FW20H14, S&P 500 Futures, DAX Futures

FW20H14, S&P 500 Futures, DAX Futures

przez -
1 1472
Udostępnij na:

S&P 500 Futures

U Jankesów na usta ciśnie się tylko jedno: „Stay short”.

Kontrakt na amerykański indeks S&P 500 od kilku dobrych dni oscylował w okolicach 10-sesyjnej średniej kroczącej. Dzisiaj doszło do wyraźnego zejścia poniżej tej średniej, co skutkuje tym, że wśród giełdowych niedźwiedzi pojawiła się chrapka na 50 SMA. 100 SMA przebiega w okolicach poziomu 1800, co jest dość wysokim pułapem i wydaje się, że w dniu jutrzejszym może dojść do testu tego potężnego wsparcia. Tutaj można oczekiwać jakiegoś większego ruchu wyprowadzonego przez algorytmy, które będą bronić średniej, lub po prostu zobaczymy totalna rozpierduchę.

Osobiście uważam, że może dojść do nieznacznego naruszenia 100 SMA w celu sprawdzenia stop losów, ewentualnie doprowadzić do short squeeze w nadchodzącym tygodniu.

Na tę chwilę nie sposób oceniać, czy rynek zdecyduje się na zejście w okolice 200 SMA. Jeżeli jednak ziściłby się takowy scenariusz, myślę że mielibyśmy z kwartałem spadków.

Myślę, że obecne poziomy są super okazją do zajęcia większych shortów.


DAX Futures

Ostatnimi czasu dość mało uwagi poświęcałem kontraktom na niemiecki indeks DAX. Trochę szkoda, ale co zrobić…

Poniższy wykres mówi sam za siebie:

dax FW20H14, S&P 500 Futures, DAX Futures

Wieloletnia linia trendu oraz 200 SMA jest w potężnych opałach. Jeżeli dojdzie do zejścia poniżej tej średniej nastąpi to co ma nastąpić… czyli WIG20 poniżej 2000 punktów…

Jeszcze ciekawszym jest fakt, iż niemieckim bykom zajęło nieco ponad 4 lata by z poziomów 5k punktów podejść pod niemal 10k. Obecnie giełdowe niedźwiedzie zeszły 1000 punktów w zaledwie kilkanaście dni. Czy warto mówić o powrocie w okolice 7 tyś punktów na DAX Futures ? Jeszcze nie.

FW20H14

Po pierwsze miedź… ciąży nam i będzie jeszcze długo to robić.

Po drugie to:

fw20h142 FW20H14, S&P 500 Futures, DAX Futures

Jak widać szybsze średnie powoli zbliżają się do przecięcia wolniejszych, a to z pewnością nie jest zbyt optymistycznym sygnałem dla polskich Goldmanów i analów Biur Maklerskich winszujących rychły powrót pod 2600.

Kolejnym powodem do obaw powinno być dzisiejsze zamknięcie, które wypadło poniżej tygodniowego wsparcia fibonacci pivot… 2354.
Ciekawi mnie jutrzejsze zamknięcie, które może spowodować to, iż cały tydzień zamknie się poniżej 50 SMA (min ceny)….

fw20h14 tyg FW20H14, S&P 500 Futures, DAX Futures

1
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o

jestem optymistą i kupił bym również dołek na dax który mogłby okazać sie pomocny dla wig20 , razem oba parkiety mają szanse rosnąć dziś o ile tylko znajdzie się odpowiednia ilość kupujących w tym miejscu mowa oczywiscie o duzych funduszach mających siłe i kasę do ruszania rynkiem dzisiejszy dzień może być kluczowym albo pojawi się popyt na tych poziomach albo może oznaczać że spadki się pogłębią