Trzy wiedźmy

Trzy wiedźmy

przez -
11 2240
Udostępnij na:

Po raz ostatni w tym roku na rynkach zagościły mistyczne trzy wiedźmy, które swymi czarami dokonują przeróznych anomalii cenowych. Okres wzmożonej aktywności market makerów, arbitrażystów, traderów którzy handlują tylko i wyłącznie w tym okresie oraz mistycznej Grupy ds. Rynków Finansowych „Plunge Protection Team” sprawia, że rzeczywiście wiedźmy robią psikusy.

Generalnie był to jeden z najbardziej udanych kwartałów w ostatnich latach zarówno dla indeksów giełdowych jak i spekulacji.


S&P 500 Futures

Handel dzisiaj zakończony na stop lossie +2pkt. Rynek nie zdecydował się na kontynuację wczorajszego ruchu w dół. Poniedziałek pokaże dokładnie, czy dzisiejszy wzrost to jedynie efekt wygasania opcji, czy też po prostu kontynuacja trendu.

Większość uczestników rynku opcyjnego oczekiwała zamknięcia serii w przedziale 2600 – 2550. Jak widać na wykresie – o zamknięciu w tym przedziale można już jedynie pomarzyć.

Jeżeli sytuacja nie ulegnie zmianie do końca sesji, w strategii VXV:VIX ponownie wygeneruje się sygnał sprzedażowy na dwie pierwsze sesje kolejnego tygodnia. Ale o tym przez weekend, gdzie zamieszczę podsumowanie tejże strategii dla całego roku.


DAX Futures

Obydwie kampanie zakończone na plusie – dla obydwu pozycji został strzelony take profit oraz stop loss w zysku, co idealnie wpisało się w nieudaną próbę wyłapania negatywnej/neutralnej struktury pivotowej w konsolidacji DAX Futures.

Czy dzisiejszy performance był wynikiem trzech wiedźm ? Przekonam się w poniedziałek.


NASDAQ Futures

Rynek przekroczył 6450, tym samym założenie o wzroście nieprzekraczającym ten poziom zostało zanegowane i nie będzie brane pod uwagę w przypadku ewentualnego strzelenia poziomu 6000 punktów.

Raptor na H1 wygenerował dzisiaj sygnał kupna. Niestety nie miałem możliwości handlu w dniu dzisiejszym – toteż pozostaje przyjąć minę pierwszego lorda admiralicji i pogwałcić swoje ego papierowym zyskiem :-)

Sytuacja na NASDAQ jest o tyle ciekawa, iż same spółki z indeksu FANG+ jakoś specjalnie nie wpłynęły na wzrost tego indeksu i kontraktu. Wiedźmy ? :-)

Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

11
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
3 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Mark

Rynek zaczyna dostrzegać ze ustawa w przyszłym tyg stanie się faktem. Inwestorzy w us zaczną dyskontowac skutki. Sadze ze 2800 do końca roku to realny target. Dziwne Że w handlu weekendowym dow rośnie tylko 100pkt. Powinien 25000 złapać w poniedzialek.

Tomasz

Hii panowie witam i pozdrawiam w dniu 3 czarownic /Dawid jak widzisz usiaków ciekawi mnie ten wzrost ciekawe jakie obroty !/ znamienne jest to że Dax jak zwykle zostaje w tyle !!! pytanie dlaczego nie wspominając o naszym wigu 20 !!! czyżby usiaki nie przeanalizowali jeszcze AT wigu 20 !! ?? -jak to dostrzegą to może być ciekawie .A tak na marginesie ten wykres spdr !! faktycznie nie potwierdza nowych maxow -ciekawe dlaczego –

extreme

Proponuje spojrzeć na spdr spy, nie wyglada tak prowzrostowo. Dzisiaj na futures zamieszanie pod opex, w poniedzialek albo jeszcze dzisiaj spadek o 10-15 punktow kontraktowych.

spy.png
mark

dobre żarty. Rynek jest lekko obniżony, bo przygotowuje się dyskontowania ustawy budżetowej. Dziś Rubio powiedział, że jest na tak a to oznacza, że kolejna mała przeszkoda została zwalczona. Teraz nikt nie ma wątpliwości firmy będą płacić 2 razy mniejsze podatki więc cel to około 5000 na sp500 w kolejnych latach, a raczej miesiacach

Tofik

To się kolega Mark nakręcił;)

gutek

Ciebie powinni nie wpuszczać na takie blogi jak tutaj z tymi 5000pkt, zero merytoryki, a i jeszcze kupuj plotki sprzedawaj fakty

Pawel

hmm sp500 robi średnio 100pkt na 2 miesiące wiec 2 lata i mamy 4k

Bartek

emocje powodują ze „ulica” w takich chwilach zaciąga dług aby „inwestować” na giełdach..a nie widzą ze może ich oblać kubeł zimnej wody w najlepszym przypadku.