Koniec tygodnia !

Koniec tygodnia !

przez -
75 4750
Udostępnij na:

Decyzja o wyjściu z pozycji krótkiej na S&P 500 Futures przy 10-SMA low była najlepszą decyzją jaką mogłem podjąć wczoraj. Dolne ograniczenie strefy cen uśrednionych 10-SMA ponownie okazało się silnym wsparciem, które nie zostało strzelone na koniec dnia. Wczorajsze cofnięcie w górę i zamknięcie poniżej 10-SMA pozwoliło na odnowienie pozycji S, która zostaje już do strzelenia SL bądź zgarnięcia jakiegoś konkretnego zysku.

Pozycja długa zdaje się być zasadna po wybiciu strefy 10-SMA górą.

sp500 d1 Koniec tygodnia !

DAX Futures
Opory: 11 667, 11 684, 11 713
Wsparcia: 11 610, 11 593, 11 565

Pivot w punkcie 11 639.

Na DAX Futures bez większych emocji, reakcji i wszystkiego innego. Także nie ma za bardzo o czym pisać, bo w kontekście całego tygodnia nie zmieniło się nic.

75
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
22 Comment threads
53 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
19 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o

[…] wsparć i oporów cenowych na notowaniach DAX Futures. Początkowo starałem się wrzucać tutaj zrzuty ekranu na bieżąco jednak po 2h znudziło mi się to całkowicie, a co więcej rozpraszało […]

Xxx

Czy to nie wygląda na zwalke

Cheecky

No właśnie, czy to nie podejrzane ? ;)

Małgosia=^.^=Kocioł

To bardzo jest podejrzane.. proponuję dać info do programu „Ktokolwiek widział Ktokolwiek wie”

ps.. to takie żarciki bez urazy dla piszących :{)

Cheecky

No to przecież właśnie taki żarcik był :) Bez urazy dla odpisujących ;P

Małgosia=^.^=

cii,bo mnie Spek zdejmie z bloga z „mądrościami” kotła :D

Xxx

Stany tak silne że zaraz spadną

Beniaminek

Dax się wyłamał nie słucha hamburgerów

Małgosia=^.^=Kocioł

oj tam zaraz wyłamał..zobaczył 86 i oczy mu sie wytrzeszczyły :D

Pawel

stany silne dzisiaj, dax odstaje, patarzac tylko na to już można brac ten dolek

Pawel

mecza czwarty raz ten support

sebizbir

Dawid,
Twoja linia Pivot idealnie pokrywa się z tym jak to rysuje wskaźnik „AutoPivotIndicator” dzień w dzień. Dlatego wyłącznie go używam bo widać że ładnie to liczy.
Pozdrawiam

Martinez

Bo pivot to żadna magia, masz na nią wzór matematyczny. PP=( H + L + C ) / 3, a Dawid chyba zaokrągla tylko. ;]

Dakota

Z ciekawością spoglądam na Srebro które ostatnio tu wrzucałeś , pomimo silnych wzrostów i sięgnięcia poziomu 17,724 target który oszacowałeś na 17,900 nie został zrealizowany , czy wysprzedaż srebra w ciągu ostatnich 2 dni nie zanegowała twojego sygnału buy na obecną chwilę . Czy dopiero zamknięcie ceny poniżej 10 sma low na d1 go zaneguje ?? Nie skorzystałem z tego sygnału jednakże często obserwuje twoje sygnały długo terminowe i dużo z nich czerpie wiedzy . Jak byś opisał obecna sytuację

drKidler

Kristian W.
Jesli możesz wrzuc na drkidler69@o2.pl
ale możesz spakować zipem i wrzucić tu. może jeszcze ktoś skorzysta.
Z góry dzięki

Alojzy

Przez wasze sygnały w góre i w dół rozpieprzyłbym sobie rachunek. Stara zasad kupuj nisko sprzedawaj wysoko i w zależności od L czy S stosować odwrotnie. Dziwie się że jeśli sygnały zmieniają się tak często bieżecie je pod uwagę. One pomagaja w podjęciu decyzji . Liczę że ktoś mi wreszcie powie kto i jak jest ustawiony na rynku i czy jest szansa w dół , a jeśli tak to do jakiego poziomu … a nie jakieś tam fiu fiu kocioł to tamto…. ogarnijcie sie

Xxx

O 14,30 mamy dane z USA i to one dadzą kierunek

Małgosia=^.^=Kocioł

Wczoraj dostałeś „sygnał” od Xxx – cytuję- „o 15,30 zobaczymy otwarcie w górę po czym spadną , chyba że się myle. (..) Badź ostrożny”.
Jak nie jarzysz Speka to out z bloga :)

Alojzy

to nie do Speka było a do Ciebie

Małgosia=^.^=Kocioł

do Kotła z ziołami? kocioł gra przeciwstawną do Speka na sp. Takie jest tango giełdy :)

Xxx

Na tą chwilę wygląda wzrostowo a co będzie po 14,30 zobaczymy

Martinez

Myślę że to Ty powinieneś sie ogarnąć. Sam wyznacz sobie strefy i kombinuj. Nikt nie wie dokąd pójdzie rynek, a w szczególności dzisiaj przed NFP. Nie licz że ktoś to zrobi za Ciebie i graj na swój system, ze swoim MM i SL. Dawid wrzuca tu przykładowe zagrania jak można czytać rynek i chwała mu za to. Wrzuć swoje scenariusze to może ktoś się ustosunkuje…

drKidler

co za naród maruderów.
weź sobie jakąś metodą, np Overbalance, wyznacz trend dla wyższego interwału i bierz dawidowe sygnały tylko w tym kierunku i po problemie.

a co do szans to zawsze są ale nikt nie wie jakie. Dlatego jest ryzyko. Tak by wszyscy zarabiali i kto byłby dostawcą kapitału?

Cowboy

Jak mi zaraz wywali na sl …….. to nie będzie Twoja wina kolego, ani Speka, ani kotła. To dobrze, że wywali, bo potwierdzi że podjąłem dobrą decyzję. Byłoby ” lepiej ” aby zlecenia zamknęły się z zyskiem, ale ta strata była wliczona w ryzyko…

Krystian W.

Hej, ćwiczę sobie średnie od dłuższego czasu i myślę, że nie zmienię tego narzędzia przez długi czas. Mam pytanie, czy są jakieś metody oprócz ATRx2, by sobie radzić z tyloma fałszywymi sygnałami? Próbuję włączać w statystykę godziny handlu między 8-19 na walutach, co już daje dobre efekty, ale takie fałszywki czasami lecą też w ciągu dnia. Wiem, że musi być wybijane SL i BE, to normalne, ale czy są jakieś metody, by w takich sytuacjach wybijało trochę mniej niż zwykle? Nie chodzi mi też o curve fitting, lecz o normalną optymalizację lub filtr. Pozdrawiam. Dołączam zdjęcia.

3.png
2.png
1.png
drKidler

czy mógłbys zapodac ten wskaźnik fibo pivota? On chyba pokazuje również dni poprzednie i takiego bezskutecznie szukam.

Krystian W.

Hej, jasne. Zarzuć mejla to wieczorem Ci podeślę.

Kulfoniasty

Dawid, usuwasz własne wpisy, czy ktoś się pod ciebie podszywa?

Pozdrowienia

alex

R1 z trudem osiągnięte, teraz S 667, sl 20 pkt

Piotr Niezgoda

Fajnie Dawid ze pokazujesz jak tracić poprzez zmianę nastawienia co 5 minut, można i tak jak na obrazku załączonym stosować spekulacje intuicyjna ale do tego trzeba 10+ lat doświadczenia

image.png
Pawel

10 letni trader z 100 euro na koncie… no takich mamy w Polsce spekulantow

alex

Witam, dzisiaj z rana kluczowym będzie zachowanie ceny przy PP 11 639. Na razie wziąłem małe S od odbicia 638…..