S&P 500 po wybiciu z klina

S&P 500 po wybiciu z klina

przez -
1 1492
Udostępnij na:

Dość ciekawie na S&P 500.
Wczorajszy sygnał dla S&P 500

Na wykresie 1H dla S&P 500 Futures pojawiła się formacja klina zwyżkującego.

Wybicie górą, oczekiwanie na potwierdzenie w dniu jutrzejszym (19.06.2013)

klin zwyżkujący nr 1 – pozycja długa od 1656 – pierwszy cel 1668.
Preferowany zasięg wzrostu: 1705.

klin zwyżkujący nr 2 – pozycja długa od 1656

Wybicie z klina zwyżkującego nr 2 da potwierdzenie dla wybicia górą z
formacji nr 1.

Preferowane zlecenie oczekujące: SELL STOP 1640 z TP: 1629 – 1615

Wykresy w załącznikach

Wykresy zaprezentowane wczoraj osobom zapisanym na sygnały prezentują się obecnie w sposób następujący:
klinsp500 S&P 500 po wybiciu z klina

Na wykresie widać wyraźne wybicie w dół (warto zaznaczyć, iż prawidłowe). Kliny zwyżkujące w większości przypadków są zapowiedzią spadków, co prawda w przypadku S&P 500 wybicie w dół stało pod wielkim znakiem zapytania. Jednak pomocny okazał się tutaj Bernanke, rynek jakby przewidział co się święci i już odpowiednio wcześniej przygotował się na to wystąpienie formując klin zwyżkujący. Przez niektórych może to być odebrane jako stek bzdur :-)

Klin 2 zaprezentowany w mailu prezentuje się następująco:

sp500klin2 S&P 500 po wybiciu z klina

Nie doszło do potwierdzenia wybicia z pierwszej formacji toteż i w tym przypadku wybicie nastąpiło w prawidłowym kierunku.
Warto również zwrócić uwagę na preferowane zlecenie oczekujące jakim było SELL STOP na poziomie 1640 i strefa Take Profit, która praktycznie została cała osiągnięta…

Co dalej w takich przypadkach ?

Na celowniki ponownie wraca 50 SMA, która winna być testowana w najbliższych kilkunastu godzinach. Jeżeli doszłoby do zamknięcia dziennego poniżej tego poziomu, byłby to pierwszy sygnał od 2 miesięcy sugerujący zmianę trendu tudzież wystąpienia potężnej korekty.

Dla pozycji krótkiej poniżej 1616 najrozsądniej byłoby ustalić zlecenie SL w okolicach 1625, które mniej więcej pokrywałoby się z 50 SMA (najwyższe ceny). Sama aktywacja zlecenia SL nie powinna być sygnałem do odwrócenia się na długie. W takim przypadku najlepiej byłoby poczekać do zamknięcia amerykańskiej sesji i w ostatnich minutach/sekundach zająć pozycję w zależności od zamknięcia (powyżej/poniżej 1625)

Test 200 SMA ?

Niewykluczone, iż mogłoby dojść do testu 200 SMA w okolicach sierpnia bądź i nawet w drugiej połowie lipca. Jak pokazuje historia 200 SMA jest testowania średnio co około 8 miesięcy ( w przypadku wystąpienia wyraźnych trendów). Ostatni kontakt rynku z tą średnią miał miejsce pod koniec grudnia 2012, stąd też możliwość testu tej średniej w kolejnych tygodniach. Zdecydowanym sygnałem byłyby 3 z rzędu zamknięcia świec dziennych poniżej 50 SMA (najniższe ceny).

Poniższy wykres przedstawia ciekawą sytuację, w której to 50 SMA pokrywa się mniej więcej ze zniesieniem 61.8 Fibo, co nadaje tej strefie „strategicznego” znaczenia. Zniesienia wyznaczone od ostatnich szczytów od 200 SMA. Dlaczego w taki sposób ? Nie widzę innej możliwości :-)
sp500 fibo i 50sma S&P 500 po wybiciu z klina

Myślę, że poziom ten jest wart obserwacji, a jego naruszenie winno zmartwić siedzących z pozycjami długimi ma S&P 500 Futures i nie tylko.

Do dalszych wzrostów zmobilizowałoby popyt dzienne zamknięcie powyżej 10 SMA. Jak już wielokrotnie wspominałem: średnia ta ma ogromne znaczenia w ocenie siły strony popytowej/podażowej.

1
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o

ooo, podobna koncepcja, często tu wpadam – dobry blog, takie jest moje zdanie!