Pułapka na misie trwa w najlepsze

Pułapka na misie trwa w najlepsze

przez -
10 3440
Udostępnij na:

Można zacząć klasykiem, czyli gdy tylko pojawiają się rynkowe turbulencje – a nie daj Boże zawirowania na amerykańskim SPX – bombardowani jesteśmy nagłówkami w parkiet.com, stooq.pl, bankier.pl i w innych mediach o krachu, zagładzie, czy rynkowej panice. Nie wspominając już o retail traderach, którym przy 1% tąpnięciu SPX wyłaniają się czterej jeźdźcy apokalipsy zza rogu.

I na nic zdało się biadolenie przez cały rok o tych wszystkich zabezpieczeniach portfeli, risk parity fundach itd. Pokazuje to jak bardzo mechanizmy rządzące rynkami są nierozumiane i/lub nieznane dziennikarzom i większości retaili. Tyczy się to też tych wszystkich blogerów geopolitycznych, którzy z uporem maniaka myślą, że jak kupują jednostkę ETF na rynku, to ETF bierze od nich kasę, „idzie” na rynek i kupuje akcje SPX lub E-mini S&P 500 Futures, a jak sprzedają to walą PKC’em na rynek.

Zainicjowana około tydzień temu pułapka na giełdowe misie trwa w najlepsze na amerykańskim S&P 500. Indeks SKEW szoruje po dnie a VIX z lekim wystrzałem.

skew 1 Pułapka na misie trwa w najlepsze

vix 1 Pułapka na misie trwa w najlepsze

Co przy -4.65% spadku SPX daje dość ciekawą okazję do wejścia w krótkoterminową pozycję długą na kontrakcie terminowym E-mini S&P 500 Futures.

spx 1 Pułapka na misie trwa w najlepsze

Wobec tego otwarcie rynku terminowego w USA wykorzystam do zajęcia pozycji długiej. Czy podejście jest słuszne? Rynek zweryfikuje w najbliższych 2 tygodniach. Wstępny cel to 3x 21-dniowe standardowe odchylenie dla grudniowej serii E-mini S&P 500 Futures.

Na uwagę zasługuje fakt, iż amerykański retail dość intensywnie szortował USA, co też niejako przemawia za tym, aby wejść na dynamiczne wzrosty w krótkim terminie.

rydex Pułapka na misie trwa w najlepsze

Trzymający stare pozycje krótkie na E-mini S&P 500 Futures mają w tej chwili dosyć duże pole do popisu dla maksymalizacji zysków. Natomiast nowe pozycje krótkie w tej chwili posiadają niekorzystny stosunek ryzyka do zysku i z pewnością wstrzymałbym się od zakładania nowych spekulacji spadkowych. Na „zmienności” ewidentnie pojawiły się anomalie, które wyraźnie nie przemawiają do mnie za nowymi spekulacjami na krótko.

vix vs hv Pułapka na misie trwa w najlepszeNa stronie spekulant.com.pl obowiązują pewne określone zasady, z którymi należy zapoznać się TUTAJ. Przestrzeganie ich jest dobrowolne, ale konieczne w przypadku korzystania ze strony.
Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem i w konsekwencji obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.
Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

10
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
5 Comment threads
5 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Sebastian

Cześć, możesz krótko napisać jak teraz pozycjonuja się uczestnicy rynku. Dzieki

Szymon

Chyba mamy tą pułapkę zasadzoną. Czy SL wyleciał i jaki jest w przypadku długiej pozycji TP 3900pkt?

Rumkris

SKEW rośnie, VIX rośnie, SPX spada czyli pułapka na ten moment jakoś nie działa.
Jakie jest prawdopodobieństwo, że nie zadziała?
Nie jestem specem od opcji, zabezpieczeń, ale jaki miałby być powód aby SPX szedł do góry w krótkim czasie ? Jeżeli już to powodem może być tylko spekulacja czyli dojenie ulicy z kasy a nie logika. FED robi swoje i raczej rynku akcji to nie dźwignie wręcz chyba odwrotnie. Po ostatnim FED rynki akcji nawet dobrego klasycznego swinga nie są wstanie zrobić :-).

Daniel

Zależy na jakie misie , jak ktoś miał szorty z 14000 i zamknął dziś to się cieszy
Pozdrawiam wiadomo że odbije za jakiś czas.

Szymon

Tytuł wpisu dość przewrotny, zważywszy, że od opublikowania poprzedniego posta o pułapce na misie, indeks spadł 6% :) Wyprzedanie (RSI) i strach na rynku (AAII, Fear&Greed) są na poziomach porównywalnych z 2001 i 2008 r. Nakładając VIX i SKEW zgodnie z tym co piszesz w poście sytuacja na rynku wygląda b. podobnie do poczatku października 2008 i poczatku marca 2009. W pierwszym przypadku rynek w ciągu 20 kolejnych sesji spadł o 15%, w drugim mieliśmy dołek bessy. Rozważasz któryś z tych scenariuszy dla obecnej sytuacji? Jaki SL dla zlecenia?