DAX Futures 25.05

DAX Futures 25.05

przez -
3 6800
Udostępnij na:

Po dośc udanym tygodniu spekulacji 15-19.05.2017 nastąpił tydzień lekkiego marazmu zarówno w mojej aktywności na rynku jak i aktywności pozostałych uczestników. Ubiegły tydzień zakończył sie wynikiem niespełna 900 punktów zysku, gdzie przy końcówce obecnego tygodnia zrealizowany zysk to jedyne 156 pkt. Co prawda w portfelu nadal znajdują się pozycje krótkie na DAX Futures, niemniej rynek na tę chwilę nie chce dołączyć do mnie.

fdax 1 DAX Futures 25.05

Pozycje krótkie z punktu widzenia struktur pivotowych w ujęciu tygodniowym nadal mają korzystny stosunek ryzyka do zysku, aniżeli pozycje długie. Co z resztą można z łatwością zaobserwować na wykresie – poniżej 12 652 widać wyraźniejsze ruchy w dół, inaczej jak w przypadku ruchów w górę powyżej tygodniowego pivota.

Dodatkowo od końca ubiegłego tygodnia, z rynku wyparowało nieco ponad 9% starych pozycji długich, a zyski z niespełna połowy starych pozycji długich wylądowały w pozycjach krótkich na wrześniowej serii kontraktów terminowych DAX Futures.

Co za tym idzie, na tę chwilę sytuacja techniczna na DAX Futures nadal spadkowa, dopiero zamknięcia D1 w ujęciu tygodniowym mogą sugerować możliwość handlu w ramach pozytywnej struktury pivotowej.

3
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
alex

Witaj Spek, długo mnie nie było, ale na Twoje analizy ciągle zaglądam i ciągle znajduję w nich coś pouczającego. Obecnie jednak, inaczej niż TY, zakładam, że DAX szykuje się do kolejnego ataku na szczyty powyżej 12 838. Na razie przygotowuje sobie grunt pod ten atak – symptomatyczne jest z jaką dynamiką odbija w górę z rejonów 12 490 -540 jeżeli przebije 12 700 – 710 atak będzie kwestią ……….godzin
Pozdr