DAX – Harami spadkowe

DAX – Harami spadkowe

przez -
0 1076
Udostępnij na:

Na notowaniach indeksu DAX pojawiła się formacja określana mianem „harami spadkowe”. Formacja taka składa się z dwóch świec: pierwszej długiej spadkowej/wzrostowej oraz drugiej świecy o mniejszych rozmiarach, która całkowicie zasłonięta jest przez pierwszą. Jeżeli ktoś by chciał poczytać o tego typu świecach może natknąć się na wiele rozbieżnych informacji :-) No ale nie innych będę tutaj cytować, tylko przedstawię własną interpretację tego układu.

dax harami DAX   Harami spadkowe

Formacja pojawiła się przy szczycie, co przez większość zgodnie uważane jest za sygnał odwrócenia trendu. Co prawda pierwsza świeca nie jest czarna, co rzekomo daje mniejszą wiarygodność tejże formacji. Jednak nie na kolorze pierwszej świecy skupiłbym się najbardziej, a na tym jak jutro otworzy się indeks. Jeżeli otworzy się luką w dół (Sam indeks, nie kontrakty), czyli poniżej 7947 bez zastanowienia zwiększam krótkie na kontraktach na DAX, zwiększa się szansa na domknięcie luki na 7870 (na kasowym) oraz na zejście poniżej poziomu 7800 w kolejnych sesjach.

Jakiś czas temu pisałem o wyczekiwaniu na układ, który przemawiał za odwróceniem trendu, lub za większą korektą. Wydaje mi się, że właśnie w Niemczech pojawił się pierwszy sygnał do większej korekty, czyli Harami Spadkowe i zachowanie się rynku po wybiciu z formacji klina. Prawda też jest taka, że tych sygnałów w międzyczasie pojawiało się już kilka, jednak za każdym razem dochodziło tylko do nieznacznych kosmetycznych korekt, lub fałszywych wybić z formacji, które przeradzały się w ruchy na północ. Tak czy inaczej nastawiony jestem spadkowo i jakoś lepiej czuje się wiedząc, że w portfelu siedzą S-ki, miast L-ek.

Długoterminowe wsparcia i opory na kontraktach na DAX: 7891 (naruszone i wybronione) kolejne 7724.70 i 7235.50 Poziomy te uważam za możliwe do sięgnięcia w Q2. Jak szybko to nastąpi, na tę chwilę trudno przewidzieć.

Bliższe cele to 7805 i 7710, no i oczywiście wspomniane 7870 na kasowym. Negacją scenariusza spadkowe w najbliższych dniach będzie dla mnie zamknięcie dzienne powyżej 8014.40.

Można dodać jeszcze jedną ciekawostkę… zachowanie naszego rynku pokazuje co nieco… oczywiście gdyby poddać się hipotetycznie założeniom chłopców z parkietu, czyli Goldman Sachs kręci polską giełdą :-) Wytłumaczenie na zachowanie bananowych można znaleźć dwa, ale najpierw proponuję znaleźć tickery dla bananowych na takich portalach jak finance.yahoo.com, bloomberg czy cnbc :-) Czeskie, węgierskie, holenderskie, szwedzkie znaleźć można bez problemu, ale ponoć jesteśmy od nich „bardziej rozwinięci, lepsi i w ogóle oh i ah” no i u nas jest Goldman :-)

Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o