Wzrosty na giełdach – analiza DAX Futures

Wzrosty na giełdach – analiza DAX Futures

przez -
0 1444
Udostępnij na:

Po pozytywnych doniesieniach z Grecji, poniedziałek rozpoczął się od solidnych wzrostów na niemieckim kontrakcie DAX Futures. Ruch w górę był kontynuowany przez cały dzień i w rezultacie zobaczyliśmy najwyższy wzrost DAX Futures od sierpnia 2012. Zgodnie z oczekiwaniem wzrosty zostały zatrzymane przez silną strefę oporową 50-SMA (min) – 50-SMA..

Dzisiejsza sesja – o ile nic się nie zmieni przed godziną 8:00 – zostanie otwarta dość sporą luką wzrostową. Tym samym zostanie rozjechany ostatni tygodniowy opór DAX Futures w punkcie 11 525.

Wsparcia i opory intraday na DAX Futures na dzisiejszą sesję:

Opory: 11 495, 11 592, 11 749
Wsparcia: 11 338, 11 181, 11 084, 10 927

Jeżeli zostanie wyłamany opór 11 592, a wszystkie znaki na niebie i na ziemi mówią, że tak będzie, należałoby się spodziewać ataku na 11 749. Z tą różnicą, że po drodze musi być rozjechana całkowicie 50-SMA (max), która przebiega w okolicy 11 710. Tym samym uważam, że max co dzisiaj możemy zobaczyć to 11 710.

Czy warto szukać okazji do zajmowania pozycji krótkich dzisiaj ? I tak i nie, rynek nie będzie rósł liniowo, więc można pokusić się o jakieś szybkie S-ki, aczkolwiek zakładając pozycję S, nie nastawiałbym się na jakieś mega zjazdy. Jeszcze nie teraz. Co prawda bliskość stref oporowych i naruszenie zniesienia 23.6 Fibo, może sugerować, iż wzrost będzie kontynuowany tylko przez pierwszą część handlu, po czym zobaczymy jakąś szybką realizację zysków spychającą handel poniżej 11 495.

DAX Fibo5 Wzrosty na giełdach   analiza DAX Futures

W przypadku otwarcia rynku powyżej 50-SMA, można próbować wchodzić w krótkie poniżej tej średniej. Aczkolwiek należy pamiętać, że w przypadku silnych ruchów w górę, wszelkie zejścia będą wykorzystywane do zakupów, więc te pozycje krótkie niekoniecznie mogą być trafionym pomysłem.

W kontekście dalszych wzrostów, czy ewentualnej realizacji zysków należy również pamiętać o formacji megafonu, która cały czas obowiązuje na DAX Futures

DAX Megafon Wzrosty na giełdach   analiza DAX Futures

Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o