Książki, które trzeba przeczytać w 2022 r.

Książki, które trzeba przeczytać w 2022 r.

przez -
0 615
Udostępnij na:

Książek o inwestowaniu, rynkach, czy beletrystyki tradingowej jest dość sporo. Wiele książek napisano po prostu, żeby się sprzedały i dały korzyść (materialną) ich autorom, a niekoniecznie osobom sięgającym po nie. Oczywiście samo przeczytanie tego i owego tytułu nie jest gwarantem odniesienia sukcesu na rynkach finansowych. Natomiast czytanie książek o tej tematyce może dać inspirację do tworzenie nowych strategii inwestycyjnych, czy rewizję dotychczasowych. Zwiększyć zakres wiedzy i być może pozwolić na odkrycie innych możliwości wykorzystania giełd.

Spośród licznych tytułów zawsze staram się wybrać te perełki, które nie wywołają snu po pierwszych 10 minutach czytania.

Warto również zapoznać się z tytułami polecanymi w poprzednich latach:
Książki, które trzeba przeczytać w 2020 r.
Książki, które trzeba przeczytać w 2019 r.
Książki, które trzeba przeczytać w 2018 r.


The Bond King: How One Man Made a Market, Built an Empire, and Lost It All

bond Książki, które trzeba przeczytać w 2022 r.

Rynek obligacji jest bez wątpienia jednym z najbardziej niepopularnych rynków w Polsce. Szczególnie rynek zagranicznych obligacji. O ile polskie „bondy” są jeszcze jako tako postrzegane za „bezpieczny” produkt inwestycyjny o tyle rynek zagraniczny, a przede wszystkim „aktywne handlowanie” rządowym oprocentowaniem, jest już dla większości polskich inwestorów totalną egzotyką.

„The Bond King” to historia bardzo młodego człowieka, który w latach 70-tych stworzył największy na świecie fundusz aktywny na amerykańskim rynku obligacji. Bill Gross, bo o nim mowa miał 27 lat, gdy tworzył swój „wehikuł inwestycyjny” PIMCO, któremu inwestorzy powierzyli 2 bilion dolarów (sic!), a kierowany przez niego fundusz PIMCO Total Return Fund o wartości ponad 270 miliardów dolarów zawstydzał wynikami niejednego wirtuoza z Wall Street.

Książka przedstawia historię mało znanego szerszej publiczności, aktywnego tradera, spekulanta na rynkach obligacji, który dorobił się fortuny po największych zawirowaniach gospodarczo-ekonomicznych.


Hildy Richelson & Stan Richelson – Bonds: The Unbeaten Path to Secure Investment Growth

Annette Thau – the Bond Book

Skoro już mowa o obligacjach, to warto polecić dwa tytuły, które idealnie wprowadzają w świat handlu obligacjami. Niestety nigdy nie spotkałem się z dobrą literaturą napisaną w języku polskim. Te dwie pozycje wprowadzą każdego w świat obligacji i aktywnego handlu nimi. Moim zdaniem są obowiązkowe dla każdego, kto chciałby zamiast klikania w Meta Traderze buy sell jakiegoś szemranego CFD na DAX, zdywersyfikować swój portfel i przenieść swój handel na zupełnie inny poziom.


Pułapki Myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym.

kahneman Książki, które trzeba przeczytać w 2022 r.

Daniel Kahneman autor „Pułapek Myślenia” w 2002 r. otrzymał nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii za zintegrowanie wniosków z badań psychologicznych do nauk ekonomicznych, szczególnie dotyczących ludzkich osądów i podejmowania decyzji w warunkach niepewności. „Pułapki myślenia” są całkowicie poświęcone ludzkim błędom poznawczym, które towarzyszą nam na co dzień. Poznanie ich przyczyn jest niezwykle istotne w celu ich wyeliminowania. Niektóre z opisywanych przez Kahnemana błędów mogą zaskoczyć czytelnika.

Jedno jest pewne, pozbycie się tych błędów (a w większości przypadków, wyeliminowanie przyczyny ich powstawania, jest całkowicie możliwe) jest niezwykle pomocne przy tworzeniu zyskownych strategii inwestycyjnych, czy przemeblowaniu zarządzania własnym portfelem.

Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o