S&P 500 analiza techniczna

S&P 500 analiza techniczna

przez -
0 1028
Udostępnij na:

Kontrakty na S&P 500 wykonały dzisiaj plan minimum, czyli zejście do 1430. Zauważyłem, że algorytm wykorzystywany do obliczania zasięgu ruchów sprawdza się lepiej w przypadku pozycji krótkich na S&P 500 przy zwiększonym wolumenie. Początkowo miał on być wykorzystywany tylko i wyłącznie do handlu na brytyjskim FTSE. Niestety testy na realnym koncie mikro-loty zakończyły się stratą. Niemniej okazał się bardzo przydatny do handlu na DAX, czego przykładem był październik czy listopad. Po Nowym Roku zamierzam udostępnić bezpłatnie algorytm w formie Wskaźnika na platformy Meta Trader. Mam nadzieję, że okaże się Państwu pomocny przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych.

No ale wracając do S&P 500. Na wykresie pojawiła się czarna świeca znosząca wczorajszy wzrost, co więcej spadkom towarzyszył zwiększony wolumen. Oczywiście nie jest to jakakolwiek oznaka wystąpienia dość dużej korekty, czy nawet odwrócenia się na krótkoterminowy trend spadkowy. Potwierdzeniem zmiany trendu nadal będzie test rejonu 1408-1402. Jednak dzisiejsza świeca w połączeniu z formacją, która wytworzyła się na wykresie może bardziej przemawiać za kontynuacją spadków. Oczywiście chodzi o formację klina zwyżkującego, przez większość uznawana za sygnał zmiany trendu i silnych spadków w przypadku wybicia dołem. Tydzień temu wspomniałem o poziomie 1140 na S&P 500, na dzień dzisiejszy poziom ten jest jeszcze odległy, ale bliższy aniżeli 1500.

Klin na S&P 500 wygląda następująco:

es f d S&P 500 analiza techniczna

Jak widać na wykresie, najprawdopodobniej dojdzie do wybicia dołem z formacji, jednak aby sygnał nie był fałszywy musi dojść do wybicia wspomnianej strefy 1408-1402. Jeżeli scenariusz spadkowy zostanie potwierdzony, 1140 na S&P 500 pojawi się w okolicach koniec stycznia/początek lutego 2013.

Co się stanie z giełdowymi bykami, gdy dojdzie do potwierdzonego wybicia dołem ? Najlepiej zilustruje to poniższa animacja. Obecnie jesteśmy gdzieś w okolicach 2 sekundy. :-)

Animacja

Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o