie handlowej UE – Chiny podpisanej jakiś miesiąc temu. Otóż myśle ze bedzie to mieć pozytywny wpływ na daxa w najbliższych latach.… Czytaj więcej »

Jacek

Stop loss chyba nie poszedł.
Ale pytanie czy pozycja została?

Dawny Andrzej

Kupowanie indeksów teraz …… nie za dobre R/R ratio. Ok kasa z pakietu zasili Fraud Street i mogą jeszcze podpompowac ale ja poczekam na dipa. Natomiast S tez teraz niebezpieczne bo jest mocny ciąg do góry SP rosło 6 dni pod rząd. I moze jeszcze. Biorąc pod uwagę sezonowość to w lutym SP lubi sie skorekcic tak mniej wiecej od 10-15 lutego az do ok 5-10 marca. Zatem S ma większy sens ale najlepiej brac dipa. Bessa na ten moment to nie. Fed i politycy generują bańkę dosypując kasę. Bilans fedu idzie w kosmos od końca marca. Co do wątku… Czytaj więcej »

Piotr

Mamy od dawna bardzo silną Hossę -wiadomo. Obecnie na wykresach indeksów USA nie widać żadnych oznak spowolnienia ,wszystkie wsparcia z wyższych interwałów trzymają się bardzo dobrze indeksy księgują kolejne rekordy

DarekW

No to sie bedzie z czego pośmiać. Kolego jeszcze w tym tygodniu bedzie 4000 a ty szukasz okazji do spadku bo jakies tak wskźniki. nie badz naiwny, aktualnie w tym tygodniu jest grany kolejny pakiecik z drukarki banki maja darmowy kesz a ty chcesz zeby rynek spadał ? Wpadne to w czwartek sie z ciebie posmiac.

pirx

Panie Spekulant, przestań Pan obrażać ludzi !
powinieneś się Pan cieszyć, że ktokolwiek tego bloga jeszcze czyta.
a jeśli napisze komentarz to tylko dziękować można.
Darek W wie, że będzie rosło – napisał to wyraźnie.
nie wyjaśnił szczegółowo, bo i po co – był u wróżki, albo z fusów to widać, może być też szklana kula albo wszystko jednocześnie – wtedy bardziej pewne.
więcej wyjaśnień nie trzeba.

Piotrek

Spekulacje Spekulanta bazujące na strategii VXV:VIX z ostatnich 2 lat osiągnęła z 80-90% trafności wiec….rozpatrujemy najbliższe 2 dni! No zobaczymy….

Marek

Odnośnie: „W przypadku strzelenia stop loss w poniedziałek, kontrakty E-mini zostaną sprzedane na krótko we wtorek.” – czyli rozumiem ze pozycja będzie zajęta na tych samych zasadach we wtorek?

np . pozycja wypada na sl (ok 3 910) w poniedziałek, we wtorek mamy powiedzmy 3915 i otwieramy pozycje z sl 3945?

Maciej

Dawid, czy możliwe jest napisanie na blogu Twojej oceny/opinii na temat aktualnej sytuacji ze srebrem (mam tu na myśli obecna walkę papier vs fizyczny metal) – co musiałby by sie wydarzyć, aby cena za srebro rzeczywiście poszła ponad 31$, w jaki sposób dochodzi do manipulacji „zarządzania” ceną SLV przez największych w tym JPM, w jaki sposób i dlaczego CME tak wpływa na rynek, zwiększając margin po ataku z poniedziałku? Co w sytuacji, kiedy fizyczne srebro wciąż jest skupowane z rynku i to na masową skalę.Chętnie poznałbym Twoją ocenę sytuacji.