S&P 500: a jednak w górę

S&P 500: a jednak w górę

przez -
5 1610
Udostępnij na:

Popyt w pełni wykorzystał wybicie 1461 na S&P 500, mimo iż w miarę zbliżania się zamknięcia Europy wszystko wskazywało na fałszywe wybicie. Dzisiejsza sesja była idealna dla podaży jak i popytu. Jeżeli ktoś idealnie zajął pozycje krótkie i długie może poszczycić się ciekawym wynikiem. Rynek od początku tygodnia znajdował się na ciekawych poziomach do wyprowadzenia większego ruchu i zdecydował powędrować na północ.

Dalsze oczekiwania co do rynku są mieszane. W obecnym przypadku wyłamania 1461, na celownik wchodzi poziom 1478.

sp5003 S&P 500: a jednak w górę

Z poziomu 1478 może zostać wyprowadzona korekta
, co w mojej ocenie jest bardzo możliwym scenariuszem. Natomiast jeżeli pojawi się tylko lekkie zejście, ale handel w przyszłym tygodniu będzie się utrzymywać powyżej 1461, popyt może pokusić się o test górnego ograniczenia (1512-20) szerokiego kanału wzrostowego. Fundamentalnie jest nieźle i jak na razie nic nie wskazuje na pojawienie się solidnego spadku w dniu jutrzejszym czy początkowych sesjach w przyszłym tygodniu. Może on się natomiast pojawić w przypadku gdy agencje ratingowe zaczną obniżać swoje prognozy dla poszczególnych państw. Pisząc solidny spadek, mam na myśli zejście 100-150 punktowe w ciągu 3-4 dni.

Jak zinterpretować i przewidzieć kolejne ruchy na podstawie wyrysowanych formacji na wykresie:

1) Wybicie w górę z formacji rozszerzającej się (białe linie), po którym w większości przypadków następuje silny ruch w dół.
2) Niepełny wzrost w szerokim kanale (błękitne linie).
3) Wybicie w górę z formacji trójkąta zwyżkującego (zielone linie). Historia pokazuje, iż w 70% przypadków dochodzi do wybić w górę z takowych formacji. Z uwagi na sporą ilość wolnej przestrzeni nie do końca jest to formacja idealna, jednak powinna zostać zaliczona jako trójkąt zwyżkujący.

Myślę, że warto przyglądać się ruchom cenowym ze szczególnym zwróceniem uwagi na poziomy: 1478, 1461, 1452.60

5
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Daro

Dziękuje za wskazówki.
Blog na bardzo wysokim poziomie.Szacunek dla prowadzącego za kawał dobrej roboty.

Pozdrawiam

Daro

Spekulant,
często opierasz swoje celne prognozy na podstawie formacji. Czy możesz powiedzieć, które są procentowo najskuteczniejsze?

Dzięki

Pozdrawiam