NewConnect – ZWG (Bumech)

NewConnect – ZWG (Bumech)

przez -
0 15994
Udostępnij na:

Let’s go retro, czyli przypomnienie tego co pisałem o ZWG – spółce notowanej na cudownym dziecku Sobolewskiego:

ZWG – KiOR czy Harmonic Energy Inc, a może Iracore ?
ZWG – Flagi, trójkąty, RGR’y i inne cuda techniki
Co tam Panie na NC słychać ? ZWG

No dobra, ale do rzeczy. Jeszcze do niedawna śledziłem losy tej spółki i tłumaczyłem sobie jej osunięcia notowań jako korekta w locie. W pewnym momencie przestałem śledzić rynek NewConnect – ZWG było wtedy notowane po 8 zł – i tym samym „perła NewConnect” stała się dla mnie „obca”. Niemniej jednak wierzyłem w tę spółkę i w stały dwucyfrowy kurs. Dzisiaj z ciekawości chciałem zerknąć co tam u nich słychać i ku swojemu zdziwieniu nie znalazłem tickera ZWG. Szybki research i co widzę ? Fuzja z Bumech. What the fuck ? Sprawdzam notowania BMC i moim oczom ukazuje się grube złoty trzynaście za akcję. To jakiś żart – myślę sobie. Niestety nie.

Przeszukuję komunikaty KDPW, żeby sprawdzić parytet wymiany akcji – bo szczerze nie wierzyłem, że będzie to 1:1. Tymczasem zamiana akcji ZWG na BMC nastąpiła w stosunku 1:2 KDPW – Uchwała 4/15.

Był młyn, gdzie jest młyn ?

Wchodzę na stronę zwg.com.pl aby sprawdzić co z młynem. Na wstępie dostaję strzał na mordę w postaci informacji o połączeniu z Bumechem oraz to:

zwg NewConnect   ZWG (Bumech)

OK, sprawdzę co z tym młynem. Klikam na baner i moim oczom ukazuje się:

zwg2 NewConnect   ZWG (Bumech)

Jakie 700 % ? Przy obecnym kursie zeta trzynaście oznaczałoby to mniej więcej tyle, że ZWG zadebiutowało z poziomu 16 groszy. No ale idźmy dalej. Patrzę na „harmonogram prac nad młynem”, a tam ostatni wpis z lutego 2013. Teraz pytanie, czy jeden z najnowocześniejszych zakładów w Europie z branży pozwoliłby sobie na 2-letni zastój w aktualizacji wpisów na stronie ? Nie wydaje mnie się. Także Panie i Panowie z ZWG i Bumech weźta się do roboty, albo usuńcie wpis ze strony bo wprowadzacie w rażący błąd potencjalnych inwestorów. Capishi ? Te 700 % rzeczywiście było, ale w 2012/2013, przypomnę – mamy rok 2015 i 1.13 za akcję.

Tymczasem Bumech od 5 lat regularnie spada

Notowania spółki znajdują się w permanentnym trendzie spadkowym, patrząc na wykres można pokusić się o stwierdzenie, iż ratunku dla tej spółki nie ma.
Nawet większego wrażenia na inwestorach nie zrobił niedawno opublikowany raport za Q4 2014, który bądź co bądź, był nader pozytywny.

Gdybym był akcjonariuszem ZWG, czułbym się oszukany, ale kogo to obchodzi :-)

%name NewConnect   ZWG (Bumech)

Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o