Koniec tygodnia !
Decyzja o wyjściu z pozycji krótkiej na S&P 500 Futures przy 10-SMA low była najlepszą decyzją jaką mogłem podjąć wczoraj. Dolne ograniczenie strefy cen uśrednionych 10-SMA ponownie okazało się silnym wsparciem, które nie zostało strzelone na koniec dnia. Wczorajsze cofnięcie w górę i zamknięcie poniżej 10-SMA pozwoliło na odnowienie pozycji S, która zostaje już do strzelenia SL bądź zgarnięcia jakiegoś konkretnego zysku.
Pozycja długa zdaje się być zasadna po wybiciu strefy 10-SMA górą.
DAX Futures
Opory: 11 667, 11 684, 11 713
Wsparcia: 11 610, 11 593, 11 565
Pivot w punkcie 11 639.
Na DAX Futures bez większych emocji, reakcji i wszystkiego innego. Także nie ma za bardzo o czym pisać, bo w kontekście całego tygodnia nie zmieniło się nic.
75
Dodaj komentarz
Czy to nie wygląda na zwalke
No właśnie, czy to nie podejrzane ? ;)
To bardzo jest podejrzane.. proponuję dać info do programu „Ktokolwiek widział Ktokolwiek wie”
ps.. to takie żarciki bez urazy dla piszących :{)
No to przecież właśnie taki żarcik był :) Bez urazy dla odpisujących ;P
cii,bo mnie Spek zdejmie z bloga z „mądrościami” kotła :D
Stany tak silne że zaraz spadną
Dax się wyłamał nie słucha hamburgerów
oj tam zaraz wyłamał..zobaczył 86 i oczy mu sie wytrzeszczyły :D
stany silne dzisiaj, dax odstaje, patarzac tylko na to już można brac ten dolek
mecza czwarty raz ten support
Dawid,
Twoja linia Pivot idealnie pokrywa się z tym jak to rysuje wskaźnik „AutoPivotIndicator” dzień w dzień. Dlatego wyłącznie go używam bo widać że ładnie to liczy.
Pozdrawiam
Bo pivot to żadna magia, masz na nią wzór matematyczny. PP=( H + L + C ) / 3, a Dawid chyba zaokrągla tylko. ;]
To nie jest moja linia pivot, ja tego nie wymyśliłem. Tak jak kolega poniżej napisał.
Z ciekawością spoglądam na Srebro które ostatnio tu wrzucałeś , pomimo silnych wzrostów i sięgnięcia poziomu 17,724 target który oszacowałeś na 17,900 nie został zrealizowany , czy wysprzedaż srebra w ciągu ostatnich 2 dni nie zanegowała twojego sygnału buy na obecną chwilę . Czy dopiero zamknięcie ceny poniżej 10 sma low na d1 go zaneguje ?? Nie skorzystałem z tego sygnału jednakże często obserwuje twoje sygnały długo terminowe i dużo z nich czerpie wiedzy . Jak byś opisał obecna sytuację
Nie oczekiwałem i nie oczekuję 17.90 w tym samym dniu, gdy dochodzi do wybicia oporu. Nie wiem jak SMA na srebrze, bo nie korzystam z tego na srebrze. Na tę chwilę srebro jest na wsparciu…
Oczywiście że nie w tym samym dniu ;-) nie odrazu Rzym zbudowano . Jeśli mógłbyś mniej więcej napisać czym sugerujesz się w takim razie na towarach czy tylko na srebrze czy to są pivoty czy wsparcia wynikające z ceny ?? I w jaki sposób został wyliczony poziom 17,900.
Odbicie od istotnego poziomu wsparć. 17.90 to mediana z poziomu wsparć/oporów które w przeszłości stanowiły solidny poziom.
No tez mnei to zastanawia bo obserwowałem to, pisanie ze idzie na 17,9 ale nei wiem kiedy jest jak to ze dax bedzie na 10.500 ale czy po drodze nie wejdzie na 35.000 tego nie wiem…
Niekorzystne RR dla S 10 500 z SL 35 000. Nieefektywne wykorzystanie lewaru.
Kristian W.
Jesli możesz wrzuc na drkidler69@o2.pl
ale możesz spakować zipem i wrzucić tu. może jeszcze ktoś skorzysta.
Z góry dzięki
Przez wasze sygnały w góre i w dół rozpieprzyłbym sobie rachunek. Stara zasad kupuj nisko sprzedawaj wysoko i w zależności od L czy S stosować odwrotnie. Dziwie się że jeśli sygnały zmieniają się tak często bieżecie je pod uwagę. One pomagaja w podjęciu decyzji . Liczę że ktoś mi wreszcie powie kto i jak jest ustawiony na rynku i czy jest szansa w dół , a jeśli tak to do jakiego poziomu … a nie jakieś tam fiu fiu kocioł to tamto…. ogarnijcie sie
O 14,30 mamy dane z USA i to one dadzą kierunek
Wczoraj dostałeś „sygnał” od Xxx – cytuję- „o 15,30 zobaczymy otwarcie w górę po czym spadną , chyba że się myle. (..) Badź ostrożny”.
Jak nie jarzysz Speka to out z bloga :)
to nie do Speka było a do Ciebie
do Kotła z ziołami? kocioł gra przeciwstawną do Speka na sp. Takie jest tango giełdy :)
Na tą chwilę wygląda wzrostowo a co będzie po 14,30 zobaczymy
Bo handel intraday, skalping to nie to samo co handel na mean reversion, handel z trendem itd. Jeżeli „przez” sygnały poszedłby Ci rachunek z dymem to przyczyną nie jest sygnał, a Twoje przelewarowanie. Także Twoja odpowiedź jest jednoznaczna, musisz sobie znaleźć taką strategię, która będzie akceptować Twoje przelewarowanie. Co z tego, że ktoś Ci powie „W piątek za tydzień będzie 11k na DAX” jak w środę może to polecieć na 12 200 i dopiero spaść… a wtedy w środę „Ale przecież mówiłeś, że to spadnie na 11k”.
itd. itd. niekończąca się opowieść.
Myślę że to Ty powinieneś sie ogarnąć. Sam wyznacz sobie strefy i kombinuj. Nikt nie wie dokąd pójdzie rynek, a w szczególności dzisiaj przed NFP. Nie licz że ktoś to zrobi za Ciebie i graj na swój system, ze swoim MM i SL. Dawid wrzuca tu przykładowe zagrania jak można czytać rynek i chwała mu za to. Wrzuć swoje scenariusze to może ktoś się ustosunkuje…
co za naród maruderów.
weź sobie jakąś metodą, np Overbalance, wyznacz trend dla wyższego interwału i bierz dawidowe sygnały tylko w tym kierunku i po problemie.
a co do szans to zawsze są ale nikt nie wie jakie. Dlatego jest ryzyko. Tak by wszyscy zarabiali i kto byłby dostawcą kapitału?
Jak mi zaraz wywali na sl …….. to nie będzie Twoja wina kolego, ani Speka, ani kotła. To dobrze, że wywali, bo potwierdzi że podjąłem dobrą decyzję. Byłoby ” lepiej ” aby zlecenia zamknęły się z zyskiem, ale ta strata była wliczona w ryzyko…
Bardzo mi się podobają dzisiejsze lekcje, gospodarzu. Ale chcę właściwie powiedzieć że bardzo one zyskują dzięki reakcji komentujących, bo jeśli ktoś się bulwersuje, to albo popełnił błąd albo nie rozumie przekazu. Jeśli jest błąd to należy skorzystać wyciągając wniosek ( tutaj moja korzyść bo analizuję czyjeś błędy ), jeśli jest problem z przekazem to spodziewam się że gospodarz znajdzie inny sposób aby przekazać swoją wiedzę.
Pozdr
Na dobrą sprawę można już zakończyć handel na dzisiaj… ale nie.. szaleństwo spekulacyjne trwa nadal.. trzeba być cały czas na rynku….
Za dużo tych sygnałów :-) Już mi się znudziło robienie screenów. Niemniej teraz pozycja długa na odbiciu od pivota z SL na BE.
Jak maszyna :). Spek a Ty tak na serio z tym szaleństwem sygnałów, że grasz każdy czy raczej prześmiewasz, bo już się gubię :)
ok, super, będę śledził i czekam na rostrzygnięcie :)
Dawid myśle ze warto i na pewno nie jeden by tutaj chciał usłyszeć, jak podczas normalnego dnia handlu dobierasz pivotu i które zagrywasz, o co opierasz swoje wejscia czy patrzysz bardziej na poziomy / trend z wyzszych tf. Czy po prostu masz swoje view.
U mnie normalny dzień handlowy wygląda tak, że patrzę głównie na pivoty tygodniowe i H1. Czasem pivoty intraday i H1. Choć najczęściej są to interwały D1, czyli ceny zamknięcia sesji. Intraday praktycznie sobie odpuściłem od jakiegoś czasu. Oczywiście nie jest tak, że nie pohandluję od czasu do czasu całego dnia, ale zdarza się to naprawdę nie za często. Oczywiście jeśli chodzi o tradingu manualny…
Hej, ćwiczę sobie średnie od dłuższego czasu i myślę, że nie zmienię tego narzędzia przez długi czas. Mam pytanie, czy są jakieś metody oprócz ATRx2, by sobie radzić z tyloma fałszywymi sygnałami? Próbuję włączać w statystykę godziny handlu między 8-19 na walutach, co już daje dobre efekty, ale takie fałszywki czasami lecą też w ciągu dnia. Wiem, że musi być wybijane SL i BE, to normalne, ale czy są jakieś metody, by w takich sytuacjach wybijało trochę mniej niż zwykle? Nie chodzi mi też o curve fitting, lecz o normalną optymalizację lub filtr. Pozdrawiam. Dołączam zdjęcia.
czy mógłbys zapodac ten wskaźnik fibo pivota? On chyba pokazuje również dni poprzednie i takiego bezskutecznie szukam.
Hej, jasne. Zarzuć mejla to wieczorem Ci podeślę.
Dawid, usuwasz własne wpisy, czy ktoś się pod ciebie podszywa?
Pozdrowienia
Przez przypadek usunąłem, chciałem dołączyć screeny i mi wywaliło komentarze.
R1 z trudem osiągnięte, teraz S 667, sl 20 pkt
Fajnie Dawid ze pokazujesz jak tracić poprzez zmianę nastawienia co 5 minut, można i tak jak na obrazku załączonym stosować spekulacje intuicyjna ale do tego trzeba 10+ lat doświadczenia
Super ! Ja pokazuję bezsens łapania wszystkich sygnałów jak leci :-) Życzę kolejnych 10 lat samych sukcesów :-)
Dawid , czyli uważasz ze sygnały z pivotów powinno się „przesiewać” ? czyli zgodnie ze swoim view ? czy mechanicznie ? jak to widzisz , bo napisałeś ze „bezsens brania wszystkich sygnałów”.
Nie przesiewać, ale po prostu siedzenie cały czas przed komputerem i łapanie każdego sygnału wyzwala skrajne emocje, szaleństwo spekulacyjne. Jeżeli zaliczony jest dzienny target, po prostu odejść od notowań. Dostosowanie tradingu do swojego trybu życia.
10 letni trader z 100 euro na koncie… no takich mamy w Polsce spekulantow
Oj tam, oj tam :-) Każdy handluje tak jak lubi i dopisuje do tego teorie. To są właśnie uroki internetu. Mierzenie się na wielkość portfela… Kolega Piotr vel Father nie rozumie, że ktoś może handlować na sygnały intraday siedzieć 14h dziennie i mieć taki sam wynik jak ktoś kto spędzi 5 min. na koniec sesji i handlować na D1 :-)
Spek właśnie miałem pisać, że te sele z takimi pinami że aż strach je grać ;]. Specjalnie na BE nie przestawiałęś? Tam w pewnym momenice było atr x1 zrobione dla sella i nagle wrocili do strefy średnich… Dziś nfp więc tam będzie ciekawie. U mnie trójkąt z m5 jeszcze trzyma na DAX.
ATR przekroczony o 0.48 pkt. Nie ma takiej opcji, byś mógł to zrobić manualnie.
spoko, tak tylko pytam, ja na L polowałem z daily low. Dawid, czy pokażesz wyniki dzisiejszy pkt, w ramach konkurencji do tredera z tms i całego zespołu solution one? ;]
Tak rzuciłem ale wyzwanie, bo teraz właśnie dopaliłem jest TJS fight , 100 000zł w puli i trejduje zespół z solkution one i trader z TMS :)
Oki, ja ma w tle odpalone, więc tylko taką ciekawostkę rzucę, główny zarządzający funduszem hedgingowym solution one cyt. ” nie używam stop losów” dziwne….
I trader wkurzony bo wyleciało na be
Widzę że dzisiaj analiza psychologiczna
ale trading to przecież psychologia plus odrobinę wiedzy
Jak zaliczył 2 SL to juz może go nawet BE wkurzać
A trader nie powinien dostać BE w tym przypadku? SL powinien być przestawiamy ATR 1 został zrobiony od wejścia :D
Jeśli jesteś flashem gordonem to jak najbardziej. W zautomatyzowanym handlu poszłoby bez problemu. Manualnie ? Niewykonalne. 1xATR naruszony o 0.48 pkt – przestawienie na BE niewykonalne.
Swoją drogą 1xATR na m5 u brokera ze spreadem 1-2pkt to trochę za ciasno.
I kolejny sygnał S, zakładając że trader odpalił notowania po godzinie 8:15
Dawid grasz przed 9;05 sygnały z pivotów ?
pozdr
Dzisiaj sesja z serii łapanie wszystkich sygnałów…. na co dzień nie mam czasu na intraday, więc jak już coś gram intradayowego to w ostatnich godzinach. Czasem coś z rana, ale nie za często.
Witam, dzisiaj z rana kluczowym będzie zachowanie ceny przy PP 11 639. Na razie wziąłem małe S od odbicia 638…..















[…] wsparć i oporów cenowych na notowaniach DAX Futures. Początkowo starałem się wrzucać tutaj zrzuty ekranu na bieżąco jednak po 2h znudziło mi się to całkowicie, a co więcej rozpraszało […]