DAX Futures – spadająca gwiazda i inne cuda techniki

DAX Futures – spadająca gwiazda i inne cuda techniki

przez -
0 1583
Udostępnij na:

Na wykresie indeksowych kontraktów terminowych DAX Futures pojawiła się dzienna świeca zwana spadającą gwiazdą, która wbrew pozorom niekoniecznie musi oznaczać odwrócenie trendu.

dax spadajaca gwiazda DAX Futures   spadająca gwiazda i inne cuda techniki

Gdyby poddać się klasycznym założeniem analizy technicznej, to szanse na dalsze wzrosty są o wiele mniejsze niż szanse na spadek. Prócz teorii istnieje coś takiego jak praktyka, która przedstawia spadającą gwiazdę w trochę innym świetle. Tutaj należy spojrzeć na wyniki analiz przeprowadzone przez Thomasa Bulkowskiego, które można poznać na jego stronie lub bardziej szczegółowe opisy w jego książkach. Książki o inwestowaniu

Obecny układ przedstawiający spadającą gwiazdę złożoną z dwóch świec, wyczerpuje formację opisaną przez Bulkowskiego: Shooting Star 2, co za tym idzie szansa na dalsze wzrosty wynosi 61% ! W klasycznym przykładzie formacji, szansa na odwrócenie trendu wynosi 59% co zbliżone jest bardzo do podjęcia decyzji inwestycyjnej na podstawie rzutu monetą. Należy jednak dodać, iż kontynuacja wzrostów bezpośrednio po wystąpieniu takowej formacji nie utrzymuje się zbyt długo, a zasięg ruchu na północ nie powala z nóg – oczywiście w teorii..

Kwestią dyskusyjną pozostają wyliczenia Bulkowskiego, które nie do końca są w 100% poprawne i nie wszyscy analitycy, czy komentatorzy rynków się z nim zgadzają. Warto w takim razie sprawdzić, jak zachowywały się DAX Futures, gdy podobna świeca pojawiła się przy szczytach. Patrząc na notowania na przestrzeni kilku ostatnich lat, handel osuwał się w dół po pojawieniu się spadającej gwiazdy przy szczycie. Jednak nie były to jakoś szczególnie długotrwałe spadki. Na szczególną uwagę zasługuje spadająca gwiazda, która pojawiła się 7 listopada 2013 i nie była poprzedzona świecą wzrostową. Rynek w kolejnych dniach wykonał kilkuset punktowy ruch w górę.

dax spadajaca gwiazda2 DAX Futures   spadająca gwiazda i inne cuda techniki

Za kontynuacją wzrostów może przemawiać poniedziałkowe rozpoczęcie skupu papierów dłużnych. Jednak, czy rynek nie jest obecnie w zadyszce i przed kolejnymi szczytami nie zobaczymy korekty po wyjściu rynku z formacji klina zwyżkującego ?

dax klin DAX Futures   spadająca gwiazda i inne cuda techniki

Wsparcia i opory na DAX Futures na cały przyszły tydzień:

Główny poziom oporowy w przyszłym tygodniu to 11 596 punktów, jego trwałe przełamanie, czyli zamknięcie dnia powyżej tego poziomu winno skutkować atakiem na 11 691 i w ekstremalnym przypadku 11 845

Pierwszym istotnym wsparciem w nadchodzącym tygodniu jest rejon 11 442, następnie mamy 11 288, 11 193 oraz 11 039. Ten ostatni winien się pokazać, jeżeli dojdzie do rozjechania wsparcia w punkcie 11 193.

W dniu jutrzejszym będziemy mieli dwa kluczowe poziomy intraday: 11 540 oraz 11 497. Wybicie 11 540 może skutkować szybkim atakiem na pierwszy tygodniowy opór 11 596, natomiast zejście poniżej 11 497 winno zepchnąć handel DAX Futures do poziomu minimum 11 429. Stamtąd już blisko do 10-sesyjnej średniej kroczącej, która jeśli się utrzyma na koniec dnia, może być okazją do zakupu na szybki scalping z L-ką.

Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o