26 marca

26 marca

przez -
0 1838
Udostępnij na:

Na początku tygodnia główne pary walutowe umacniały się względem amerykańskiego dolara. Eurodolar przebił ciekawy poziom 1.3300 i kolejno strefę wsparć, które w mojej ocenie otworzyły drogę do dalszej wędrówki na północ w okolice 1.35. Jutrzejszy handel z pewnością będzie pod dyktando odczytów GfK Indeks Zaufania Konsumentów z Niemiec oraz Case-Shiller Composite 20 R/R i Indeks Conference Board z USA. W przypadku dobrych odczytów można się spodziewać rychłego testu 1.35 na eurodolarze. Zamknięcie powyżej 1.3330 pokazuje siłę strony popytowej. Jednak ten poziom nadal jest w zasięgu niedźwiedzi, a jego naruszenie oraz zejście poniżej 1.3300 powinno otworzyć drogę na 1.3140. Tak jak napisałem wcześniej, cały czas z uwagą śledzę handel na złocie, który po godzinie 14 zaczął się odbywać powyżej wspomnianego w ubiegłym tygodniu poziomu 1665. Wszystkie znaki na niebie i na ziemi wskazują na to, że Azjaci w trakcie swojej sesji wyciągną wspólną walutę na nowe wyższe poziomy. Jutro z rana spodziewałbym się lekkiej korekty, która swoim zasięgiem nie powinna naruszyć oporu 1.33.

Jako, że jestem bardzo pesymistycznie nastawiony do kursu EURUSD, poczekam z zajęciem pozycji do otwarcia europejskiego handlu. W średnim terminie jawi mi się zejście poniżej 1.30, które może rozpocząć się w czwartek/piątek, dlatego też będę „polować” na dogodny poziom do zajęcia krótkiej pozycji.

W tym tygodniu uwagę skupiam również na parze USDCAD, spodziewam się ciekawego ruchu 30 marca gdy poznamy odczyt PKB z Kanady.

Warto też wspomnieć o gwałtownych wzrostach na złocie, które zostały wywołane wypowiedzią Bena Bernanke. Ruch o 30 dolarów w górę wyniósł kurs powyżej średniej arytmetycznej z 200 ostatnich sesji. Ruch był na tyle dynamiczne, że powinien doprowadzić do lekkiej korekty w trakcie trwania sesji azjatyckiej. Jutrzejszy dzień powinien przynieść test poziomu 1705. Zejście poniżej 1600 jest kwestią kilku sesji, które najprawdopodobniej nastąpi na początku przyszłego tygodnia.

Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o